Beğeni Ağacı108Beğeniler

Konu:JollyGame Genel Duyurusu / 25.07.2017

 1. #1
  Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2011
  Konular 
  559
  Mesajlar 
  8,862
  Beğenme 
  10
  Beğenilme 
  5288
  Konum
  JollyGame  

  Lightbulb JollyGame Genel Duyurusu / 25.07.2017

  Merhaba değerli oyuncularımız,


  JollyGame Yönetimi'nin son zamanlarda forum ve oyunda aktivitelerinin azaldığının farkındayız. Bahane olarak sunamayacağımız özel nedenlerin dışında yapısal bazı değişimlerden kısa kısa bahsedelim. Öncelikle JollyGame ekibi ofis değişikliği ve bazı yenilikler nedeniyle son haftalarda online olma sürelerinde ciddi problemler yaşadı. Bunun farkında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bize yapılan eleştirilerin bir çoğunda haklı olduğunuz görüyoruz. Tabi haksız olunan nokta şu; biz kesinlikle işi bırakıp tatile çıkmış değiliz. Bir çok meslek grubuna göre tatil şansımız çok daha düşük. Yılda yaptığımız tatil 5 yada 7 günü geçmiyor. Onun dışında temel ihtiyaçlarımız hariç 7/24 işimizin başındayız. "Jolly Bilgi Teknolojileri Limited Şirket" olarak farklı iştiraklarda bulunsak da bizim temel işimiz "JollyGame"olduğunu her defasında vurguladık. Oyun sektöründe Silkroad ile başladık ve bu piyasa son bulana kadar bizde Silkroad'da yer alacağız. Bakımlar, güncellemeler, reworkler ve yeri geldiğinde yeni serverlar ile sizlerle olacağız.


  JollyGame'in yaşadığı en temel problem maalesef çalışan azlığıdır. Sizde biliyorsunuz ki yaptığımız iş ile spesifik bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Standart bir web tasarım ofisi olsak çok sayıda yazılımcı ve grafiker ile işimizi büyütebilir ve elemen problemi yaşamayız. Silkroad alanında özel bir tecrübe, bilgi, birikim, mesai saatlerinin çok tutarsız olması ve çoğu işte olmadığı kadar güven gerektirmektedir. Piyasada gördüğünüz diğer bir çok private server 5-10 kişilik ekipler ile çalışmaktadır. Tabi bizim asla tahammül edemeyeceğimiz ve düşünmesi bile korkutan güvenin sarılması noktasında sıkıntılarımız var. Laf olsun, ekip genişlesin, iş yürüsün mantığı ile gelişigüzel bir eleman işe aldığımızda malumunuz oyun öyle hassas bir nokta ki, Item yardımı, taraf tutmak gibi bazı görevi kötüye kullanma ihtimalleri bizi bu noktada frenleyen bir düşünce. Biliyorsunuz ki ekibi geniş hemen hemen bütün serverlar bu konuda problem yaşadı ve ciddi prestij kayıplarına uğradılar. Peki yapacak birşey yok böyle devam mı? Hayır. 5 yıldır gözümüze çarpan her yönetici aday adayını değerlendiriyoruz. Ciddi analizler yapıyoruz. Kadro genişlemesi birincil hedefimiz. Bir çok mağduriyeti sonlandıracak olay olduğunun farkındayız. Şu an için oyun içi yetkili kadrosu sadece [GM]Odin ve [GM]Asgard'dır.


  Silkroad private serverların genel durumu ile ilgili de kısa bir not düşmek istiyorum. Siz oyuncular kadar bende bizzat piyasadaki tüm private serverları araştıran inceleyen ve okuyan biriyim. Maalesef yeni oyuncu kitleleri artık uzun ömürlü serverlara pek değer vermiyor. İsim vermeme gerek yok, son dönemde rakamları binlerce oyuncuya çıkan ama 1-2 ayda kapanan serverlar gördük. Bizi şaşırtan kısım ise bu serverlara para harcayan oyuncuların durumdan şikayetçi olmamaları. Emeklerim boşa gitti demek yerine "ben kalabalık serverda oynadığım yeni bir heyecandı, tadını aldım kapansa da önemli değil..." şeklinde yorumlar ve tepkiler görüyoruz. Private serverlarda kültür farklı bir alana doğru kayıyor. JollyGame olarak biz politikalarımızı gözden geçireceğiz. Hali hazırda oyuncu olan mevcut serverlarımızı geliştirip yenilikler kazandırmaya çalışacağız. Bundan şüpheniz olmasın. Politika güncellemesinden aç kapat server yapacağız gibi bir anlam çıkmasın.


  Sunucularımız hakkında kısa analizlerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum;

  Abra: 100 cap çin serverımız oldukça yüksek bir rakam ile piyasa giriş yapmasına rağmen ciddi düşüş yaşadı. Bu olayı başındaki temel neden bir önceki satırımda bahsettiğim yeni kültür gelmekte. Bunun haricinde bizimde hatalarımız mutlaka olmuştur. Bir çoğunu kabul ediyoruz. Bundan sonrası için bir takım güncellemeler Abra'ya uygulanacak.

  Bahamut: 110 cap çin-avrupa karışık olan ve ilk göz ağrımız bSilkroad ise yoluna devam etmekte. Güncel tutmak amacıyla bazı yenilikler Bahamut'a uygulanacak. Eski kültürde devam eden ve bu kadar oyuncu sayısına sahip ender serverlardan biridir.

  Centaur: 80 Cap sadece çin server olan cSilkraod ise kısıtlı senaryo ve özellik ile orjinali çok bozulmadan yıllarca sizlere hizmet verdi. Serverın yaşlanması kaçınılmaz bir son. En basit örnek Joymax (iSRO) dahi bir kaç yılda cap yükseltti. Aynı capta sunucunun 4-5 yıl devam etmesi oldukça güçtü. Biz yine de büyük ölçüde bunu başardık. Bu söylediklerimden cap yükseltme aklınıza gelmesin. Böyle bir planımız şu an için yok fakat cSilkroad ile ilgili planlarımız netleştiğinde sizlerde yine paylaşacağız.

  JollyGame Forumu: Forum ile ilgili güncellemelerin bir çoğunun testlerini yaptık. Forumu baştan aşağıya yeniliyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni versiyon ile karşınızda olacağız. Daha stabil, problemsiz ve kullanışlı bir arayüz olacak. Ek özellikler ile bazı modüller yeni versiyonda aktif olacak. Bizim vitrinimiz olan forumu ne kadar önemsediğimizi tüm oyuncularımız muhakkak bilir.

  Genel düzen: Oyun kuralları, forum kuralları gibi genel düzeni etkileyen bazı uygulamaları gözden geçireceğiz. Gerekli düzenlemeleri yapıp en kısa sürede bilgi aktaracağız.


  Son olarak oyunlarımız, forum ve yönetim hakkında öneri, istek ve şikayetlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Hep söylüyoruz. Burası ticari bir platform. Karalama, kötüleme ve oyuncuların oyundan soğutmaya yönelik davranışlara tahammülümüz yok. Bu sebeple sizlerden yapıcı eleştiri ve öneriler bekliyoruz. Biz planlarımızı uygulamak için çalışırken sizlerin yorumlarını da tek tek takip edeceğimizden şüpheniz olmasın. Her yoruma yanıt veremeyebiliriz. Elimizden geldiğince toplu yanıtlar ile konuyu daha da açarak değerlendirmelerde bulunmaya çalışacağız.

  Bu konuyu daha önceki bakım konuları ile karıştırmayın arkadaşlar. Bu konu tamamen misyon ve vizyon değişliği üzerinedir. Nasıl amatör bir şekilde bu işi yaparken şirketleşip kalite ve kitleyi arttırdıysak aynı şekilde yeni bir yapılanma ve vizyon güncellemesi ile sözümüzün arkasında olduğumuzdan emin olun.

  JollyGame olarak kalite, güvenilirlik ve süreklilik kavramlarını kendimize misyon edindiğimizi tekrar hatırlatalım. Yaşan aksaklık ve kesintiden dolayı tüm oyuncularımızdan tekrar özür diler bundan sonrası için çok harika günlerin bizleri beklediğine emin olabilirsiniz.
  OWL, KraLFK, Muslukcu ve 27 kişi bunu beğendi.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


 2. #2
  ALKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  ALKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  08 Temmuz 2014
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  99
  Mesajlar 
  976
  Beğenme 
  487
  Beğenilme 
  267
  Konum
  BALIKESİR/SAVASTEPE  

  Standart

  ilk yorum
  Loss bunu beğendi.
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 3. #3
  OWL
  OWL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  OWL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  17 Aralık 2014
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  59
  Mesajlar 
  1,556
  Beğenme 
  1150
  Beğenilme 
  525
  Konum
   

  Standart

  Adamsın.
  barbarapalvin bunu beğendi.
  Seçici olacaksın bu hayatta. Alkolün sahtesi, insanın kahpesi çarpar.

  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 4. #4
  Simurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Simurg isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  11 Ekim 2016
  Favori Oyun  
  aSilkroad
  Konular 
  22
  Mesajlar 
  416
  Beğenme 
  210
  Beğenilme 
  129
  Konum
   

  Standart

  Çok net ama geç kalınan bir açıklama!!!!


  Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

 5. #5
  EMO_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  EMO_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  20 Nisan 2016
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  30
  Mesajlar 
  188
  Beğenme 
  23
  Beğenilme 
  49
  Konum
   

  Standart

  Jollygame kimseye pabuç bırakmaz abanın silke devil res pre basmıyorduk bu açıklama iyi oldu

 6. #6
  weewerenoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  weewerenoob isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  04 Nisan 2017
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Konular 
  67
  Mesajlar 
  1,102
  Beğenme 
  342
  Beğenilme 
  488
  Konum
  KKTC  

  Standart

  Öncelikle sonunda böyle bir vizyon değişikliğine gitmeniz sevindirici bunu okuduğumuz an bir ohh çektirdiniz bu açıklama ile birlikte hiç bir yenilik gelmese bile bu ilginin olması bile sevindirici ve böyle olduğunuz sürece bizlerde eğlendiğimiz kadar silkimizi çekmeye devam ediceğiz birazdan ödeme bildirimi göndereceğim

 7. #7
  Ay___YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Ay___YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  01 Mayıs 2015
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  74
  Mesajlar 
  560
  Beğenme 
  50
  Beğenilme 
  154
  Konum
   

  Standart

  Hayırlısı Olsun.

 8. #8
  KraLFK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  KraLFK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  17 Ekim 2016
  Favori Oyun  
  aSro-bSro-cSro
  Konular 
  15
  Mesajlar 
  104
  Beğenme 
  39
  Beğenilme 
  58
  Konum
   

  Standart

  Şu açiklama içimi rahatlatti diyebilirim. Gerçekten bu dedikleriniz yakin zamanda olursa tadindan yenmez emin olun bu servere kazandirdigim
  Bircok player var jollygame her zaman bir ust seviyeydi zaten ama bu tur oyunlar bakimsizlik ilgisizlik gorunce yerin dibine giriyor ki bizzat bu tarz yorumlari yapmis biriyim umarim gerek yonetim gerek oyuncular icinde hersey iyi olur. Siz para kazanin bizde oyundan zevk alalim isin en iyi noktasi bu tesekkurler ...
  Konu KraLFK tarafından (25.Temmuz.2017 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.
  EMO_, che, Kyria ve 1 kişi bunu beğendi.
  MekanSahibii . NewAdventure.
  Bsilkroad/Csilkroad/Asilkroad

 9. #9
  barbarapalvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  barbarapalvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  16 Aralık 2013
  Konular 
  202
  Mesajlar 
  3,687
  Beğenme 
  1019
  Beğenilme 
  1206
  Konum
   

  Standart

  @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... OLM BEN SANA NE DEDİM BU ADAMIN HAKKINI YİYONUZ ADAM İŞİNDE GÜCÜNDE

 10. #10
  OWL
  OWL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  OWL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  17 Aralık 2014
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  59
  Mesajlar 
  1,556
  Beğenme 
  1150
  Beğenilme 
  525
  Konum
   

  Standart

  Alıntı barbarapalvin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... OLM BEN SANA NE DEDİM BU ADAMIN HAKKINI YİYONUZ ADAM İŞİNDE GÜCÜNDE
  Çok kaşarsn biliyosun dimi
  Simurg bunu beğendi.
  Seçici olacaksın bu hayatta. Alkolün sahtesi, insanın kahpesi çarpar.

  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Giriş