Beğeni Ağacı2Beğeniler
  • 1 Post By Bluef
  • 1 Post By lordoski

Konu:Öneri Game Master hakkında

Bluef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Bluef isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    103
    Beğenme 
    169
    Beğenilme 
    120

Standart Öneri Game Master hakkında

Öncelikle şunu söyleyeyim (belki yardımcı olan gm ve moderatör dışında alt kişiler de vardır) serveri tek başınıza iyi bir şekilde idare ediyorsunuz. Kolay değil çogu zaman 1000/1000 çekiyor server. bu sizin için güzel bir başarı tabi -zorluğu da küçümsenemez -

Eminim zamanınızın çogunu server ile ilgilenerek geçiriyorsunuz. Forum ve oyunda aktif olamasanız bile oyun sistemi ,alt yapısı hakkında geliştimeler yapıyorsunuzdur.Belki daha önceden açıklama yapmışsınızdır ama bence servera hem forum hemde oyunda yetkili size yardımcı veya sizinle aynı görevde bir Gm gerekli BENCE. yanlış anlaşılma olmasın siz idare edemiyorsunuz gibi falan.Gerçekten gördüğüm en başarılı gmsiniz. sizin içinde yorucu oluyordur belki ve bir zaman sonra belkide sıkılacaksınız o görevden belki server kapanmaya kadar gidebilir. Hem sizin yükünüz hafifler dediğim gibi olursa. ThreePoint veya Milkshake Gmlerimiz vardı onlar gibi bir tane daha gerekli diye düşünüyorum.. 2 kişi olursa oyunda event vs etkinliklere ayıracak vakitte artar diye düşünüyorum. en önemlisi serverin sorunları daha kolay çözülür diye düşünüyorum iyi oyunlar umarım dikkate alınır önerim
    Sencer bunu beğendi.
    wBluef

lordoski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    lordoski isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    19
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    5

Ne demek istediğini anladım fakat haklısın demiycem. Nerde fazla GM olursa orda her zaman birşeyler kopuyor mesala sayayım.
    1- İllaki Bu GameMasterin bir arkadaşı kardeşi birşey olucak ona yardım edicek ama bu illa edicek değil ama risk belli etmeden edebilir.
    2-Her silkroad privatesinde GM ile PLAYER ne zaman yakınlassa yavsaklık cıkıyor. Adam öylesine char acıyor gm ye küfür ediyor. Eee banlanıyor ama adam 5 dk sonra başka bir charla geliyor . Sonuc VASAT.
    3-Bu oyunda GM olucak kadar düzgün insan tanımadım ama tanımak isterim. İllaki gm olmak için para istenicektir cünkü aylık serverin database altyapı ph si derken gercekten para harcanıyor ve oyunda o parayı vericek az insan var
    4-Bu GameMaster oyunda aktif olucaksa yani oyundaki bir kişi olucaksa bu adamın kendi oyundaki karakterine yardım etmemesi lazım oyun eşitliği acısından.
    5- Bence bunu yazman bile gereksiz cünkü oyuna hiç önem vermiyorlar. Oyundan gelen parayla oyunu acık tutuyor 2 tanede düzgün ayakta tutucak adama verse parasını al sana server. Bu tür oyunlarda HERŞEY PARa. Ve ayrıca bana karşı yazıcak insanlar lütfen fikirlerinizi akıllıca yazın. Yani sevmiyosan oynama filan yazmayın. Sevmediğimden değil gerçekleri yazıyorum. OYUNDA bana Pvp hariç tek bir şey söyleyin ? Job cave ve ya temple hepsi aynı safsata adam pt charı acıp girio yani lütfen akıllı yorumlar öneriler atın
    Sencer bunu beğendi.

Bluef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Bluef isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    103
    Beğenme 
    169
    Beğenilme 
    120

Alıntı lordoski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne demek istediğini anladım fakat haklısın demiycem. Nerde fazla GM olursa orda her zaman birşeyler kopuyor mesala sayayım.
    1- İllaki Bu GameMasterin bir arkadaşı kardeşi birşey olucak ona yardım edicek ama bu illa edicek değil ama risk belli etmeden edebilir.
    2-Her silkroad privatesinde GM ile PLAYER ne zaman yakınlassa yavsaklık cıkıyor. Adam öylesine char acıyor gm ye küfür ediyor. Eee banlanıyor ama adam 5 dk sonra başka bir charla geliyor . Sonuc VASAT.
    3-Bu oyunda GM olucak kadar düzgün insan tanımadım ama tanımak isterim. İllaki gm olmak için para istenicektir cünkü aylık serverin database altyapı ph si derken gercekten para harcanıyor ve oyunda o parayı vericek az insan var
    4-Bu GameMaster oyunda aktif olucaksa yani oyundaki bir kişi olucaksa bu adamın kendi oyundaki karakterine yardım etmemesi lazım oyun eşitliği acısından.
    5- Bence bunu yazman bile gereksiz cünkü oyuna hiç önem vermiyorlar. Oyundan gelen parayla oyunu acık tutuyor 2 tanede düzgün ayakta tutucak adama verse parasını al sana server. Bu tür oyunlarda HERŞEY PARa. Ve ayrıca bana karşı yazıcak insanlar lütfen fikirlerinizi akıllıca yazın. Yani sevmiyosan oynama filan yazmayın. Sevmediğimden değil gerçekleri yazıyorum. OYUNDA bana Pvp hariç tek bir şey söyleyin ? Job cave ve ya temple hepsi aynı safsata adam pt charı acıp girio yani lütfen akıllı yorumlar öneriler atın
    Haklı oldugun konular elbet var ThreePoint Gm döneminde oyunda oynamışsan eger karakterli gmlerde olabiliyor. mesela ThreePoint ve Odin birbirleri ile güzel uyum sağlamışlardı.. böyle bir gm olabilmesini hayal ettim bende. (veya mümkünse ThreePoint geri dönsün^^)
    Atanacak Gm de tabi Odinin güvendiği biri olacaktır. oyun içi hile ws olmaz diye düşünüyorum...
    wBluef

Sencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Sencer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    22
    Beğenme 
    219
    Beğenilme 
    380

Uzun uzun yazardım derdimi sıkıntımı anlatırdımda üşeniyorum şimdi kısa ve öz yazıcam

1 GM iki serverle, teknik sorunlarla saldırılarla forumla oyuncuların derdiyle sıkıntısıyla uğraşamaz.

Aslında uğraşır ha nasıl uğraşır? Odin bu konuda iyi bir örnek iki server, forum, teknik sorunlar ve oyuncularla uğraşıyor.

Serverin gelişmesi yenilikler, event vs. bunlara yetişemiyor. e ne oluyor server yerinde sayıyor.

1 GM teknik sorunlarla 1 GM serverin gelişmesi için çalışmalar yapsa 1 GM'de forumla ilgilense hem iş bölümü olur hem server gelişir.

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    566
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5342

Bunu bizde düşünüyoruz arkadaşlar. Sizden çok daha fazla düşünüyoruz buna emin olabilirsiniz. Bu kadar fazla sorumluluk ve iş yükü insanı oldukça yoruyor. Eğer bir alım yapacaksak bunu 1-2 satır yazı veya 1-2 yorum ile yapmayız. Kolay bir karar değil. Diğer private serverlarda GM'lerden kaynaklı çıkan problem ve sorunlar ile çok sık karşı karşıya kalınabiliyor. Bu yüzden kararsızlığımız sürüyor, böyle bir alım yapılacaksa mutlaka duyururuz.

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Arkadaşımız biraz hadsizlik yapmış. Haddini aşan açıklamalarda bulunmuş. Bizim servera ne kadar önem verdiğimizi ve uğraştığımızı sorgulayacak, yargılayacak konuma ve bilgiye sahip değil. Türkiye'de önde gelen bir private server olmak kolay değil. Çok fazla rakip ve düşmanımız var maalesef. En az 5-10 çeşit saldırı alıyoruz. Her dakika bu saldırıları izliyor, analiz ediyor ve engelliyoruz. Saldırılardan kaynaklı check sorunlarının çözülmesini, saldırıların kesildiğine bağlıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Biz her dakika saldırı alan bir serverız. Eğer check olmuyor ve server kapanmıyorsa bunun sebebi saldırıları engelliyor olmamız. Devamlı yeni bir çeşit saldırı ile karşılaşıyor ve çözüm üretiyoruz. Bunun dışında bir yandan mevcut oyuncular ile ilgileniyor, bir yandan reklam yapıyor bir yandan da getirilebilecek yenilikler üzerine araştırma yapıyoruz..

Yakın zamanda bSilkroad için kampsamlı bir bakım yapılacak. Hazırlıklar sürüyor. Saldırılar bizi meşgul etmediği sürece bSilkroad tüm private serverlardan her zaman farklı ve bir adım önde olacak.

Hiç bir private server bize rakip olamaz. Güvenlik, yenilik, kalite ve güvenilirlik konusunda oldukça iddialıyız ve kendimize güveniyoruz. Eğer alternatifler olduğunu düşünüyorsanız her zaman söylediğimiz gibi kapılarımız sonuna kadar açık, gelenlere de gidenlere de Buyrun: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş