euphony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    euphony isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    43
    Beğenme 
    31
    Beğenilme 
    129

Standart Oyun Açılmıyor Aynı Sorun Tekrarladı

Merhaba geçen hafta internetimde hiç bir sorun yokken oyun birden attı ve tekrar girmeye çalıştığımda aşağıda paylaşacağım hatayı verdi. Biraz araştırtıktan sonra modem ipsinin değiştirilmesini/güncellenmesinin çözüm olabileceğini düşünüp internet sağlayıcımı aradım ve bu işlemi 30 dakika sonra yaptılar. İşlem gerçekleştikten sonrada ben oyuna girebildim. Arada 1 hafta geçmeden yine aynı durumla karşı karşıyayım ve ben her bu sorunla karşılaştığımda internet sağlayıcısını arayıp modemime res attırmam ordan ip değiştirtmem mi gerekiyor?

(İnternet ve bilgisayar reslemem hiç bir işime yaramadı. Yukardakileri yaptıktan sonra oyuna girebildim.)

http://puu.sh/sVgh8/fe8c92af9b.png

WOC
    WOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    WOC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    85
    Beğenme 
    166
    Beğenilme 
    131

+1 Aynı problemi yurtta bizde yaşamaktayız. Öğrenci kapasitesi yüksek olduğu için her odada router var fakat ip sabit. Sorun olduğunda router resetleniyor, modem resetlenmiyor. Her bu problemde koca yurda reset attıramıyoruz. 24 saatte 1 otomatik olarak ip resetleniyor, 24 saat geçmesini beklemek zorunda mıyız?

Not: Daha önce başka pvp serverlarda oynadım, tek burada böyle bi' problemle karşılaşıyoruz.
    Sevdanın buçuklusu olmaz. Ya tam olur, ya hiç!

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

euphony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    euphony isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    43
    Beğenme 
    31
    Beğenilme 
    129

Sorun şöyle düzeliyor; İnternet sağlayınızı arayıp ben IP mi değiştirmek istiyorum diyorsunuz 10-15 dakika sonra ip degişiyo modemi fişten çekip tekrar takıyorsunuz ipniz degişiyor ve oyuna girebiliyorsunuz ama neden biz her hafta bunu yapmak zorunda mıyız? Bunu yaşamamak için yapılabilecek bir şey yok mudur? @Asgard

Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Asgard isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Konular 
    1241
    Beğenme 
    518
    Beğenilme 
    10488

Bu sorun Fire Wall dan engellenmeniz ile oluyor. IP niz üzerinden sunucuya çok sayıda paket gönderiliyor ve Fire Wall da block uyguluyor. Genelde bu block bir kaç saat içinde kalkar , kalıcı değildir. Anlık tekrar bağlanmak için IP değiştirmeniz gerekir. Paket limitinin düşük tutulmasının yararı ise gelen saldırıları önlemek içindir. Seri skill yükseltmek , çok seri bir şekilde tıklayarak karakteri yürütmek , birden fazla bot ile oyuna bağlanmayı denemek , Alchemy botları (nadir denk gelir) , mBot-sBot ile arka arkaya seri şekilde Disconnect butonuna basmak gibi durumlarda çok sayıda paket göndermiş olursunuz .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş