1. #1
  _HACI_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  _HACI_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  07 Ağustos 2015
  Favori Oyun  
  bSRO & aSRO
  Konular 
  228
  Mesajlar 
  1,732
  Beğenme 
  638
  Beğenilme 
  509
  Konum
   

  Standart 2018 - 2019 Burs Veren Kurumlar

  TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI
  koşulları diğer vakıflardan oldukça farklı En önemli koşul, haftada en az 4 saat herhangi bir toplumsal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almak Türkiye deki 60 üniversitede ağ kuran TOG un diğer kriteri akademik başarı Bursun devamlılığı için öğrencinin başarı devamlılığı esas alınıyor. Ortalama 130 milyon lira burs veriliyor. Geri ödemesi yok. Tel: (0216) 321 89 88
  İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI
  Eylül de başvurular alınıyor. Karşılıksız olarak veriliyor. Dilekçe ile başvuru yapılıyor, uygun adaya burs veriliyor. Tel: (0212) 293 54 18
  HACI ÖMER SABANCI VAKFI
  31 yıldır 24 bini aşkın öğrenciye burs veren vakıf, her yıl bir taban puan belirliyor. Bu yılın puanları henüz belirlenmemiş ama vakfın amacı hem başarılı hem dar gelirli öğrencilerin yüzünü güldürmek… Burs başvuruları 15 Eylül ile 15 Ekim arasında yapılıyor. Kasım ayı sonunda kazananların isimleri açıklanıyor. Vakıf, bursu, yükseköğrenim süresince her yıl 9 aylık bir süre için ve geri ödeme yükümlülüğü ile veriyor. Geri ödeme ise, okulunu bitirip, bir işe giren öğrenciden tam bir yıl sonra 24 ay taksitli olarak alınıyor.
  Sabancı Vakfı Telefon: 0212 385 8800
  İSTANBUL TİCARET ODASI
  İTO, İstanbul il sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinin ekonomi ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor. Burs alabilmek için çeşitli yaş sınırları aranıyor. Öğrencinin başka bir yerden burs almaması koşulu da var. Geri ödemesi yok. Ara sınıf ise alt sınıftan dersinin olmaması gerekiyor. Özel üniversite ve ikinci öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları kabul edilmiyor. Her yıl Ekim-Kasım aylarında başvuru yapılabiliyor. Tel: (0212) 455 60 52
  21.YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) BURS PROGRAMI
  Kimler Burs Alabilir?
Amacı ülke çocuklarının, gençlerinin ve tüm insanlarımızın eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak olan YEKÜV, başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan ve her yıl belirlenen şartları taşıyan öğrencilere burs imkanı sunuyor. Karşılıksız burs veren kurumlar için haberimizin devamını okuyun.
  İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ
  1 yılı 3.5 not ortalaması ile bitiren öğrenci, sonraki yılı başarı bursuyla okuyor. Yarışmalarda Türkiyeyi temsil edip derece alanlara spor bursu veriliyor.
  21. YÜZYIL ANADOLU VAKFI MAHMUTBEY
  21.Yüzyıl Anadolu Vakfı Mahmutbey Yolu cad.No:53 Şirinevler Tel:2126543769
  ADEM ÇELİK BEYKENT VAKFI
  Adem Çelik Beykent Eğitim Vakfı Gürpınar E-5 ayrımı Beylikdüzü Tel: 2128721125
  A. NİHAT GÖKYİĞİT EĞİTİM SAĞ. KÜLTÜR SAN. VAKFI
  A.Nihat Gökyiğit Eğitim Sağ. Kültürtür.San. Vakfı Tekfen Sitesi 80600 Etiler

  AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI BURSU

  Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu
Merkezi İstanbul da bulunan Akkanat Eğitim ve Sağlık vakfı her yıl yüzlerce üniversite öğrencisine burs veriyor.
  Adres: Evren Oto Sanayi Sitesi Yanyol 2.Kısım No:6 İstanbul / İSTANBULTelefon: 0 212 622 41 00
  ABDÜLKADİR ERİS EĞİTİM VAKFI
  Adres: Abdülkadir Eriş Eğitim Ve Sos.Y Vakfı Cumhuriyet cad. No:27 K:4 Taksim
  ABDURRAHMAN BİLİMLİ KÜLTÜRTÜR SA. SOS. VAKFI
  Abdurrahman Bilimli Eğitim Kültürtür.Sağ.Sos.H Vakfı Davutpaşa cad.Yıldız sok. No:3 Topkapı
  ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı ¨Önemli Notlar Burs başvuruları okulların burs ofislerine yapılmalıdır.ALEV doğrudan burs başvurusu kabul etmemektedir.Okulların burs ofisleri bildirilen kontenjan kadar öğrenciyi seçer ve ALEV yönetimine iletir. Vakfın Amacı Ulusumuzun çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için toplumumuzun eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmaktır. ALEV, bu amaçla eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl Karşılıksız Burslar vermektedir. Karşılıksız burs başvuruları detaylarda..
  DARENDİLİLER EĞİTİM VAKFI
  Darendeliler Y.Eğitim Ve Kültür Vakfı
  ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (O.D.T.Ü.)
  Makina Mühendisliği Bölümü,¨Endüstri Mühendisliği Bölümü,¨Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,¨İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,
  İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İ.T.Ü.)
  Makina Mühendisliği Bölümü,¨İşletme veya Endüstri Mühendisliği Bölümü,Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,¨İnşaat Mühendisliği Bölümü,
  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (İ.Ü)
  İşletme Fakültesi,ANKARA ÜNİVERSİTESİ (A.Ü)Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü,
  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (B.Ü.)
  ¨Makina Mühendisliği Bölümü,¨Endüstri Mühendisliği Bölümü,¨Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü,
  GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ (G.S.Ü)
  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü,¨Endüstri Mühendisliği Bölümüöğrencilerini kapsamaktadır.¨Yukarıdaki öğrencilerden lisansüstüne devam edenlerin bursları devam ettirilir.
  ENSAR VAKFI Ensar Vakfı¨BURS ÇALIŞMALARI
  Ensar Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilere her ay karşılıksız burs verme faaliyetini sürdüre gelmiştir. Burs alacak öğrencilerin seçiminde; Başarılı olmak ve maddi imkânsızlık içinde olmak gibi şartlar ön planda tutulmaktadır.¨Ayrıca Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilere de karşılıksız burs verilmektedir.
  FEVZİ AKKAYA VAKFI
  Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı, 1980 senesinden bu yana, teknik liseler ve endüstri meslek liselerinde okuyan, maddi durumu müsait olmayan öğrencilere burs vermektedir.¨Vakfın burslarından bugüne kadar 50 bini aşkın öğrenci faydalanmıştır. Vakıf bursları karşılıksızdır ve bursiyerlere mecburi hizmet koşulu öne sürülmemektedir. Ancak, vakfın bursundan yararlanıp iş hayatına atılanlar, kendileri gibi, en az bir Türk gencine destek vermeyi vicdani bir yükümlülük olarak kabul ederler.
  DR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY VAKFI
  Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okut Vakfı Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okut Vakfı İl: İstanbul ¨Telefon: (216) 348 75 40Adres: Kırtasiyeci Sok. Ekşioğlu İşhanı No:11 K:2 D:48 Kadıköy / İstanbul
  İZZET BAYSAL VAKFINDAN BURS ALABİLME ŞARTLARI
  1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.
  2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolu lu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
  KİBAR EĞİTİM ve SOSYAL YARDIM VAKFI
  İlk, orta, yüksek ve lisansüstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Üniversite öğrencilerine 12 aylık 85 TL burs verirken, İlköğretim öğrencilerine 75 TL burs veriyor. Burs başvuruları Eylül ayında yapılıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... adresinden ulaşabilirsiniz.
  ŞAHİNLER VAKFI BURSU
  Mali durumu çok zayıf olan belgeleyen öğrencilere burs veren vakıf, hazırlık veya 1. sınıf öğrencileriyle üniversite okuyan kardeşleri olanlara tip, hukuk ve mühendislik fakülteleri öğrencilere öncelik veriliyor. Burs, bir öğretim yıl botunca ve 9 aylık süre ile veriliyor.
  TADEV ¨TADEV üniversite öğrencilerine 1995 yılından itibaren karşılıksız burs vermek üzere çalışmalar yapmaktadır.
  RUMELİ EĞİTİM VAKFI
  Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup maddi yetersizliklerden dolayı üniversite veya yüksekokullarda okuma olanağından mahrum kalan öğrencilerin her türlü eğitim, öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için burs vermekteyiz.Okudukları okullarda parmakla gösterilecek şekilde başarılı olan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı başarılı öğrencilerimizi ödüllendirmek, maddi ve manevi yönden de destek olmak amacı ile üstün başarı bursları vermekteyiz.
  YUMLU EĞİTİM KÜLTÜR ve BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI
  Yumlu Vakfı, maddi imkanları nedeniyle yüksek öğrenimlerine devam etmekte zorluk çeken başarılı öğrenciler için burslar sağlamakta ve sağlanan imkanı desteklemek amacıyla sosyal gelişim konuları da dahil olmak üzere bursiyerlerine özel imkanlar yaratmaya gayret göstermektedir.
  Başvuru: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... de.
  ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI
  Eskişehir Sanayi Odası: Mühendislik, ekonomi, maliye, işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan, birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor. Telefon: 222 236 03 60
  TÜRKİYE DİYANET VAKFI

  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor. Telefon: 312 417 12 35

  İSTANBUL TİCARET BORSASI VAKFI
  Marmara veya İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.
  TÜRK DİL KURUMU
  LYS de ilk 2000 e giren öğrencilere aylık 400 TL burs veriyor.
  KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ0312 430 23 00
  Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.
  SAĞLIK EĞİTİM VAKFI
  0212 512 18 78 Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.
  SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... /0312 440 16 16Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.
  TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... / 0216 321 89 88
  Toplum Gönüllüleri Vakfı 2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve/veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

  YAŞAR EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... / 0232 482 22 00
  Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül ekim aylarında yapılır.
  Adres : Aliye Şevket Pozcu Eğitim Öğrt Vakfı Paşa Limanı cad. 64/1 Kuzguncuk Üsküdar Tel: 2164922031Bizim Anadolu Eğitim ve KültürVakfı Bulgurlu Mescit Sok. No:7/1 Üsküdar Tel:2163489653
  İSTANBUL TİCARET ODASI BURSLARI
  Ara sınıflardan başvuru yapan öğrencilerde;Öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olması ve bir üstyıla geçiş hakkını kazanmış olması gerekmektedir.
  Lisans Başvuru Formu Yüksek lisans (master) bursları :Odanın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulunda öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

  MEHMET ZORLU VAKIF BURSU
  Mehmet Zorlu Vakfı, temel faaliyet alanı olan, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs almaktadır.
  TUBİTAK BURSU
  Türkiyede Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimlerde(*) tezli yüksek lisans yapmakta olan öğrencilere karşılıksız burs verilecektir.

  TEKFEN VAKFI BURSU
  Burslar, başarı oranı yüksek öğrencilere Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirmeye göre verilir. Burstan istifade edebilmek için öğrencinin okuldan, herhangi bir özel kurum ya da kuruluştan başkaca burs almamış olması şarttır. Burs talebinde bulunan adayın, burstan yararlanabilmesi için Tekfen Vakfı Öğrenim Bursu Uygulama Kriterlerinde öngörülen şartlara uyması, Yönetim Kurulunca bursiyerliğinin kabulü gerekir.Yönetim Kurulunun uygun gördüğü sürece bursiyerlerin burs alabilmeleri için öğrenime ara vermemiş olmaları ve öğrenimlerinin aksaksız devam etmesi şarttır.
  Bursiyerlerin bursunun devamı için, bursiyerin sınıfını hiçbir dersten kalmadan geçmesi ve eğitimini normal sürede bitirmesi şarttır.
  CAFER SADIK ABALIOĞLU BURSU
  Bu vakıf her yıl üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvurusunu yapabilmek için herhangi bir yerden burs almıyor olmak, bursu yardımına ihtiyacınızın olması, alttan dersinizin olmaması (transkrip istiyorlar) gerekmektedir. Cafer Sadık Eğitim Vakfı sadece belirlemiş olduğu üniversitelerde okuyan öğrencilere burs hizmeti sağlamaktadır.
  İşte burs başvurusu yapabilecek üniversitelerin isimleri:
  İstanbul Üni.
  Hacettepe Üni.
  ODTܨ
  İTÜ
  Boğaziçi Üni.
  Ege Üni.
  ¨Ankara Üni.
  Yıldız Teknik Üni.
  Marmara Üni.
  9 Eylül Üni.
  Katü
  Pamukkale Üniversitesi

  Detaylı bilgi için:
Adres: Çamlık Cad. Apt no:9, 2. ve 3. kat Denizli, Kınıklı
Telefon: 0 258 213 43 00
  İBRAHİÇ ÇEÇEN VAKFI BURSU
  Her yıl olduğu gibi IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine 2011-2012 öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.
  KARŞILIKSIZ BURS NASIL ALABİLİRİM
  ELGİNKAN VAKFI

  Vakfımızın burs adaylık ve başvuru şartları.¨Maddî İmkânları Yetersiz Olmak¨Vakıf bursuna aday olabilmek için öğrencinin maddî imkânlarının yetersiz olduğunu kabul ve beyan etmesi esastır. Bunun için her aday, ailesinin ve kendisinin mal varlığı ve gelir durumunu tam olarak belgelendirmek zorundadır
  VEHBİ KOÇ BURSU
  Maddi gücü yetersiz ama yetenekli gençlere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak. Vakıf bu nedenleokumaya hevesli gençler 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla desteklemekte ve onların topluma yararlı olmalarına imkan sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfı 2008 sonu itibarıyla 40 bine yakın öğrenciye burs vermiştir. Nitelikler Meslek lisesi ve üniversite ağırlıklıdır.¨Her Alanda Öncü Vakıf bugüne dek kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en yüksek tutarda burs veren kuruluş olmuştur. Vakfın burslarından her yıl 2.000 yakın genç yararlanmaktadır. Vehbi Koç Vakfı toplam bursiyer adedi, Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile, 10.000 olarak hedeflenmektedir.
  SABANCI VAKFI
  LYS de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak yine Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler 15 Eylül “ 15 Ekim tarihleri arasında öğrenim gördükleri üniversitelerin Öğrenci İşlerine / Burs Ofisine başvuru yaparlar. Üniversite tarafından bursiyerlerin değerlendirilmesi adayların yüksek başarı ve maddi gereksinimi dikkate alınarak yapılır, seçilen bursiyerlerin isimleri Sabancı Vakfı na bildirilir.
  TÜRK PETROL VAKFI
  Muallim Naci Cad. No: 43 Ortaköy Mh. Beşiktaş, İstanbul,
  TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI
  Feshane Caddesi, Kızıldeğirmen Sokak No:1 Eyüp 34060 İSTANBUL Tel : +90(212) 417 64 78 “ 79 80 Faks :+90(212)417 61 85 e-posta : tmkv ttmail.com bilgi tmkv.org.tr
  BİRLİK VAKFI
  Yeniçeriler Cad. No: 13 Çemberlitaş Fatih / İSTANBUL Telefon :0(212) 516 41 27 0 (212) 516 41 28 Faks :0 (212) 516 41 29 E-Posta :İnfo@birlikvakfi.org.tr
  Konu _HACI_ tarafından (18.Nisan.2018 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.
  OYSA HERKES ISTIRIR SEVDİĞİNİ-
  KraL_SuTcu HACI_BUMBALA
  FOREVER STABİL----
  İlgili Dallar: Html/PHP


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş