Bilgisayarınızı paylaşıyor musunuz?
Şimdi oyunlarınızı da paylaşın.

Steam Aile Kütüphanesi Paylaşımı, aile üyelerinin ve misafirlerinin kendi Steam başarımlarını kazanıp kendi oyun ilerlemelerini Steam Cloud'a kaydederek birbirlerinin oyunlarını oynamasını sağlar. Bunların hepsi, paylaşılan bir bilgisayar ve kullanıcılara yetki vererek etkinleştirilir.
Oynamak istediğiniz oyunu ailenizden birinde mi gördünüz? Size yetki vermeleri için istek gönderin. Bir kez izin aldığınızda onların Steam oyun kütüphanesi erişimize, indirmenize ve oynamanıza açılacaktır.

Bugün paylaşmaya başlayın

Aile Kütüphanesi Paylaşımını bilgisayarımda nasıl etkinleştirebilirim?

Aile Kütüphanesi Paylaşımını etkinleştirmek için, öncelikle Steam istemcisinden Steam > Ayarlar > Hesap adımlarını izleyerek Steam Guard'ın devrede olduğundan emin olun. Daha sonra, Ayarlar > Aile (ya da Geniş Ekran modundaysanız, Ayarlar > Aile Kütüphanesi Paylaşımı) sekmesine gelerek belli bilgisayar ve kullanıcılara paylaşım için yetki vermek üzere paylaşım özelliğini etkinleştirin.

Kütüphanemi paylaşmak üzere yetkilendireceğim bilgisayar veya arkadaş sayısında bir sınırlama var mı?
Evet. Aile Kütüphanesi Paylaşımı için belirli bir zaman içerisinde 10 aygıta kadar ve yetkilendirilmiş bilgisayarlarda oyun kütüphanenizi kullanmak üzere 5 hesaba kadar yetki verebilirsiniz.


Paylaşılan bir oyunu oynamak için çevrimiçi olmam gerekir mi?
Evet. Sizinle paylaşılan oyunlara erişmek ve oynamak için çevrimiçi olmanız gereklidir.

İki kullanıcı aynı anda bir kütüphaneyi paylaşabilir ve oynayabilir mi?
Hayır, paylaşılan bir kütüphane aynı anda yalnızca bir kullanıcı tarafından erişilebilir.

Diğer kullanıcılar oyunlarımı oynarken hile veya dolandırıcılık yaparsa ben cezalandırılır mıyım?
Kütüphanenizin başkaları tarafından hile veya dolandırıcılık amacıyla kullanılması durumunda Aile Paylaşımı ayrıcalığınız iptal edilebilir hatta hesabınıza VAC yasaklaması uygulanabilir. Ek olarak, VAC yasaklaması olan oyunlar paylaşılamazlar. Güvenli olduğunu bildiğiniz tanıdık bilgisayarları yetkilendirmenizi öneririz. Ve her zaman olduğu gibi, şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=JEwZgdJ_OVk