Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan Birinci ... 45678 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı18Beğeniler

Konu:Serwer'ın gidişatını nasıl buluyorsunuz? Char satışları neden bu kadar fazla?

ULEMAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ULEMAA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    1099
    Beğenme 
    973
    Beğenilme 
    1963

Güncel

Darshan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Darshan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

Şu konuya neden hiç bir yetkili hala yorum yapmıyor ? Muazzam ötesi bir ilgisizlik

ULEMAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ULEMAA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    1099
    Beğenme 
    973
    Beğenilme 
    1963

Alıntı Darshan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu konuya neden hiç bir yetkili hala yorum yapmıyor ? Muazzam ötesi bir ilgisizlik
    Bayram telaşı herhalde %20 lik kampanya geldi ya silk satışları artmış olmalı bakarlar bayram sonrası herhalde.
    MiLiTaNN bunu beğendi.

thedarkest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    thedarkest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    19
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    12

Alıntı AYUKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayram telaşı herhalde %20 lik kampanya geldi ya silk satışları artmış olmalı bakarlar bayram sonrası herhalde.

Bakarlar bakarlar bakmaz olurlar mı? Değil mi bakarsınız? @Odin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nasty - Kirito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Nasty - Kirito isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    23
    Beğenme 
    25
    Beğenilme 
    140

İsterseniz beni yanlış algılayın fakat Abranın bu duruma geleceği başından beri belliydi. Neden diye soracak olursanız. Kendi adıma konuşayım burası emek server olduğu ve uzun soluklu olacağı için geldim. Oyuna gelirken kafamdaki düşünce herkesin emeğiyle bir şeyler yapacağıydı. Çünkü serverde tl ile item satışları yasaktı. Fakat servere geldiğimde gördüm ki sadece parası olan charını yapıyor. Bu zamana kadar birçok guild, birçok oyuncu oyunu bıraktı. Neden mi? Çünkü para yatırmadan charını yapmasının bir imkanı yok. Sun drop desen 7 ayda 2 tane sun drop aldım toplasan 25b para. Haftalarca +9 item basıp satarak 1 adet sun blade aldım o da +14 olup hem Nervosoyu hem beni kurtardı. Peki herkes +14 basacak kadar şanslı mı? Tabiki hayır. Gelen oyuncu emek server olduğu için geliyor fakat oyunun içerisine girdiğinde gold kasmanın sadece 2 yolu olduğunu görüyor. Ya sağlam bir sun drop alacak (Sun bow, Sun acc, Sun shield) veya silk item satarak gold yapacak. Sanırım bu konuda hepimiz hemfikiriz. Şuanda full sun set charı olupta ben hiç tl ile item almadım diyen var mı? Ne siz yalan söyleyin ne biz kendimizi kandıralım. Birçok oyuncu tl ile item alarak yaptı charını. Bu benim gibi emek mantığıyla oyuna gelen çoğu oyuncunun bırakmasına sebep oldu ki ben bırakmakta geç bile kaldım. Kıssadan hisseye Abra serverinde yapılan en büyük hata tl ile item satışının sıkı takip edilmemesiydi.
    ALKAN, MiLiTaNN and Kyria like this.
    [ABRA - Kirito]

MvPMiNToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    MvPMiNToN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    34
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    89

Alıntı Nasty - Kirito Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsterseniz beni yanlış algılayın fakat Abranın bu duruma geleceği başından beri belliydi. Neden diye soracak olursanız. Kendi adıma konuşayım burası emek server olduğu ve uzun soluklu olacağı için geldim. Oyuna gelirken kafamdaki düşünce herkesin emeğiyle bir şeyler yapacağıydı. Çünkü serverde tl ile item satışları yasaktı. Fakat servere geldiğimde gördüm ki sadece parası olan charını yapıyor. Bu zamana kadar birçok guild, birçok oyuncu oyunu bıraktı. Neden mi? Çünkü para yatırmadan charını yapmasının bir imkanı yok. Sun drop desen 7 ayda 2 tane sun drop aldım toplasan 25b para. Haftalarca +9 item basıp satarak 1 adet sun blade aldım o da +14 olup hem Nervosoyu hem beni kurtardı. Peki herkes +14 basacak kadar şanslı mı? Tabiki hayır. Gelen oyuncu emek server olduğu için geliyor fakat oyunun içerisine girdiğinde gold kasmanın sadece 2 yolu olduğunu görüyor. Ya sağlam bir sun drop alacak (Sun bow, Sun acc, Sun shield) veya silk item satarak gold yapacak. Sanırım bu konuda hepimiz hemfikiriz. Şuanda full sun set charı olupta ben hiç tl ile item almadım diyen var mı? Ne siz yalan söyleyin ne biz kendimizi kandıralım. Birçok oyuncu tl ile item alarak yaptı charını. Bu benim gibi emek mantığıyla oyuna gelen çoğu oyuncunun bırakmasına sebep oldu ki ben bırakmakta geç bile kaldım. Kıssadan hisseye Abra serverinde yapılan en büyük hata tl ile item satışının sıkı takip edilmemesiydi.
    Bu Konuda Bende Yorum Yapayım.Şimdi İlk Baş Sun Drop U Ele Alırsak Sabit Slotta Kimse Kasmıor.Sanıolar ki Slot Değişince Sun Veya Moon Çıkıcak Alakası Yok.Örnek Biz Sw ye Geleli 4 Ay Olucak 47 Moon 11 Sun İtem Çıktı Bana.Geldiğimden Beri Aynı Slottayım.Para Kısmına Gelirsek Oyunda İllaki Silk İtem Veya Tl İle Çar Almasanızda Gold Yaparsınız.4 Ay Gibi Bi Sürede Ortalama.320 b Ye Yakın Para Kastım.Not:Sun İtem Moon İtem Satmadıgım Halde.Serverda Elixir Ve Stone'dan Ortalama Haftalık 10 Ila 12 B Kasmak Mümkün.Server'a Gelip Ya Çok Zor İtem Yapamıycaz Vs Diyenler Alışmış Basit Server'lara.Adı Üstünde EMEK Server Yan Gel Yat Server Deil.Örnek Slottan Her Hafta Sun Atsa.Server Çöp Olur Emek Server Denmez.Piyasa Perişan Olur.İsro'yu Çoğumuz Oynamışızdır.Orda Herkeste Sun Mu Vardı ?Veya Herkese Haftalık Sun İtem Mi Çıkıyordu ? Emek Server Dediğin Böyle Olmak Zorunda.Emek Vermiyim diyorsan Mecbur Silk İtem Satıcan Veya Hazır Çar Alıcan.Bırakıp Gidenlerin Hepsi Değilde %85 lik Kısım Ticaretine Oynuyordu.Baktı Kazanamıyor Satınca Başı Beleya Giriyor.İtem Satışının Veya Gold Satısının Serbest Oldugunu Düşünsenize Heryer Mezarcı Kaynar.Emek Adı Altında Olan Bu Server Bizce Tam Kıvamında.Gidene Dur Demek Olmaz.Gelende Buyursun Gelsin.İyi Forumlar.Not:Meşhur Elixir Ve Stone Satan Kişi Kingodiscoo Benim
    ExeOweR bunu beğendi.

Kenakort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Kenakort isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    66
    Beğenme 
    390
    Beğenilme 
    164

Server bencede emek server ama tek sorun magic poptan çıkartılan sunlardı birkaç kişi poptan sun çıkardı olmasaydı belki daha bi farklı olurdu ama şuan baya bi drop sunu vat serverda

Servera zamanınds cave gelseydi o 3k iken bile giremediğimiz zaman bile gelse daha farklı olurdu en azından 2k felan olurdu serverda şuan.

Ayrıca serverı bırakıp giden guildleri başka bi serverda gördüm cidden çöp bir serverda oynuyolar her yer TL ile item satanlarla dolu silkte ucuz baya o yüzden parası olan konusuyor. Birde o oynadıkları server GMnin kendi arkadaşlarına item vermesi sebebiyle kapanan server. Işte jollygamei bu yüzden seviyoruz kurallar katı ama katı olması serverı kaliteli yapıyor işte.

MvPMiNToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    MvPMiNToN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    34
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    89

Alıntı Kenakort Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Server bencede emek server ama tek sorun magic poptan çıkartılan sunlardı birkaç kişi poptan sun çıkardı olmasaydı belki daha bi farklı olurdu ama şuan baya bi drop sunu vat serverda

Servera zamanınds cave gelseydi o 3k iken bile giremediğimiz zaman bile gelse daha farklı olurdu en azından 2k felan olurdu serverda şuan.

Ayrıca serverı bırakıp giden guildleri başka bi serverda gördüm cidden çöp bir serverda oynuyolar her yer TL ile item satanlarla dolu silkte ucuz baya o yüzden parası olan konusuyor. Birde o oynadıkları server GMnin kendi arkadaşlarına item vermesi sebebiyle kapanan server. Işte jollygamei bu yüzden seviyoruz kurallar katı ama katı olması serverı kaliteli yapıyor işte.
    Sonuna Kadar Katılıyorum Hocam Sana

LJLJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LJLJ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    463
    Beğenme 
    1201
    Beğenilme 
    972

Alıntı Nasty - Kirito Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence SUN drop kesinlikle olmayacaktı. Moon silahlar FGW görevi ile yapılacaktı. Sun CAVE ile birlikte gelmeliydi. Ya da SUN drop gerçekten çok zor olacaktı. Magic POP olayını bilmeyen zaten yok. Ayrıca kurgusuz bir oyun olduğunu defalarca söyledim, tekrar söylüyorum. Her server içerik olarak kendini zengin tutmalı. Örneğin kervan ön plana çıkabilirdi. Onlarca kişi oyunu bıraktı. Bu bırakanlar defalarca artık yenilik gelsin diyen, oyunun varlığının devamını isteyenlerdi. Şu an bakıyorum gelecek denilen yeniliklerin gelmediğini gülerek söylüyorum. Bence artık geç olmasın dediğimiz günleri geride bıraktık. Biz kervan canlansın diye defalarca konu açtık. Oyunda eğlenilecek binlerce yol denedik ama eğlence sıfır. Oyunun devamlılığı için çaba hep sıfır kaldı. Neyse bırakmadık ama oynamıyoruz da...

Nasty - Kirito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Nasty - Kirito isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    23
    Beğenme 
    25
    Beğenilme 
    140

Alıntı MvPMiNToN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Konuda Bende Yorum Yapayım.Şimdi İlk Baş Sun Drop U Ele Alırsak Sabit Slotta Kimse Kasmıor.Sanıolar ki Slot Değişince Sun Veya Moon Çıkıcak Alakası Yok.Örnek Biz Sw ye Geleli 4 Ay Olucak 47 Moon 11 Sun İtem Çıktı Bana.Geldiğimden Beri Aynı Slottayım.Para Kısmına Gelirsek Oyunda İllaki Silk İtem Veya Tl İle Çar Almasanızda Gold Yaparsınız.4 Ay Gibi Bi Sürede Ortalama.320 b Ye Yakın Para Kastım.Not:Sun İtem Moon İtem Satmadıgım Halde.Serverda Elixir Ve Stone'dan Ortalama Haftalık 10 Ila 12 B Kasmak Mümkün.Server'a Gelip Ya Çok Zor İtem Yapamıycaz Vs Diyenler Alışmış Basit Server'lara.Adı Üstünde EMEK Server Yan Gel Yat Server Deil.Örnek Slottan Her Hafta Sun Atsa.Server Çöp Olur Emek Server Denmez.Piyasa Perişan Olur.İsro'yu Çoğumuz Oynamışızdır.Orda Herkeste Sun Mu Vardı ?Veya Herkese Haftalık Sun İtem Mi Çıkıyordu ? Emek Server Dediğin Böyle Olmak Zorunda.Emek Vermiyim diyorsan Mecbur Silk İtem Satıcan Veya Hazır Çar Alıcan.Bırakıp Gidenlerin Hepsi Değilde %85 lik Kısım Ticaretine Oynuyordu.Baktı Kazanamıyor Satınca Başı Beleya Giriyor.İtem Satışının Veya Gold Satısının Serbest Oldugunu Düşünsenize Heryer Mezarcı Kaynar.Emek Adı Altında Olan Bu Server Bizce Tam Kıvamında.Gidene Dur Demek Olmaz.Gelende Buyursun Gelsin.İyi Forumlar.Not:Meşhur Elixir Ve Stone Satan Kişi Kingodiscoo Benim
    320B dediğiniz gold sadece 1 sun set parası şuan. Bunun accsi var shieldi var weaponu var, İmmortalı var vs vs. Bilmem farkında mısın yukarıda söylemiştim tekrar söyleyeyim. Zamanında +14 sun blade ile 2 char dizdik. Ayrıca N4sty adında bir bot charım var birçoğunuz biliyordur. O char kasıldı kasılalı aynı slotta ki yaklaşık 6 aylık bir süreç. 6 ayda chara düşen tek sun item sun armor ayakkabı ederi? 7b ye satılmıştı. Onun dışında çıkan moon itemler bir elin parmaklarının sayısını geçmez. Peki sorarım sana 4 aydır emek verdiğini söylüyorsun üzerinde sun acc var mı? Setin +8 +9 mu? elindeki silah ve shieldin +11 üzeri mi? Char olarak seni ne yazık ki bilmiyorum. Fakat böyle bir setin ve silahın olduğunu düşünmüyorum. Bırakıp gidenler dediklerinin çoğu tl ile oynamış veya şuanda oynamakta olan insanlara item sattı doğru muyum? Peki neden buna müsade edildi? Tabiki herkesi takip edemezler gizlice el altından bu işi yapan vardır. Fakat takip edilebilir düzeyde olanlarda vardı (BKZ. WTS SUN+11 SPEAR SILK ILE ) Silk ile yazanların kaç tanesi gerçekten silk ile itemini satıyor? Baştan bu yana sadece şuan için konuşmuyorum. Ben bu oyun açıldığından beri burdayım. Oyunun 2. Haftasında insanlar sun silah çıkartmaya başlamıştı ki bizim daha elimizde düz +8 +9 silah, shield set bile yoktu ki 100 level bile değildik. Bundan kaynaklı olarak bu serverde parası olanın konuştuğunu savundum. Yoksa benim de bildiğim insanlar var kimisi 1.000 tl yatırmış kimisi 10-12 bin tl. Oyunda kiminle ne kadar muhabbetin var bilmiyorum. Ayrıca görüşüne de saygı duyuyorum. Fakat bu oyunda emek ile yapabileceğin şeyler bir yere kadar.
    [ABRA - Kirito]

Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan Birinci ... 45678 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş