Beğeni Ağacı11Beğeniler

Konu:KYK Borcu

Filozof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Filozof isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    81
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    321

Alıntı TatankaIyotanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazık cidden yazık,lakin poşetten sonra gelen bir kaç açıklamanın ardından iyice sabrımızın zorlandığı bir döneme girdik hadi hayırlısı
    Bıraktığın kaynaktan bir alıntı yapmak istiyorum şaşırtıcı geldi gerçekten..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ücretli poşet uygulamasının ardından geri kazanım payı alınacak ambalajları da netleştiriyor. Ekmeğin sarıldığı kese kağıdı, yoğurt kabı, cips-çerez ambalajları ve içecek kutularına da katılım payı geliyor.

Şimdi öncelikle şunu söylemek istiyorum ücretli poşet uygulamasına geçiş uygun bir adımdı gerek çevre kirliliği , gerek ekonomik bakımdan tabi ki bu şahsi fikrim.
    Fakat alıntı yaptığım yerde yoğurt kabı , cips çerez ambalajı ve içecek kutusu yazıyor ki resmen akıllarımızla alay edercesine bir durum Poşeti almam ama bez poşet kullanarak bunu telafi edebilirim. Yoğurdun kabını alıp evden getireceğim kendi kabıma mı koyacağım ? İçecekleri boşaltıp kendi petşişeme mi dolduracağım. İnsanları bu ücretleri ödemeye mecbur etmeleri , zor duruma düşürmeleri açıklanamaz geliyor.
    HafizIyotanka bunu beğendi.

HafizIyotanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    HafizIyotanka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    146
    Beğenme 
    1311
    Beğenilme 
    547

Alıntı Filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bıraktığın kaynaktan bir alıntı yapmak istiyorum şaşırtıcı geldi gerçekten..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ücretli poşet uygulamasının ardından geri kazanım payı alınacak ambalajları da netleştiriyor. Ekmeğin sarıldığı kese kağıdı, yoğurt kabı, cips-çerez ambalajları ve içecek kutularına da katılım payı geliyor.

Şimdi öncelikle şunu söylemek istiyorum ücretli poşet uygulamasına geçiş uygun bir adımdı gerek çevre kirliliği , gerek ekonomik bakımdan tabi ki bu şahsi fikrim.
    Fakat alıntı yaptığım yerde yoğurt kabı , cips çerez ambalajı ve içecek kutusu yazıyor ki resmen akıllarımızla alay edercesine bir durum Poşeti almam ama bez poşet kullanarak bunu telafi edebilirim. Yoğurdun kabını alıp evden getireceğim kendi kabıma mı koyacağım ? İçecekleri boşaltıp kendi petşişeme mi dolduracağım. İnsanları bu ücretleri ödemeye mecbur etmeleri , zor duruma düşürmeleri açıklanamaz geliyor.
    Evet poşet çevre açısından iyi bir adımdı fakat yoğurt kabı vs. sanki gidip kendi ahırımdan inekten süt sağarak mı alıyorum sütü,yoğurdu.Sadece bu da değil ki elektrik faturalarında da bence saçma olan bir ton vergi uygulaması vs. var.Neyse devam bakalım nereye kadar...
    ALTINORDU-BARBARİANS
    JC

Intern Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Intern Doctor isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    495
    Beğenme 
    119
    Beğenilme 
    1303

...
    Konu Intern Doctor tarafından (24.Ağustos.2019 Saat 03:24 ) değiştirilmiştir.
    [IMG][/IMG]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş