Jolly Game Forumu KurallarıTEMEL KURALLAR

Madde 1. Bu kurallar Jolly Game Forumu'nun genel düzeninin sağlanması ve Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına uygunluğunun denetlenmesi amacı ile oluşturulmuştur.

Madde 2. Bu kurallar tüm Jolly Game kullanıcıları ve onların paylaşımlarını kapsamaktadır.

Madde 3. Kurallarda yer alan "forum", "platform" ve "alan" gibi tanımlar Jolly Game Forumu'nu (www.jollygame.net 'i) temsil etmektedir.

Madde 4. Bu platformda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Türk Ceza Kanununa aykırı hiç bir paylaşım, ileti ve gönderide bulunulamaz. Aski halde Jolly Game yasal sorumluluğunu yerine getirerek sakladığı LOG, IP KAYDI ve KULLANICI BİLGİLERİNİ adli makamlara iletecektir.


GÜVENLİK VE GENEL SORUMLULUK

Madde 5. Jolly Game Forumu'na üye olan herkes kurallar gereği bazı sorumlulukları kabul etmiş sayılır. Bunlardan madde 6'da belirtilmiştir.

Madde 6. Her kullanıcı kendi hesap güvenliğinden sorumludur. Kullanıcıların hesaplarının çalınması halinde gerçekleşecek paylaşım ve ileti gönderimlerinden hesap sahibi sorumludur.

Madde 7. Bu platform üzerinde yapılan paylaşım ve gönderilen iletilerden hesap sahibi sorumludur. Jolly Game bu paylaşımların kural ve kanun dışı olduğunu tespit etmesi halinde anında müdahale edecektir. Müdahaleye kadar gerçekleşecek her türlü zarar ve yasal sorumluluk ileti/paylaşım sahibinindir.


PAYLAŞIM VE YAZIŞMA

Madde 8. Forum içerisinde adaba aykırı, ahlak kurallarına uymayan paylaşım ve ileti yazılması yasaktır. Bu tür eylemleri gerçekleştiren kullanıcılar forumdan 2 ile 7 gün arasında uzaklaştırılır.

Madde 9. İçeriği suç teşkil eden, şiddet, kavga içerikli iletilerin ve videoların paylaşımı yasaktır. Bu eylemi gerçekleştiren kullanıcılar forumdan 1 ile 3 gün arasında uzaklaştırılır. Tekrarı halinde yönetim insiyatifi ile daha ağır cezalara çarptırılır.

Madde 10. Bu forumda cinsel, er0tik ve p0rn0grafik içerik paylaşımı kesin bir şekilde yasaklanmıştır. Bu tür paylaşımlarda bulunan üyelerin hesapları 30 günden az olmamak kaydı ile durdurulur.

Madde 11.
Din, dil, ırk, cinsiyet ve siyasi görüş üzerine tartışmaların yapılması; bu tartışmalarda hakaret ve rencide edici davranışlarda bulunulması yasaktır. Aksi durumda üyelerin hesapları 7 ile 15 gün arasında durdurulur.

Madde 12. Jolly Game Forumu genel bir paylaşım forumudur. Forum bazında ticari amaç gütmemektedir. Bu platform üzerinden reklam, tanıtım ve telif hakkı içerecek paylaşımlar yapılamaz. Bu kurala uymayan kullanıcıların hesapları süresiz durdurulur.


FORUM YÖNETİMİ VE GENEL DÜZEN

Madde 13. Forumda kullanıcı belirtilen kişiler dışında yetkili kimse yoktur. Bu isimler haricinde kendini yetkili olarak tanıtan kimse ile bilgi paylaşımında bulunmayınız. Forum yöneticileri sizlerden şifre gibi özel bilgiler talep etmez.

Madde 14. Forum yönetimi aşağıdaki durumlarda ileti ve paylaşımlarınıza müdahale etme hakkını saklı tutar.

1. İleti ve paylaşımlara müdahale hakkı aşağıdaki durumlarda geçerlidir.
a. Yönetici kontrolünden sonra paylaşımda virüs ve zararlı yazılım tespit edilmesi halinde ileti silinir ve kullanıcı 7 günden az olmamak kaydı ile forumdan uzaklaştırılır
b. İletilerde kurallara aykırı durum olması halinde yönetici tarafından silme, değiştirme yöntemi ile müdahale edilir.
c. Konunun yanlış bölüme açılması halinde ilgili yöneticiler konuyu doğru bölüme taşıyabilir. Bu durumda kullanıcı bilgilendirilir.
d. Paylaşılan yazı, resim veya içerik forum düzenini bozuyorsa yöneticiler buna müdahale edebilir. Görsel açıdan göz zevkini bozan yazı, resim, özel karakter kullanımı yasaktır.
2. Aşağıdaki durum/durumlarda yöneticiler mesajlara müdahale edemez.
a. Kural dışı bir uygulama olmaması halinde her üye kendi fikrini özgürce dile getirebilir. Bu durumda yöneticiler mesajlara müdahale edemez.
b. Yöneticiler üyelerin iletilerinde kural dışı bir eylem olmadıkça değiştiremez. Her üyenin kendi paylaşımlarından sorumlu olduğu bir forumda iletilerin değiştirilmesi kabul edilemez.
Madde 15. Üyelerin takma isimlerinde yasal olmayan sözcük ve sloganların geçmesi halinde Jolly Game yönetimi ihbarları değerlendirerek gerekli müdahaleyi sağlar.

Madde 16. Jolly Game Yönetimi bu kural ve yasaklar üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklik yapılması halinde bu başlık altında kullanıcılar bilgilendirilir.


ÖNEMLİ UYARI ve BİLGİLENDİRMELER

Madde 17. Yöneticileri yanlış yönlendirme, asılsız ihbarda bulunma gibi etik olmayan davranışlarda bulunan hesaplar haber verilmeksizin insiyatif çerçevesinde durdurulur.

Madde 18. Bu forumda fikir, telif ve haklara saygı vardır. Bu değerleri çiğneyen paylaşımlar yönetime bildirilmesi halinde derhalde kaldırılır ve özür mesajı yayınlanır.

Madde 19. Jolly Game Forumunda yapılan paylaşımlar başkaları tarafından izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz. Kaynak gösterilse dahi kullanılması engellenmiştir. Bu kurala uymayanlara karşı hukuki mücadelemizi vakit kaybetmeden başlatacağız.

Madde 20. Foruma kayıt olmuş tüm kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılır ve kayıt olduğu an itibari ile sorumlulukları başlar. Kuralları bilmemek yada unutmak bir savunma değildir. Sizi ceza almaktan kurtarmaz.