1. #1
  stam01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  stam01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  09 Haziran 2016
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  2
  Mesajlar 
  2
  Beğenme 
  0
  Beğenilme 
  0
  Konum
   

  Standart _SadoBASGAN_ nickli kullanıcının BSRO kullanıcı sözleşmesi madde 14/1 ve 6 ihlali

  Merhabalar,

  Sizlere bugün sabaha karşı denk geldiğim bir olayı paylaşacağım. _SadoBASGAN_ nickli kullanıcının oyundaki mesleği Thiefliktir. Kendisi Job rank sırasında 16. sıradadır. Bu durum Ekran Görüntüsü-1'den teyit edilebilir.

  Geçtiğimiz gece(25.04.2020) sahurdan sonra Hotan-Samarkand arası kervan ararken, bir grup kervan çeken trader ve onları koruyan hunterlara denk geldim. Benim için ilginç olanı bu trader grubunun şoförlüğünü _SadoBASGAN_ nickli kullanıcının yapması ve Trader çarlarının isimlerinin "AYEMSADO1", "AYEMSADO2" vs. şeklinde olmasıydı(Bu durum ekran görüntüsü-2'den teyit edilebilir).

  Ben bu duruma aldırmayıp kervanlara saldırıp, kervanlardan birini yıktığımda kendisi yıkılan kervanın başına gelip malların kendisine ait olduğunu itiraf ederek şahsımı tehdit etmiş ve aleni bir şekilde ailevi küfür etmiştir.(Ekran Görüntüsü-3'teki konuşmalardan teyit edilebilir.).

  Kendisiyle bu yaşanan olaydan yaklaşık 2 saat kadar önce Thieflik yapmaktaydık. Yanımızda GA_Boyner ve GA_Fanatic adlı Thiefler de vardı. Kendisi saatin çok geç olduğunu söylerek çıkacağını söyledi ve oyundan ayrıldı.(Sıradan bir konuşma olduğu için bu olayın ScreenShoot' ını almadım. Fakat GA_Boyner ve GA_Fanatic ve _SadoBASGAN_ nickli Thieflerin Log kayıtları incelendiğinde bu durum teyit edilebilir.)

  Anladığım kadarıyla _SadoBASGAN_ nickli şahıs sabahları thieflik yaparak hem kendinden seviye olarak düşük insanlara musallat olurken hem de bu durumu oyun içi Thief partylerine katılarak, _Gods_Army_ gibi Thief olmanın zorunlu olduğu bir guildde bulunarak Thiefler arasından istihbarat(Oyun içi konumlarını ve AFK durumlarını) toplayıp kendi kervanlarının güvenliğini sağladığı gibi hem de _Gods_Army_ gibi Bahamut Server' ının köklü guildlerinden birine ihanet etmektedir. Şahıs çift job yaparak oyun içi haksız kazanç sağlamasının yanı sıra diğer oyuncuların oyun içi adalet duygusuna ve oyun yönetimine olan güvenini sarsmaktadır. Bu durum oyun içi kullanıcı sözleşmesini ihlal etmesinin yanı sıra ne kadar etik ve haysiyetli bir davranıştır tartışılır, bunu okuyucuların vicdanına bırakıyorum.

  Sonuç olarak _SadoBASGAN_ nickli şahıs BSRO kullanıcı sözleşmesi madde 14/1 ve madde 6' yı alenen ihlal etmiş olup şahıs suçunu ikrar etmiştir. Bu durum ilgili ekran görüntüleriyle sabittir.

  BSRO kullanıcı sözleşmesi madde 14/1 ve madde 6 uyarınca _SadoBASGAN_ nickli şahsın tüm hesaplarının sahte job rank suçlaması ile süresiz kapatılmasını talep ederim.

  Saygılarımla.

  Ekran Görüntüsü-1.pngEkran Görüntüsü-2.jpgEkran Görüntüsü-3.jpg


 2. #2
  Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Asgard isimli Üye şuanda online konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  14 Nisan 2014
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Konular 
  1103
  Mesajlar 
  25,635
  Beğenme 
  543
  Beğenilme 
  10245
  Konum
   

  Standart

  Çift job yasak olan bir durum değil. Thief olan bir kişi başka bir karakteri ile kervan çekebilir. Ancak, kendi malını Thief karakter ile alıp satamaz.

  -----
  Daha iyi bir oyun deneyimi için lütfen oyun kurallarımızı okuyun.

  Oyun Kurallarımız:
  bSilkroad : https://jlly.link/bkural

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş