Serverda son zamanlarda görüldüğü üzere birçok hırsızlık olayı gerçekleşmekte.Buna karşın engelleme amaçlı İpden bütün charlara ban atmak mantıklı geliyor.Server private olduğundan herkesin Silkroad'ı tam olarak bilmesini anlamasını bekleyemeyiz, illaki aramızda yeni , acemi oyuncular vardır ki böyle kişiler çok katakuliye gelir.Sebebide silkroadda fikir üretip milleti dolandırmaya çalışan kişilerdir.Serverda her silk satıyorum diyene pw veren birçok kişi olmuştur muhtemelen.Bu yazıyı sadece şikayet için değil bilgilendirme amaçlı olarakta yazıyorum.Bir private serverda hiçkimse silk satışı yapamaz ilgili kişiler haricinde ve silk satın alma işlemlerinizi ; website den takip ederek yapabilirsiniz.
Şimdi dönelim asıl konuya GM Odin veya ThreePoint hırsızlıklara karşın ip ban bütün charlara uyguluyordunuz sanırım bunun yeterli olucağını sanmıyorum oyunda bilgilendirme mesajı olması yani arada noticede örnek olarak : Silk işlemlerinizi Websitemizden gerçekleştirebilirsiniz vs. şeyler söyleyerek yeni gelen arkadaşlarımızı uyarabilirsiniz.

Eğer serverı yetersiz buluyorsanız oyuncu az vs. gibi bahanelere gerek yok şuanda Ramazan ayındayız ve normaldir oyuncu sayısının düşmesi birçok oyuncu gece girebiliyor characterine buda öğlende eğlenmeye çalışan arkadaşlarımızın yanlış anlamasına sebep oluyor

Velhasıl Ip ban + Bilgilendirme ( notice ile ) yeterli olucaktır.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...