Beğeni Ağacı271Beğeniler

Konu:Everest

 1. #1
  TearOfGod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  TearOfGod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  01 Haziran 2014
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  31
  Mesajlar 
  593
  Beğenme 
  471
  Beğenilme 
  662
  Konum
   

  Standart Everest

  Bütün bsro oyuncuları ve oyuncu adaylarına sevgi ve saygı ile;
  Öncelikle kendimi ve yeni gelecek olan arkadaşlara kendi gözümden bsroyu tanıtmak isterim.
  İsmim Sefa, 25 yaşındayım. 2012 den beri bu platformda bulunmaktayım. _Achelous_, Caceyli, TearOfGod, DaldaSAH nicklerini kullanıp 7 yıllık süreçte bir çok guildde bulundum. Hatırladıklarım: WarCrew, GalliPoli, Seniors, DaLToNs ve en sondada Dostlar guildi. Sadece bir kez kendi guildimi açma girişiminde bulunup realden arkadaşlarımın küfürlerini okuyup ve hatta bir tık öteye geçecek ailevi küfürleri görmek istemediğimden guildin ilk haftasında disband çektim. 4-5 kez bırakıp başlamama rağmen klasik bsro oyuncuları gibi forumdan ayrılmamış oyunu takip etmişimdir. Bunun sebebi ise bu oyuna her girişimde yıllardır konuştuğum, muhabbet ettiğim güzel insanlar ve bu insanları tanımama sebebiyet veren bu platformdur.(Hayırsız olduğum konusunda bir çok arkadaşla hemfikirimdir ) Buradan yanına gittiğim veya yanıma gelen güzel arkadaşlarım, arkadaşlıklarım oldu. Allahın izmirlisine tarhana aşkı aşıladım
  7 yıllık kesintisiz hizmet veren bu svde zaman zaman sorunlar yaşanmıştır. Lakin her zaman stabil bi şekilde devam etmiş hizmet vermiştir. Teleport fiyatından tutun pot fiyatlarına kadar düzenlenen başka bi sv bulamazsınız. Zaman zaman yönetim ile biz playerlerin ters düştüğü durumlarda yaşanmıştır. Lakin yapılan bütün yenilikler, getirilen bütün kurallar sv nin devamlılığı için, yararı için olmuştur. Bütün eksikliklere rağmen, son zamanlardaki ilgisizliğe rağmen, yanlış sergilenen bazı davranışlara rağmen bsro kötünün iyisidir benim gözümde. Eğer bu oyundan kopamıyorsanız jübileyi yapacağınız tek adres burasıdır. Konuda da belirttiğim gibi 7 yıllık bir svde şu an bile 5-6 yıllık playerler mevcut. Yeni başlayan arkadaşların bu yarışa dahil olması imkansıza yakın diyebilirim. Oyun ve bot bilgisine hakim olan birisi olarak şunu söylemeliyim ki öncesinde bu sv ile tanışmamış, oynamamış olsam bu yetişemeyeceğim bir yarışa dahil olmazdım. Tam bu noktada ufaktan guild tanıtımına geçmek istiyorum:
  Yaklaşık 5-6 hafta kadar oyunu herhangi bir guild ortamında bulunmadan sadece parti çarları kullanarak, ticaret yapıp gold kasarak oynadım. Bu süreçte birçok şey gözlemledim. Öncesinde sürekli caveye giren, rekabet ortamında yer alan guildlerde oynadığım için servera yeni adam gelmediğine, biz bize oynadığımıza inanıyordum. Forumda bir çok konum mevcuttur yeni gelenler için bir iyileştirme yapılması ,kolaylık sağlanması adına .Bu süreçte bir sürü yeni oyuncunun başlayıp oyunda tutunamadıkları için bıraktıklarını gördüm. Birçoğu ile konuştum 100 mden stone alıp 300 mye stone satan arkadaşlardan tutun, tek bir çar ile slotlarda elixir toplayıp satan arkadaşlar ile karşılaştım.(küçümsemek için yazılmış birşey değildir bu bahsettiğim süreçte bende bu işleri yaptım.) Elimden geldiğince yol yordam göstermeye çalıştım, daha çok kar yapabilecekleri işlere yönlendirdim. Hatta bazılarının parti çarlarını kastım, setlerini yapmalarına yardımcı oldum. Lakin bütün bunlar bir çoğu için yetersiz oldu, oyunu bıraktılar.Bunun sebebi ise bu şekilde bir yer edinememeleri oldu. Alldan yazılan birisi yardımcı olabilir mi sorusuna elimden geldiğince cevap verdim ve aldığım karşılık çoğunda kardeşim teşekkür ederim kimse cevap vermedi gibisinden oldu. Belkide önceki oynadığım süreçte bende bu cevap vermeyenlerdendim. Guildi kurma fikri de buradan doğdu diyebilirim.
  Evet arkadaşlar bizler yeni başlayanların oyuna adapte olmaları için köprü rolü üstleneceğiz. Bu kişilerin bu yarışa katılabileceklerine inandıracağız. Bunun için birazcıktan biraz daha fazla sabır ve çaba gerekecektir. Bizler gerçekten bu oyunda bir yere gelmek isteyen arkadaşlara oltada vereceğiz balık tutmayıda öğreteceğiz. Bana balık tutmayı öğretme balık ver diyen arkadaşlarla işimiz olmayacak tabi
  Yıllardır oynamamıza rağmen sronun son demlerini yaşadığını düşünüyoruz bir çoğumuz. Bunun en büyük sebebi ise isroda yapamadıklarımızı fazlasıyla pvp svlerde yapmamızdır, sıkılmamızdır. Clean iteme + 5 basmanın bile başarı olduğu isroda bir çoğumuzun öncelikli amacı lvl kasmaktı. İsroda caveye sp cave diyen sadece orada sp kasanlardan birisiyim bende. Holy, fgw vs bu tarz şeyler hep arka plandaydı. Amacımız güzel wizlerin olduğu partiler bulup bi an önce kasılmaktı. Ama pvp svlerde bu iş bitti. Giriş kısmı olmadan, hatta gelişme sürecini bile yaşamadan direk sonuca geçtik yani pvpye. Bizler bütün bu süreçleri sırasıyla ve tad alarak yaşayacağız. Cave ve ftw dışında (uzun bir süre için) her aktivitede yerimizi alacağız.
  Haftanın tatil günü olan pazarı kimsenin bilgisayar başında geçirmesini istemiyorum. Bizler kimse ile sidik yarıştırmayacağız. Benim için kale sahibi olmak bir güç belirtisi değildir. Her an herşeyin değişebileceği bir olaydır ftw. İlerleyen zamanlarda kendimizi toparladığımızda çoğunluk katılmak isterse illaki katılırız ve öncelikli amacımız zevk almak olur.
  Caveyi ayrıca belirtme sebebim ise arkadaşlar: Bsroda 2014 yılına kadar çok güzel bir ortam vardı. Rekabet bile buram buram kalite kokuyordu. Glavie karakterim ile cavede uniq kesen birisiydim. Yine bu uniqlerin buga sokularak kesildikleri dönemleri bilirim. Lakin bazı guildlerin vesilesiyle svye gelen kahpelikler caveyi, emeği, rekabeti bitirdi. KS dönemi başladı. Apde başarısız olan guildler ks işini bir strateji olarak görüp işin kolayına kaçtılar. Kimileri fıtratında kahpelik olduğu için, kimileride bu insanlara karşılık vermek için bu işe girdi. Toplasan 3-4 ü bulmaz ks işine girmeden oyunu bitiren guild sayısı.
  Bütün bu kalitesiz ortamın yanı sıra sırf cavede başarı elde edebilmek için kalitesiz birliktelikler kuruldu. Birbirine ana bacı söven guildler union oldu. Kişiler hırslarına yenik düşüp kendilerine , eşine ,dostuna küfür eden insanlarla aynı ortamda olmayı gurur ve onurlarına yedirebildiler. Forumda birbirine bok atan 2 guild üyesi arasında geçen bir tartışmaya gelen: ''Şöyle adam akıllı yeni bir guild kurulsada hepinizin içinden geçse sevgili dostlarım sonra birbiriniz ile union olsanız, sonra kavga edip ayrılsanız sonra bu devam eden kısır döngü her yıl olduğu gibi devam etse. '' Şeklindeki yorum bütün bu olayları çok güzel bir şekilde anlatmaktadır.
  Bununla birlikte ben caveye girdiğimizde kimseye bağırmak, çağırmak, kalp kırmak istemiyorum. Cave sinir stresin bol olduğu, hata kabul edilmeyen bir alandır. Herkesin nerede ne yapacağını bilmesi gereken bir yerdir. Birçok guild ortamında bu sebepten kalpler kırılmış, ayrılıklar yaşanmıştır. Kısacası arkadaşlar şampiyon olamayacağımız, şampiyon olmak için her türlü şike yapan takımların oynadığı bir ligte bizler kendi aramızda halı sahada maç yapacağız. Ne zamanki birilerine muhtaç olmadan, kendi kendimize yetebileceğimiz bir noktaya geliriz 110 capın ana damarı caveye dahil oluruz. Caveye girdiğimizde ise izleyeceğimiz politika: horoza sorulan tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar sorusunun cevabı niteliğinde olacaktır.

  Bir guild tanıtımı için fazla uzun olmamış mı diye soracak arkadaşlar için bizim yolumuzda uzun olacaktır. Bu yolda kendimizi ve izleyeceğimiz yolu detaylı bir şekilde açıklamak istedim. Bütün bunları gerçekleştirebileceğimiz kaliteli bir ortam kurmak için benimle birlikte bu yola girecek arkadaşlarıma ve abilerime büyük görevler düşüyor. Şu an için guilde alım olmayacaktır. Kemik kadro diye nitelendirdiğim yeni-eski sentezi arkadaşlarım, abilerim birbirini daha iyi tanıyana, güvenene kadar ve yeni gelecek arkadaşlar için daha faydalı olabileceğimiz bir ortam kurana kadar böyle bir karar aldık. Guilde alımlar başladığında konu altında bildirilecektir. Şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun. Birlikteliğimiz daim olsun.

  Bütün bu güzel şeylerin bu svde olmadığını, olmayacağını anladık ve:
  Vizyon ve misyonumuzda büyük değişikliklere giderek efendi olma, güzel bir şekilde biz bize oynama gibi bu svde tutmayacak yalanları bi kenara bırakıp daha önce oynamış ve oynamakta bulunan birçok guild gibi herkesleşmiş ve çamura batmayı kabul etmiş bulunmaktayız. Yeni halimizle güncel..
  Konu TearOfGod tarafından (17.Mayıs.2019 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.


 2. #2
  courier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  courier isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  09 Ekim 2012
  Favori Oyun  
  aSilkroad
  Konular 
  26
  Mesajlar 
  118
  Beğenme 
  27
  Beğenilme 
  19
  Konum
  İZMİR  

  Standart

  Hayırlı uğurlu olsun
  TearOfGod ve SuperStar_x bunu beğendi.

 3. #3
  selo1232 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  selo1232 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  22 Temmuz 2013
  Konular 
  124
  Mesajlar 
  548
  Beğenme 
  544
  Beğenilme 
  118
  Konum
   

  Standart

  Hayırlı olsun, umarım eskisi gibi bir rekabet ortamının gelmesinde ilk adımı oynar bu guild. Ayrıca yorumumu çok güzel bir noktada kullanmışsınız teşekkür ederim. Bol şanslar...
  TearOfGod bunu beğendi.

 4. #4
  The_Gunner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  The_Gunner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  23 Mayıs 2017
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  45
  Mesajlar 
  1,037
  Beğenme 
  712
  Beğenilme 
  443
  Konum
  Kahramanmaraş  

  Standart

  .12224
  Konu The_Gunner tarafından (27.Haziran.2019 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: 1
  TearOfGod ve SuperStar_x bunu beğendi.

 5. #5
  WolVorine_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  WolVorine_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  14 Kasım 2017
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  0
  Mesajlar 
  35
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  19
  Konum
   

  Standart

  Hayırlı olsun edem
  TearOfGod ve SuperStar_x bunu beğendi.

 6. #6
  WhenPigsFly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  WhenPigsFly isimli Üye şuanda online konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  15 Ocak 2017
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  277
  Mesajlar 
  1,050
  Beğenme 
  517
  Beğenilme 
  844
  Konum
   

  Standart

  Hayırlı olsun bol şans
  TearOfGod ve SuperStar_x bunu beğendi.
  NewAdventure

  ReaLaMity_

  WhenPigsFly_

  Pill

  *INWA____HuSo


 7. #7
  Intern Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Intern Doctor isimli Üye şuanda online konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  09 Aralık 2016
  Favori Oyun  
  Silkroad Online
  Konular 
  494
  Mesajlar 
  6,104
  Beğenme 
  114
  Beğenilme 
  1293
  Konum
  nowhere  

  Standart

  Hayırlı olsun. Bende 2.5 sene önce başlamıştım ve son 1 haftada hakkıma edilen ailevi küfürü baştaki 1.5 senemde yemedim. Onlar kim bilmiyorum belki yeni başlayanlar belki sağlam çarların pwp çarları bilmiyorum ama yeni başlayanlar ise hiç başlamasınlar daha iyi. Sonuçta oyun konusunda eğitebilirsiniz ama terbiyeyi bu yaşına kadar alamadıysa bu saatten sonrada alacağını düşünmüyorum. Umarım karşınıza düzgün ahlaklı ihtiyacı olan insanlar çıkar.
  The_Gunner ve TearOfGod bunu beğendi.
  [IMG][/IMG]

 8. #8
  TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  TheMorgoth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  05 Ekim 2012
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Konular 
  867
  Mesajlar 
  3,853
  Beğenme 
  0
  Beğenilme 
  1784
  Konum
  Trabzon  

  Standart

  Hayırlı olsun
  TearOfGod ve SuperStar_x bunu beğendi.
  FeaR_DreaM
  Romeo1447
  V4N_HELLSiNG
  _Arsonist_

  Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir Since 2011

 9. #9
  RYN
  RYN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  RYN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  03 Şubat 2016
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  52
  Mesajlar 
  612
  Beğenme 
  282
  Beğenilme 
  265
  Konum
  KahramanMaraş  

  Standart

  Uzaktan yakına dogru gelıyordu sesler Hayırlı olsun

 10. #10
  _Immortality - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  _Immortality isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  22 Ocak 2018
  Favori Oyun  
  Counter-Strike
  Konular 
  40
  Mesajlar 
  171
  Beğenme 
  142
  Beğenilme 
  112
  Konum
  İZMİR  

  Standart

  HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş