Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Başvuru için Gerekli Koşullar

Jandarma Genel Komutanlığı'nın sözleşmeli subay alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların :

T.C. vatandaşı ve erkek olması, en az 4 senelik lisans mezunu olması ya da YÖK tarafından kabul edilen yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olması ya da kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olması .

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.),

Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), bitirmemiş olması gibi şartlar bulunuyor.


HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURABİLİR

Şartların tamamına bakmak ve hangi bölüm mezunu adayların başvuruda bulunabileceğini öğrenebileceğiniz link :

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Dip Not : Lisans mezunu arkadaşlarımın kaçırmamasını öneririm.Şahsen " Tezkere Bırakılarak " Asteğmenlik'ten Teğmenliğe geçilmeye başlanmasıyla birlikte şu 2 yıl bitsede lisans mezunu olsam diye yanıp tutuşan biri olarak,çok şanslısınız

Unutulmamalıdır ki eskiden subay olunması için,tezkere bırakmak yetmiyor, bir sınav süreci ardından,9 ay özel ve zorlu bir eğitim süreci geçiriliyordu.9 aylık eğitimde başarısız görülenler eleniyordu.


Kaynak : KamuPersoneli.Net