Beğeni Ağacı3Beğeniler

Konu:Oyuna girememe sorunsalı

Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Loss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    389
    Beğenme 
    626
    Beğenilme 
    595

Alıntı Olympius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sana şöyle söyleyeyim bir player tek charını oyuna sokamazken bir baskası 3 charı ile oyunda bazıları proxy ile 4-5 char oyunda onu gectim kale savası ne olacak bu durumda onu gectim servere girebilirsek 2000 kişi ile lagsuz oyun oynayacağız 1.20 daki oldu hala oyuna giremedim pc yi kapadım bırazdan uyumam lazım boş konusma
    E yönetim ne yapsın buna ? Sen dolu dolu konuş kardeş.

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

Olympius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Olympius isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    102
    Beğenme 
    614
    Beğenilme 
    680

Alıntı Loss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E yönetim ne yapsın buna ? Sen dolu dolu konuş kardeş.
    Daha güçlü bir sunucuya gecebilir ben 3000 limite kadar 2 ıp li 0 lag yabancı serverlerde oynadığımı biliyorum imkan var ve serverin ilk açıldığı gün çok uçuk miktarda silk çeken arkadasımda var ve oyun geneli yüklü silk çekti bence burdan gelen para ile dediğim şey yapılabilir ve proxy ye hala çözüm yok ıp 3 sıkıntılı olduğunu her daim söyledik şimdi sancıları basladı daha bosluk varsa doldururuz

Redline-Dehset
    ​O ŞİMDİ KOMANDO UZMAN ÇAVUŞ

Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Asgard isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    1241
    Beğenme 
    518
    Beğenilme 
    10488

Alıntı Olympius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha güçlü bir sunucuya gecebilir ben 3000 limite kadar 2 ıp li 0 lag yabancı serverlerde oynadığımı biliyorum imkan var ve serverin ilk açıldığı gün çok uçuk miktarda silk çeken arkadasımda var ve oyun geneli yüklü silk çekti bence burdan gelen para ile dediğim şey yapılabilir ve proxy ye hala çözüm yok ıp 3 sıkıntılı olduğunu her daim söyledik şimdi sancıları basladı daha bosluk varsa doldururuz

Kapasite arttırılmayacak, bunu belirttik . Limit ile ilgili ileride bir bilgilendirme yapılabilir .

Alıntı Odin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada teknik bilgileri yarıştırmak olgunca bir davranış olmayacaktır. Sistemin tüm kodlamasını ve guard sisteminin geliştirilmesi tarafımdan yapılmaktadır. JollyGame olarak kapasiteyi 2000 olarak planlamıştık ve şu anda da 2000 player devam etmekteyiz. Premium sistemi sizin anlattığınız gibi kesin bir çizgi değildir. Siz kodu nasıl yazarsanız öyle işler. Hazır bir kriptolu guard kullanıyorsanız işler sizin kontrolünüzde olmaz o ayrı konu. Eğer dersek premium login olduğunda random bir oyuncunun bağlantısını kopar, o zaman 2000/2000'i aşmadan premium giriş sağlarız. Eğer siz kodlamayı rezerve sistemi şeklinde yazarsanız premium girişe kontenjan sağlarsınız o kontenjan üzerinden değerlendirme yapılır.

Her ikisininde uygunsuzluğunu kısaca yazalım. Eğer kontenjan sistemini uygularsak serverda şu anda yüzlerce premium kullanıcısı var. Velhasıl bizim başka serverlar gibi 70 kapasite işimizi görmeyecek ve nerden baksanız en az 200-300 PRE kontenjanı ayırmamız gerekir. Bu da 2300/2000 demek oluyor.

İkinci seçenek premium login olduğunda random bir premiumsuz oyuncuyu atmak; Bu sistemde bize etik gelmiyor ve kesinlikle uygulamayı düşünmüyoruz.

Bunların dışında derseniz ki RAM'e kıyamıyorlar... Bugün bizim sunucuya RAM eklememiz yalnızca 30 dakikamızı alır. Private Server konusunda teknik bilgisi olduğunu söyleyen sizin RAM gibi alakasız bir konuya takılmanız şaşırtıcı. Yüksek kapasitede problem ram değil işlemcidir. GameServer, Guard, FTP, SQL ve Agent sırasıyla yüksek CPU kullanmaktadırlar. Yani yüksek kapasiteli sunucu güçlü işlemci ister. Ram sadece spawn miktarları ve oyuncu bilgilerinin dinamik olarak GameServer'da tutulmasıyla ilgilidir. CPU'nun yanında RAM ihtyacı devede kulak kalır. Aynı şekilde maliyeti de kıyas götürmez.

Sonuca gelelim. Biz kapasiteyi 2000 değil 3000-4000 bin'e çekemeyiz, çekilmiyor demiyoruz. Bu tamamen bir tercih ve politikadır. Slot sorunu, GameServer'ın çok eski bir kodlama yapısına sahip olmasından kaynaklanan performans sorunları vs. gibi oyun içi stabiliteyi bozmamayı istememizden dolayıdır.

Bu oyun 100 CAP'dir ve harita vb unsurlar nedeniyle 2000 kapasite en idealidir. Hiç bir oyuncumuzu kandırmıyoruz. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Biz bahane sunmuyor durum neyse onu net bir şekilde açıklıyoruz. Herkesi aptal yerine koyup kimse bu işten anlamıyor biz ne desek inanırlar gibi düşünsek kendimizi aptal yerine koymuş oluruz. Biliyoruz ki private server işinden anlayan hatta kendi serverından kazandığı parayı JollyGame'e yatırıp silk alan çok oyuncumuz oldu. Biz böyle bir serverız.

İlginiz için yine de teşekkür ederim. Oyunumuzu oynuyorsanız iyi eğlenceler dilerim. Eğer oynamıyorsanız da tavsiye ederim.

Not: Eğer bu konuda aklınızda soru olursa özel mesaj atabilirsiniz. Oyuncularımızın oyun keyfini bu gibi teknik konular ile baltalamaya gerek yok.

Saygılarımla,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş