Merhabalar,

bSilkroad yönetimi olarak gerçek para ile item ticaretinin yapılmasına karşıyız. Bu oyunun dengesi ve amacını korumak için getirilmiş bir kuraldır. Item satışı konusundaki tavrımızı tüm oyuncularımız biliyor. Bu konudan bahsetmemize gerek yok.

Karakter Satışları
bSilkroad ve cSilkroad'da herkes kendi karakterlerini satmakta özgürdür. Sahibi olduğunuz karakterleri satabilirsiniz. Tabi bunda bazı kısıtlamalar mevcut. içerisinde yüksek mebla para bulunan bir karakteri değersiz itemlerle satmaya çalışmak gibi. Buradaki amacın bariz gold satışı olduğu anlaşılabiliyor. Bunun çok değerli bir itemi değersiz bir karakterde satmaya çalışmaktan farkı yok.

Yönetimin karakter satışları konusundaki tavrı şudur;
Karakter satışlarını serbest bıraktık. Fakat karakter satışından doğacak dolandırıcılık, hırsızlık ve soyulmalarda tüm sorumluluk oyuncuya aittir.

Bu konuda eklememiz gereken diğer bir husus ise şudur. PAYPAL ile yapılan alışverişlerde zaman zaman ÇALINTI KART, ÇALINTI HESAP sorunları yaşayabiliyoruz. Eğer silki alan kişi çalıntı kredi kartı kullanmış ise bir soruşturma açılıyor. Banka ile aramızda gerçekleşen bu soruşturma nedeni ile oyun yönetimi olarak biz madur oluyoruz. Bu sebeple geçmişinde çalıntı kart yada hesap ile alışveriş yapan karakterler kapatılır. Buna ek olarak karakterden yapılan hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçlarda karakter ceza alabilir. Karakterin satılması, el değiştirmesi sonucu değiştirmez. "Ben karakteri dün aldım, yeni sahibiyim" gibi bahaneler asla kabul edilmez. Sorumluluk KARAKTER'e aittir.

Karakterin satılması yada el değiştirmesi bunu engellemez.

Karakter satın alırken karşı tarafın sizi dolandırma ihtimalini yada ÇALINTI KART ALIŞVERİŞ geçmişi olma ihtimalini değerlendirin ve karakter satın almayı bir kez daha düşünün. Yaşanan bu sorun ve maduriyetler nedeni ile böyle bir konu açma gereği duyduk.
Lütfen bu hususda dikkatli olun.

JollyGame yönetimi hiç bir zaman KARAKTER, ITEM, GOLD satışını desteklemez!