Beğeni Ağacı8Beğeniler

Konu:Üniversiteye giriş sınavı

yy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    yy07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    2
    Beğenme 
    26
    Beğenilme 
    4

Standart Üniversiteye giriş sınavı

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun, üniversiteye giriş sınavına gireniniz var ise sınav nasıldı? Sorulardan, özellikçe Türkçenin çok ağır olduğunu söylüyorlar, inşallah herkes istediği yerlere yerleşebilir, giren herkese başarılar.
    UniqueTR

RedZombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    RedZombie isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    153
    Beğenme 
    148
    Beğenilme 
    504

1.5 ay sonra dgs'ye gireceğim.. Az önce sınavdan çıkan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre kolaymış diyorlar.. Sınav sistemine baktığımızda 3yaşındaki çocuğa 10 kilo 8 yaşındaki çocuğa 5 kilo taşıttırıyorlar gibime geldi Dgs'de umarım şaşırtmazlar zorlamazlar
    RoyalFamily
    *Power

Durum 
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    2
    Beğenme 
    26
    Beğenilme 
    4

Alıntı RedZombie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 ay sonra dgs'ye gireceğim.. Az önce sınavdan çıkan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre kolaymış diyorlar.. Sınav sistemine baktığımızda 3yaşındaki çocuğa 10 kilo 8 yaşındaki çocuğa 5 kilo taşıttırıyorlar gibime geldi Dgs'de umarım şaşırtmazlar zorlamazlar
    dgs teknik olarak daha kolay bir sınav olmasına karşın mantık sorularının paragraf gibi olması süreyi yiyor. genel olarak eğer bir temelin var ise sıkıntı çekeceğini sanmıyorum, Dgs de en büyük problem süre oluyor bunun nedeni kolay ama uzun cümleli sorulardır. şimdiden başarılar . b. h. videoları ilaç gibi gelir, tavsiye ederim. Her gün 1-2 video izleyerek eksiklerini tamamlayabilirsin.
    RedZombie bunu beğendi.
    UniqueTR

LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LittleMiddle isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    378
    Beğenme 
    1025
    Beğenilme 
    1073

Bu sınavlar hiç bitmiyor ya oks vardı girin tm dediler girdik sonra ygs-lys girdin mi üni den sonra tamam dediler O na da girdik ondan sonra işe girmek için sınavlar çıktı karşımıza onlara da girdik kazana kazana geldik işte yükselmek terfi almak için de sınava gireceksınız dediler hala giriyoruz Derler ya hayat bir sınav bence hayat harbiden sınav Allah her türlü sınavı başarıyla mükafatlandırdıkları kısmında bizi de alsın inşallah

Intern Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Intern Doctor isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    474
    Beğenme 
    228
    Beğenilme 
    1266

Alıntı RedZombie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınavında başarılar Onur umarım istediğin yeri kazanırsın.

Intern Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Intern Doctor isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    474
    Beğenme 
    228
    Beğenilme 
    1266

Haftaya son sınavım kaldı sonra sınavsız bir hayata giriyorum. Sınavları olan arkadaşlara başarılar.
    yy07 bunu beğendi.

Rhodanthe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Rhodanthe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    78
    Beğenme 
    121
    Beğenilme 
    150

Benim aklımı kurcalayan durum şu,AYT galiba limit,türev,integral konularının oldugu sınav. Bayadir girmiyorum en son LYS idi ben girdigimde AYT oldugunu varsayarak konusuyorum. Bu konular,AYT sınavında olmayacak. Peki bu ögrenciler yarın,mühendislik fakültesine yada matematik-fizik-kimya gibi bölümlere gittiğinde bu konuları bilmeden ne yapabilecek? Diferansiyelde ne yapabilecekler? İstatistik'de ne yapabilecekler ? Gerçekten ülke olarak başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmemiz gereken çok şey var. Okulu bitirmek önemli değilki,bitirdikten sonra öğrendiklerinin ne kadarını uygulayabiliyorsun? Önemli olan nokta bu. Benim gördüğüm kadarıyla sınavda Türkçe'de şıklar birbirine o kadar yakınmış ki,hepsi doğru gibi geliyormuş. Ben 5 sene önce girmiştim,bizdede öyleydi ama en azından doğru cevap birazcık sırıtıyordu. Yazacak söyleyecek çok şey var ama,elimde hiçbir yetki yok konuşarak biryere varılacak gibide değil. Hakkımızda hayırlısı olsun .
    yy07 bunu beğendi.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    2
    Beğenme 
    26
    Beğenilme 
    4

Alıntı LittleMiddle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sınavlar hiç bitmiyor ya oks vardı girin tm dediler girdik sonra ygs-lys girdin mi üni den sonra tamam dediler O na da girdik ondan sonra işe girmek için sınavlar çıktı karşımıza onlara da girdik kazana kazana geldik işte yükselmek terfi almak için de sınava gireceksınız dediler hala giriyoruz Derler ya hayat bir sınav bence hayat harbiden sınav Allah her türlü sınavı başarıyla mükafatlandırdıkları kısmında bizi de alsın inşallah
    amin kardeşim inşallah
    UniqueTR

Durum 
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    2
    Beğenme 
    26
    Beğenilme 
    4

Alıntı Intern Doctor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftaya son sınavım kaldı sonra sınavsız bir hayata giriyorum. Sınavları olan arkadaşlara başarılar.
    Alıntı Rhodanthe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aklımı kurcalayan durum şu,AYT galiba limit,türev,integral konularının oldugu sınav. Bayadir girmiyorum en son LYS idi ben girdigimde AYT oldugunu varsayarak konusuyorum. Bu konular,AYT sınavında olmayacak. Peki bu ögrenciler yarın,mühendislik fakültesine yada matematik-fizik-kimya gibi bölümlere gittiğinde bu konuları bilmeden ne yapabilecek? Diferansiyelde ne yapabilecekler? İstatistik'de ne yapabilecekler ? Gerçekten ülke olarak başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmemiz gereken çok şey var. Okulu bitirmek önemli değilki,bitirdikten sonra öğrendiklerinin ne kadarını uygulayabiliyorsun? Önemli olan nokta bu. Benim gördüğüm kadarıyla sınavda Türkçe'de şıklar birbirine o kadar yakınmış ki,hepsi doğru gibi geliyormuş. Ben 5 sene önce girmiştim,bizdede öyleydi ama en azından doğru cevap birazcık sırıtıyordu. Yazacak söyleyecek çok şey var ama,elimde hiçbir yetki yok konuşarak biryere varılacak gibide değil. Hakkımızda hayırlısı olsun .
    aynen kardeşim bugün sınava giren herkes türkçenin zorluğundan bahsediyordu, tüm sorular uzun ve birbirine çok yakın olduğunu söylediler, herkesin hakkında hayırlısı.
    UniqueTR

1000alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    1000alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Karahan Online
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    20

Yıl 2020 hala sınavlara çalışanlar var

Sınava çalışanda işsiz
    Sınava çalışmayanda işsiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş