1. #1
  Fu.
  Fu. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Fu. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  27 Aralık 2012
  Favori Oyun  
  cSilkroad
  Konular 
  62
  Mesajlar 
  545
  Beğenme 
  124
  Beğenilme 
  218
  Konum
  Thief Town  

  Standart Eğitim ve okul hayatına dair.

  Öğretmenin ilk dersidir. Derse girer ve masanın üstüne on tane cep telefonu koyar.
  Öğrencilerine döner ve şunu söyler. '' Bu cep telefonları son model ve dokunmatiktir. Sizin olabilir. Ama bir şartım var'' der ve bütün öğrencilere matematik ders kitabını verir. '' Bu kitaptaki bütün konuları öğreneceksiniz ve yaptığım sınavdan 90 üstü alacaksınız. 90 üstü alan bütün öğrencilere bu telefonlardan bir tane vereceğim.'' ve ekler. '' sadece 15 gününüz var. ben size bu 15 gün içinde hızlı bir şekilde bütün konuları anlatacağım. Ama anlamadığınız taktirde bana tekrar soru sormayın. Anlatmam.''
  ve ders anlatmaya başlar. 15 gün boyunca bütün öğrenciler dersi çok dikkatli dinler ve hem okulda hem evde bütün boş zamanlarında ders çalışırlar. Hatta gece uykusundan ödün verirler.
  Sonuçta sınav zamanı gelmiştir. öğretmen sınav için çok zor sorular hazırlamıştır. Yine de öğrencilerin yüzde 80 i, zor sorulara rağmen, sınavdan 80 üstü puan alır. En düşük puan ise 50 dir.

  Bunun üzerine Öğretmen, çantasından oyuncak telefonları çıkarır ve 80 üstü alan öğrencilere verir. Öğrenciler çok bozulur ve suratları asılır.

  Öğretmen bütün öğrencilerine şu sözü söyler '' Bu 15 gün içindeki çalışmanız, sizin çalışabileceğinizi ve başarabileceğinizi gösteriyor. Ve bunu istersek biz başarabiliriz. Ama gördüğünüz gibi, size ne için çalışmanız gerektiğini göstermediğimiz Zaman, çalışmanın neden gerekli olduğunu anlamıyorsunuz. Yani şunu söylüyorum arkadaşlar. Sizin ders çalışmanızı sağlamak zor değil. Ama bunu istemiyoruz. O yüzden ister çalışın, ister çalışmayın. Siz bilirsiniz.''


 2. #2
  Miracle- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Miracle- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  09 Aralık 2016
  Favori Oyun  
  Silkroad Online
  Konular 
  459
  Mesajlar 
  4,799
  Beğenme 
  183
  Beğenilme 
  1082
  Konum
  nowhere  

  Standart

  Nedeni tembellik sanırsam bizi o tembelliğe iten sebep onun yerine başka şeyleri yapmak daha cazip geliyor.Burdan anlamıyorum yapamıyorum diyenlere diyorum bir konu vardır mesela 10.sınıfta görürsün çalışırsın yapamazsın nedeni büyük ihtimalle ortaokulda çalışmadığındandır çünkü yapanlar genelde temeli olan insanlar zeki olanları saymıyorum.Mesela ben çok zeki biri değilim ama lisede matematiği çok çalışmadığım halde yapardım sebebini temelimin sağlam olması o temeli en başından çalışarak yaparız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş