Herkese merhaba,

Bildiğiniz üzere son aylarda bize çok sık yöneltilen ve Silkroad Online Türkiye piyasasının en çok konuşulan konusu olan lisans meselesi ile ilgili olarak bir açıklama yapmamız gerekiyordu. Bu geçen zaman zarfında Joymax firmasının Türkiye'deki temsilcileri konumunda olan avukatlar ile uzun bir müzakere trafiği gerçekleştirdik. Durumun netleşmemesi nedeni ile resmi bir açıklama yapmayı uygun bulmamıştık. Siz de biliyorsunuz ki Joymax yasal olarak Türkiye'de lisans hakkını münhasır tek yetkili olan GameGami Bilişim A.Ş.'e verdi.

Joymax ile yapılan görüşmelerde siz değerli oyuncularımızın haklarınını korunması konusunda ortak bir çalışma yürüttük. Aynı zamanda "Silkroad Online" markasının da zarar görmemesi adına bazı çalışmalar ve değerlendirmeler yaptık. Bu değerlendirmeler sonucunda aşağıda yer alan duyuruyu yapmayı uygun bulduk.
RESMİ DUYURU
Değerli oyuncularımız,

Bildiğiniz üzere oyunumuzun ana hak sahibi ve yapımcı şirketi olan Joymax Co. Ltd. geçtiğimiz aylarda tüm Türkiye haklarının lisans işletimi için GameGami Bilişim A.Ş. ile anlaşmış ve Silkroad Online Türkiye resmi sunucularının açılması için GameGami'yi yetkilendirmiştir. Bu yetkilendirme üzerine GameGami Bilişim A.Ş. Resmi Türkiye sunucularının açılışı için harekete geçmiş ve karşılıklı olarak hukuk birimlerimizce görüşmeler yapılmıştır. Bundan böyle oyunda hiçbir şekilde bir güncelleme yapılmaması ve hali hazırdaki tüm güncellemelerin derhal durdurulması kararı alınmıştır. Ayrıca ilerleyen zamanlarda siz değerli oyuncularımıza sonuçlar hakkında ayrıca bir bilgilendirme de yapacağız.

Bu konu hakkında son zamanlarda tarafımıza oldukça fazla soru yöneltilmiş, durumun netleşmemesi nedeni ile resmi bir açıklama yapmayı uygun bulmamıştık. Bizler Jollygame olarak bugünden itibaren Silkroad Online üzerine tek yetkili merci olan GameGami Bilişim A.Ş.'yi desteklediğimizi bildirmek isteriz.


Anlayışınız için teşekkür ederiz.

JollyGame Yönetimi


Oyunun işleyişi açısından oyuncu desteği ve teknik destek sürecektir. Siz değerli oyuncularımızın haklarının korunması için JollyGame olarak elimizden gelenin fazlasını yaptık. Joymax temsilcilerine de bu süreçteki çaba ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bugüne kadar bizi yanlız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen, bu alanda Türkiye'nin en değerli ve kaliteli oyuncu kitlesine sahip olmaktan gurur duyuyoruz. JollyGame sizlerin var ettiği ve bugünlere taşıdığı bir platform oldu. Bizler bu konuda sadece adaletli ve şaffaf bir yönetim anlayışı ile görevimizi yerine getirmeye çalıştık.

Bu konuda tek tek soru alamayacağımızı belirtmek isterim. Yeni bir gelişme olduğunda resmi duyuru ile siz değerli oyuncularımızı bilgilendireceğimizden şüpheniz olmasın. Anlayışınız için tekrar teşekkür ederiz.


İyi eğlenceler dileriz,
JollyGame Yönetimi