Beğeni Ağacı56Beğeniler

Konu:bSilkroad Oyun Kuralları

 1. #1
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Post bSilkroad Oyun Kuralları

  Üyelik Sözleşmesi / Oyun Kuralları


  Satış Sözleşmesi

  Madde 1. Firmamızca satışı gerçekleşen ürünlerin gayri maddi ürünler olması sebebiyle geri iadeleri söz konusu değildir. Satılan Silk/Ürün geri alınamaz.

  Madde 2. Her müşteri kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Hesap bilgilerinin paylaşılması veya çalınması halinde oluşabilecek zararlardan firmamız sorumlu tutulamaz.

  Madde 3. JollyGame fiyatlar üzerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  Madde 4. Müşterinin verdiği tüm bilgilerden kendisi sorumludur ve bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş sayılır.

  Madde 5. Müşterilere ayrılan panelden ve bu panelde yapılan işlemlerden müşterinin kendisi sorumludur. Yapılan işlem ve işlem hatalarında firma sorumluluk kabul etmez.

  Madde 6. Hata yada yanlışlık sonucu alınan ürünlerin iadesi ve değişimi talep edilemez.

  Madde 7. Oyunumuza kayıt olan üyelerin oyun kuralları uyması gerekmektedir. Kural dışı eylemlerde bulunan şahısların hesapları durdurulur.

  Madde 8. Hesapların durdurulması halinde kullanılmış ve harcanmış ürünlerin iadesi yapılamaz.

  Madde 9. Sözleşme ve kuralları JollyGame haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

  Madde 10. Sisteme kayıt olmuş tüm üyeler/müşteriler bu sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.


  Genel Kurallar

  Madde 1. T.C. Yasalarına aykırı davranışlar kesinlikle yasaktır. Kanunlar çerçevesinde kısıtlanmış ve/veya yasaklanmış eylemler gerçekleştiren hesaplar süresiz durdurulacaktır.

  Madde 2. Din, Dil ve Irk ayrımı yapan oyuncuların hesabı ispatı halinde 3 gün süreyle durdurulur. Tekrarı halinde 7 gün süreyle hesap durdurma işlemi uygulanır.

  Madde 3. JollyGame sistemlerine yönelik yapılan saldırı, exploit ve bugların cezası süresiz hesap kapatılmasıdır. Buna takiben sorumlular hakkında yasal süreç başlatılır.

  Madde 4. Oyun yönetimini aldatmaya yönelik her türlü şikayet, bug bildirimi, ödeme bildirimi veya hatalı bilgilendirmenin cezası süresiz hesap kapatılmasıdır.

  Madde 5. Oyunun huzurunu bozan, zarar veren ve oyunu amacının dışında oynayan şahıslar hiçbir neden gösterilmeksizin cezalandırılabilir. Bu durumda oyuncunun itiraz hakkı bulunmamaktadır.

  a. Proxy ve Uzak sunucular (VPN, VDS, VPS vb.) yardımı ile oyuna bağlanan kişilerin hesapları yönetimin değerlendirmesi sonucunda cezaya tabi tutulabilir. Bu konuda oyuncuların itiraz hakkı yoktur.
  b. Oyun içerisinde yazılı olarak huzuru bozacak şekilde, sürekli küfür ve hakaret içerikli mesaj yazan kişiler (Globa ve All chat), Madde 5 gereğince oyundan uzaklaştırılabilir. Özel mesaj ile yapılan yazışmalar kurala dahil değildir, bu kişileri oyun içerisinde engelleyebilirsiniz.
  c. Akademi sisteminde herhangi 3. parti yazılım aracılığı ile otomatik karakter kasmak* yasaklanmıştır. Şu an için sadece phbot+pluginler ile yapılan bu sistemi kullananlara ilk cezalandırmada 1 hafta, ikinci cezalandırmada süresiz uzalaştırma + akademi silme işlemi uygulanacaktır. Bu suç için şikayet kabul edilmeyecektir. Yöneticiler bizzat denetleme yapacaklardır. (*Otomatik karakter kasmak: Otomatik bir şekilde akademiye alma, mezun etme, karakter açma, silme, hesap oluşturma, soru-cevap vb gibi işlemleri kapsamaktadır. Kasma bölgesinde bot ile level kasmayı kast etmiyoruz.) Bu madde 26.04.2020 23:59 itibari ile geçerli olacaktır.


  İleti ve Yazışmalar

  Madde 6. Ailevi ve kutsal değerlere edilen hakaret ve küfürlerde oyuncu 7 gün chat block ile cezalandırılacaktır.

  a. Guild içi küfürlerde oyun yönetimi cezalandırma yapmayacaktır. Bu gibi durumlarda guild başkanınız ile iletişime geçmelisiniz. Guildi özerk bir yönetim olarak kabul ediyoruz.
  b. Özel mesaj ile yapılan küfürler de 02.05.2015 tarihi itibari ile suç sayılacak ve Madde 6'da belirtilen şekilde ceza uygulanacaktır.
  c. Oyun içerisinde Global ve All chat aracılığı ile yapılan küfürlerde, oyun yönetimi gördüğü taktirde şikayet gerekmeksizin ceza uygulayabilir.
  d. Oyun içerisinde yönetime ve markamıza yönelik hakaret ve küfürler süresiz uzaklaştırma ile cezalandırılacaktır.
  e. Chat ban cezası alan kişilerin, cezayı aşmak amacı ile Stall ve yan karater kullanarak bu davranışı sürdürmeleri halinde cezaları hesap kapatılması şeklinde değiştirilecektir.
  f. Kişilerin inanç değerlerine hakaret edilmesi durumunda kişiler oyundan uzaklaştırma cezası ile cezalandırılacaktır. Süreç işlenen suça göre değişiklik gösterebilir.

  Madde 7. Oyun yönetimini gerçekleştirmediği bir eylem için suçlamak veya oyuncuları yanıltmak bir suçtur.

  a. Oyun yönetiminin item sattığını yada item dağıttığını idda eden kişiler kanıtlayamadığı taktirde oyundan süresiz uzaklaştırılırlar.
  b. Oyuncuları yönetime veya oyuna karşı kışkırtmak, oyundan soğutmaya yönelik davranışlarda bulunmak GM inisiyatifi ile cezalandırılır.
  c. Kaldırıldı - (21.01.2020)
  d. Oyun yönetiminin taraf tuttuğunu iddia etmek ve oyunculara yardımda bulunduğunu iddia etmek GM inisiyatifi ile cezalandırılır.

  Madde 8. Oyun içerisinde aleni bir şekilde başka private serverının reklamını ve tanıtımını yapmak affı olmaksızın hesabın süresiz kapatılmasını gerektirir.

  a. Reklam ve tanıtım içermeden de private server isimlerinin oyun içerisinde yazılması yasaktır. Bu durumda şahıs uyarı amaçlı 1 ila 7 gün süre ile olmak üzere oyundan uzaklaştırılır. Tekrarı halinde süre uzatılır.

  Madde 9. Şehirlerde ve oyuncuların toplu bulunduğu alanlarda SPAM yapmak yasaktır. Bot ile devamlı yazı yazılması halinde oyuncu chat block ile cezalandırılır. Ceza süresi ilk seferde 2 gün, tekrarı halinde 7 gündür. Bu kuralda şikayet kabul edilmeyecektir. Yönetim bizzat denetleme yapacak.


  Oyun İçinde ve Dışında Ticaret

  Madde 10. bSilkroad üzerinden ticari kazanç sağlamak yasaktır. Bu kapsamda bazı düzenlemeler aşağıda yer almaktadır.

  1. Karakter satışının düzenlenmesi.
  a. Kaldırıldı - (21.01.2020)
  b. Kaldırıldı - (21.01.2020)
  c. Gerçek para ile karakter kasıp satmak yasaktır.
  d. TL karşılığı HONOR kasmak yasaktır. İlk seferinde 1 ila 7 gün arasında cezalandırılır, tekrarı halinde ceza süresiz olarak değiştirilir.
  e. İtem yada Gold satma amacı ile boş karakterlere İtem yada Gold koyarak karakter satışını düzenleyenler süresiz olarak uzaklaştırılır.

  2. Item satışlarının düzenlenmesi
  a. Oyun içerisinde gerçek para ile item, gold ticareti yasaktır. Satışını ve alımını yapanlar, satış teşebbüsünde bulunanlar oyundan süresiz uzaklaştırılır. ALIM teklifinde bulunanlar 3 gün uyarı cezası alır, 2. kez alım teklifinde bulunanlar ise süresiz uzaklaştırılır.

  3. Oyun içerisinde stallara Telefon Numarası yazılması yasaklanmıştır. Özel mesaj, guild, party gibi alanlarda paylaşılmasında bir engel yoktur. Bu suçu işleyen oyuncular ilk seferde 3 gün, tekrarı halinde ceza ağırlaştırılır. Bu kural 27.01.2020 tarihi ile geçerli olacaktır.

  Madde 11. Oyuncuları dolandırma ve kandırmaya yönelik davranışların yasaklanması.

  1. Gerçek olmayan bir uygulamayı gerçekmiş gibi gösterip oyuncuları yanıtlma.
  a. "Itemi yere atar mısın? Sahte mi değil mi bakacağım" gibi dolandırma yöntemlerini kullananlar 7 gün uzaklaştırılacaktır.
  b. Bedava silk, bedava item gibi vaadler ile oyuncuları dolandırmaya çalışmanın cezası süresiz hesap kapatılmasıdır.

  2. Fake karakter açanlar ve oyuncuları dolandırmaya çalışanları hesapları süresiz kapatılır. Aynı zamanda ip taraması ile tüm karakterleri oyundan uzaklaştırılır.

  Savaş ve Düellolar

  Madde 12. Oyun içerisinde rakibe üstünlük sağlayacak bugları kullanmak yasaktır. Örnekler: Wizard, Exchange gibi. Bu bugların şikayetleri video ile yapılması gerekmektedir. Eğer video bize bug ispatı için yeterli delilleri sunmaz ise cezalandırma yapılmaz. Bu sebeple olayın net bir şekilde kayda alındığından emin olun. Bu suçun işlenmesi halinde ceza suçun durumuna ve ciddiyetine göre GM insiyatifinde cezalandırılacaktır.

  Madde 13. Buffer ve Bot karakterlerin düzenlenmesi ve yasaklanması.

  a. Bard karakterler fortress war, job war, job cave, pvp alanı gibi savaş yerlerinde yasaklanmıştır. Bu alanlarda kullanılması yasak olan skill grupları Tambour ve Dancing serisidir. Bu skiller karakterleri ölümsüzlüğe yaklaştırarak savaşları içinden çıkılmaz ve sonlanmaz duruma getirmektedir. Diğer warrior, cleric buffları ile birleştiği zaman oyunun zevkini tamamen yok etmektedir.
  b. (a) bendinde belirtilen suçların şikayeti esnasında BARD karakter seçilerek ekran görüntüsünde net bir şekilde gösterilerek şikayet edilmelidir. Aynı zamanda bard karakteri açan şahsında ismi yazılmalıdır.
  c. (a) bendinde belirtilen suçların işlenmesi halinde bard karakter 1 ay süre ile kapatılır. Şikayet esnasında bard karakterini açan kişi veya kişilerde bard karakterin yasaklanması ile uyarılmış kabul edilir! Tekrar aynı suçta ismi geçmeleri halinde hesapları süreli olarak kapatılır.
  d. Warrior, Cleric, Warlock gibi tüm karakterlerin pvp ve savaş alanlarında buffer karakter şeklinde yasaktır. Oyunun doğası gereği her oyuncu kendi karakterini kontrol edebilir. Buffer karakterin pvp ve savaş alanlarında kullanılması oyundaki dengeleri bozmakta ve alınan zevki azaltmaktadır. Bu konuda ilk seferde buffer karakter cezalandırılır. Şikayet esnasında buffer karakterini açan kişi veya kişilerde buffer karakterin yasaklanması ile uyarılmış kabul edilir! Tekrar aynı suçta ismi geçmeleri halinde hesapları süreli olarak kapatılır.
  e. Bard karakterlerin Dance ve Tambour serileri, Kidemonas odası, Haroeris ve Seth odalarında serbesttir. Haroeris odasına gidiş esnasında cave içinde Bard karakterlerin Tambour ve Dance serileri kullanımı yasaktır. Yalnızca Haroeris ve Seth odasında kullanılabilir.
  f. Bot/asıl karakterleri confing ayarları ile oyunculara otomatik saldırabilecek şekilde ayarlayarak savaş alanlarında ( Job Cave, FTW , Pvp alanı vb. ) kullanmak yasaklanmıştır. Bu kuralı ihlal ettiği kanıtlanan kişiler ilk seferde 3 gün, ardından 7-14-30 gün ve süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırma cezası alacaklardır. Kuralın geçerli olabilmesi için tarafımıza kanıt olarak iletilecek olan video en az 3 dk uzunluğunda olmalıdır. Video incelendikten sonra kişilerin bot olduklarına karar verilmesi durumunda cezai işlem uygulanacaktır.

  Madde 14. Job savaşlarının düzenlenmesi ve bazı yasaklamalar.

  1. Dost/Guild veya ikinci bir karakter açarak mal transferi gerçekleştiren Thieflerin hesapları sahte job rank suçlaması ile hesabı süresiz kapatılır.

  2. 1 yıldız, safe tradelere PK olunması yasaktır. Bu suçu işleyen thiefler oyundan uzaklaştırılırlar.

  3. Thiefler trans pet ile şehre giremezler. Şehre trans pet ile giren thiefler ilk seferde 1 hafta, tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılırlar.

  4. Kervan sisteminin amacı dışında kervanı bir kenara çekerek NPC Thief yada NPC Hunter ile sahte rank oluşturmak yasaktır. Şikayet yada yönetimin tespiti halinde olayın içerisinde yer alan tüm karakterler ilk seferde Job Rütbeleri sıfırlanarak 1 hafta, tekrarında süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırılır. Şikayet amacı ile bildirilen Video kaydı uzunluğu en az 5 dk olmak zorundadır. Daha kısa olan videolar olayı net bir şekilde özetlemediği için kabul edilmeyecektir.

  5. Ek yazılım veya bot kullanarak otomatik kervan çekilmesi yasaklanmıştır. Kervan sistemini ve amacını saptıran bu eylemleri gerçekleştirenler ağır şekilde cezalandırılacaktır. 24.10.2017 tarihi itibari ile videolu şikayetlerde kanıtın bize ne kadar kesinlik sunduğuna bağlı olarak ceza süresi değişecektir. Yönetimin bizzat gerçekleştirdiği tespitlerde ise oyuncu oyundan süresiz uzaklaştırılır.

  6. Savaş alanı olarak kabul edilen Job Cave Unique odalarında ( Haroeris - Seth hariç ) bot karakterler ile Unique odalarına girmek yasaklanmıştır. Bu kural Selket, Neith, Anubis, Isis odaları için geçerlidir. Bu bölgeler aktif savaş alanlarıdır, bot karakter kullanımı kurallar çerçevesinde etik değildir. Uniquelerin kesilmesi uzun sürmediği için tarafımıza iletilecek olan videonun uzunluğu konusunda alt limit belirlenmemiştir. Bu kurala karşı gelen kişiler ilk etapta 3 gün, ardından 7-14-30 ve süresiz olmak üzere oyundan uzaklaştırılacaklardır. Kuralımız 10.10.2018 Tarihi itibari ile geçerlidir.

  7. Job Cave'de AP botu kurulması serbest fakat her meslek gurubu sadece kendi bölgesine AP botu kurmakta özgürdür. Rakip bölgeye bot kurulması yasaktır. Bu durumda bot karakterler madde 6 gereğince cezalandırılır.

  Madde 15. Job Temple/Cave'nin yan karakterler ile doldurarak rakip oyuncuların girişini engellemek yasaktır. Bu uygulamayı gerçekleştirenler ağır bir şekilde cezalandırılır.

  Madde 16. PK yasak olunan durumlar: Kidemonas odası, Yönetimin düzenlediği etkinlikler (Pvp, Unique vs) ve 14. Madde'nin 2. fıkrası.


  Önemli Uyarılar

  Madde 1. Yaptırımı olmayan fakat oyuncuların dikkatle okuması gereken uyarılardır

  1.
  bSilkroad'da silk satın almış olmanız size ayrıcalık tanınacağı anlamına gelmez. Silk satın alan oyuncular içinde oyun kuralları geçerlidir.

  2. Satın alınan silk veya silk ürününün iadesi yapılamaz.

  3. bSilkroad yönetimi bedava silk dağıtmaz yada size ödül vermek için şifre talep etmez. Bu gibi durumlarda madur olan kişilere oyun yönetimi destek ve yardımcı olmaz.

  4. Her oyuncu kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Hack, fake karakter yada karakter satışından doğacak çalınma/soyulma durumlarında oyun yönetimi sorumlu tutulamaz. Item iadeside hiç bir şekilde yapılmaz. Bu sebeple kimseyle iteminizi, hesap bilgilerinizi paylaşmayın.

  5. Oyun yönetimi kişilerin davranışları, hal ve haraketlerini dikkate alarak af etme veya cezayı arttırma yetkisine sahiptir. Bu gibi durumlarda oyuncunun itiraz hakkı bulunmamaktadır. Aldıkları ceza karşısında ısrarını sürdüren oyuncuların ceza süresi uzatılır.

  6. Özel mesaj ile yapılan şikayetler 21.01.2020 tarihinden itibaren kabul edilmeyecektir. Şikayet için serverların şikayet bölümlerine konu açabilirsiniz. Bug, şüphe, soru vb gibi konularda bilgilendirme mesajları istisnadır.


  *bSilkroad oyuncuları bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.


  Konu Assassin tarafından (03.Ekim.2014 Saat 18:20 ) değiştirilmiştir.
  c3m0, Sky_Master, Ragnarok ve 15 kişi bunu beğendi.


 2. #2
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (21.04.2012)

  3 ve 7 gün süre ile küfürden ban cezası alan oyuncular bize bildirim gönderdikleri taktirde hesapları açılacaktır. Bu işlem dün ve daha öncesinde yasaklanan oyuncular için geçerlidir.

  Portalımızdan giriş yaparak, iletişim bölümünden bizlere bildirim gönderebilirsiniz.

 3. #3
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  5. Madde değiştirildi.
  11. Madde eklendi
  Uyarılara 3.madde eklendi
  (03.05.2012)


  ------------5. Madde --------------
  5. Oyuncular dilediği kişi ile pvp yapmamakta özgürdür. Taciz niteliğinde pk ve pvp alanında saldırılarda pvp yapmak istemediğinizi belirttiğiniz ekran görüntüsü ile birlikte bize başvurmalısınız. Eğer ekran görüntüsü olayı ispat edemez ise hiçbir yaptırım uygulanmaz. Bizlere ne kadar detaylı ve net bilgi verirseniz bizlerde ona oranla cezalarımızı net bir şekilde verebiliriz. Bu açıklanan kural doğrultusunda suç işleyenlerin hesapları ilk olarak 1 gün, tekrarı halinde 3 gün veya 1 hafta durdurulur.
  -----------------------------------

  ------------11. Madde --------------
  11.Oyun yönetimini aldatmaya yönelik her türlü şikayet, bug bildirimi veya bilgilendirmenin cezası süresiz hesap kapatılmasıdır.
  -----------------------------------

  ---------3. Uyarı Maddesi ------------
  3. Global ile Game Master'lardan özel mesaj atılmasını istemeyin. Eğer bir sorun yaşıyorsanız forumu kullanın yada websitemizin iletişim bölümünden bizlere bağlantı kurun. Global yolu ile Game Master'lara yönelik hakaret ve baskılar insiyatif çerçevesinde cezalandırılır.
  ----------------------------------- 4. #4
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (30.06.2012)

  12. Madde eklendi

  Exchange bug'u yasaklanmıştır. Bu bugu kullanan oyuncuların kayıtları incelendiğinde böyle bir bulguya rastlanırsa ilk seferde 1 gün, tekrarı halinde ise 7 gün hesapları durdurulacak.

 5. #5
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (30.06.2012)

  5. Madde kaldırıldı

  Oyuncular dilediği kişi ile pvp yapmamakta özgürdür. Taciz niteliğinde pk ve pvp alanında saldırılarda pvp yapmak istemediğinizi belirttiğiniz ekran görüntüsü ile birlikte bize başvurmalısınız. Eğer ekran görüntüsü olayı ispat edemez ise hiçbir yaptırım uygulanmaz. Bizlere ne kadar detaylı ve net bilgi verirseniz bizlerde ona oranla cezalarımızı net bir şekilde verebiliriz. Bu açıklanan kural doğrultusunda suç işleyenlerin hesapları ilk olarak 1 gün, tekrarı halinde 3 gün veya 1 hafta durdurulur.

 6. #6
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (02.08.2012)

  Job Kurallarına 3. madde eklendi:

  Bir yıldız yani safe trade traderlara pk olmak kesinlikle yasaktır. Bir yıldız kervanlara mallarını almak maksadı ile yapılan pk saldırıları can sıkıcı seviyeye gelmiştir. Bu kuralı ihlal eden oyuncular ilk seferinde uyarı amaçlı 1 gün, tekrarı halinde 1 hafta ceza alacaklardır.

 7. #7
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (20.08.2012)

  Oyun Kuralları 8. madde güncellenmiştir.

  bSilkroad üzerinden ticari kazanç sağlamak yasaktır. TL karşılığı gold ve item satışının cezası süresiz hesap durdurulmasıdır. Karakter satışında ise herkes kendi karakterini satmakda özgürdür. Birden fazla karakter satışı yapan oyuncular tespiti halinde ticari faliyet olarak değerlendirilir ve karakterleri oyundan süresiz uzaklaştırılır.

  Not: Bugüne kadar karakter satışından ceza alan oyuncuların cezaları 7 güne indirilecektir. Sebebi ise oyun kurallarında 8 maddenin anlaşılır olmamasından kaynaklanan bazı yanlış anlaşılmalar.

 8. #8
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (14.12.2012)

  9. Madde değiştirildi
  bSilkroad üzerinden ticari kazanç sağlamak yasaktır. Gerçek para ile gold ve item satışı yasaktır. Tespiti halinde satış yapan taraf süresiz, satın alan taraf ise 1 hafta süreyle uzaklaştırılır. Satın alan taraf aynı suçu tekrar işlerse hesabı süresiz durdurulur.
  13. Madde eklendi
  Karakter satışlarında herkes kendi karakterlerini satmakta özgürdür. Karakter satışını ticaret haline getirmek suretiyle toplu satım yapan kişilerin hesapları durdurulur. Item yada gold ticareti amacıyla satışa çıkarılan yada satılan hesaplara 9.madde üzerinden işlem yapılır.
  14. Madde eklendi.
  Her oyuncu kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Hack, fake karakter yada karakter satışından doğacak çalınma/soyulma durumlarında oyun yönetimi sorumlu tutulamaz. Item iadeside hiç bir şekilde yapılmaz. Bu sebeple kimseyle iteminizi, hesap bilgilerinizi paylaşmayın.
  15. Madde eklendi.
  Oyun yönetimi kişilerin davranışları, hal ve haraketlerini dikkate alarak af etme veya cezayı arttırma yetkisine sahiptir. Bu gibi durumlarda oyuncunun itiraz hakkı bulunmamaktadır. Aldıkları ceza karşısında ısrarını sürdüren oyuncuların ceza süresi uzatılır.
  16. Madde eklendi.
  Tüm oyuncularımız kurallara uymakla yükümlüdür. Kuralları bilmiyor olmak bir mazeret olarak kabul edilmez.
  Uyarılar Bölümüne 4. madde eklendi.
  bSilkroad yönetimi bedava silk dağıtmaz yada size ödül vermek için şifre talep etmez. Bu gibi durumlarda madur olan kişilere oyun yönetimi destek ve yardımcı olmaz.

 9. #9
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (16.05.2013)

  Oyun Kurallarına 17. madde eklendi:

  Fortress War, Pvp alanları, Job(Trade/Thief) ve Job Temple gibi alanlarda bard kullanımı yasaklanmıştır. Normal kasma alanlarında bard karakterlerinizi kullanabilirsiniz fakat hiçbir mücadele alanında bard karakter kullanamazsınız. Bard karakterler bu alanlarda aktif halde görülürse eğer 1 ay süreyle hesabı durdurulacak. Tekrarı halinde hesabı süresiz kapatılacak.

 10. #10
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  714
  Mesajlar 
  8,959
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5604
  Konum
  JollyGame  

  Standart

  Oyun kuralları güncellenmiştir. (31.07.2013)

  Oyun kuralları madde 8 güncellendi.

  Başka bir private serverın reklamını yapma ve oyuncuları oyundan soğutmaya yönelik davranışlarda bulunan şahıslar oyun yönetiminin insiyatifi çerçevesinde ağır bir şekilde cezalandırılır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş