Beğeni Ağacı2Beğeniler
  • 1 Post By Asgard
  • 1 Post By SROTAXI

Konu:İtem Takip Sistemi ?

SROTAXI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    SROTAXI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    162
    Beğenme 
    534
    Beğenilme 
    249

Question İtem Takip Sistemi ?

Merhaba sevgili yönetim ekibi. Mantıklı bir yöntemi sizlere dile getirme gereği duydum.
    Öncelikle her itemin bir ID 'si olması gerekiyor veritabanında kayıtları belli bir sıralama ile saklanıyor. Bu idler ile itemlerin kontrolünü sağlayabilirsiniz.
    Şöyle bir örnek vermek gerekirse. Bir oyuncunun itemi çalınmış ve nerede olduğu belli değil. Veya bir başkasındaki itemi kendi itemi olduğundan süpheleniyor. Fakat oyuncu itemlerinin ID'sini biliyor olsa kimde olduğu direk olarak bulunabilir.

Şimdi benim önerim şu yönde. Oyun içerisinde oyuncular itemlerin ID 'lerini görüntüleyemezler. Fakat site paneli içerisinde giriş yaptıklarında üzerindeki itemlerin ID 'lerini görüntüleme imkanları olsa. Şöyle açıklamak gerekirse aslında basit bir php komutu ile eklenebilir bir durum bu.
    Bu sayede bizlerde itemlerimizin ID satırlarını ekren görüntüsü alarak saklar herhangi bir soyulma durumunda sizlere bu ID bilgilerini vererek sorgu yaptırmanızı sağlayabiliriz ?
    En azından IP sorgusu log incelemesi yerine bu daha basit ve daha kararlı bir belirleyici özellik olabilir ?
    Bunu yöntemi Metin2 sunucularımda bizzat etkin olarak kullanmıştım. Sizler içinde çok rahatlatıcı ve kolay olacağını düşünüyorum...

@Asgard @Odin
    Konu SROTAXI tarafından (09.Şubat.2016 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

snnvdeep1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    snnvdeep1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    2

o muhabbet joy sro hazarda vardı ve ellerınde kodları oldugu ıcın ıtemlere ıstedıklerı + yı verebıldıler yanı o ıs yalan be kardes ....

snnvdeep1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    snnvdeep1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    2

biraz bilgisayardan anlayan bı ınsan bunu rahatlıkla yapabılır belkide sende o amacla boyle bıse ıstıyosun bellimi olur....

[SeZeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    [SeZeR] isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    289
    Beğenme 
    804
    Beğenilme 
    339

@SROWIZ kardeş o önerin güzelde cok kötü bir tarafıda var onun bir bugu var item ID konulup paylaşılınırsa ozaman anlaki piyasayı ben öldürdüm
    Kıvırmak kalçada şık duran bir eylemdir,
    Ruhunuza Taşımayın.

Forever BLacK_RoGuE_ <3

OYUNDAN VEYA FORUMDAN ULAŞAMAYANLAR BURADAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ : http://www.jollygame.net/forum/priva...o=newpm&u=3534

Durum 
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    162
    Beğenme 
    534
    Beğenilme 
    249

Alıntı snnvdeep1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o muhabbet joy sro hazarda vardı ve ellerınde kodları oldugu ıcın ıtemlere ıstedıklerı + yı verebıldıler yanı o ıs yalan be kardes ....
    Böyle bir bug olduğundan haberim yoktu. + Basma ile ID'nin ilişkisini çözemedim.

Durum 
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    162
    Beğenme 
    534
    Beğenilme 
    249

Alıntı snnvdeep1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz bilgisayardan anlayan bı ınsan bunu rahatlıkla yapabılır belkide sende o amacla boyle bıse ıstıyosun bellimi olur....
    Yapabildiği derken anlayamadım ?
    Benim ne amaçlı bu öneriyi yaptığımı düşündüğünüzü de anlayamadım ?

Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Asgard isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    1243
    Beğenme 
    549
    Beğenilme 
    10560

Yanlış anlamayın ama son derece mantıksız ve uygulanması türlü buglara yada sorunlara yol açabilecek bir yöntem .. Biz zaten kişilerin karakterlerini inceleyeceğimiz zaman İtem ID lerinden yola çıkarak inceliyoruz ilk etapta . Fakat o item o kişiye türlü yollar ile geçtiği zaman detaylı inceleme yapıyoruz vs vs.

Ayrıca en ufak bir ID sorgusu bile sunucu da anlık laglara ve donmalara yol açar . Bu uygulamayı kullanıcıya açmak büyük sorunlara yol açar. Bu sistem farklı türde oyunlarda kullanışlı gözükebilir fakat Silkroad sistemlerinde tatmin edici bir sonuç vermeyecektir.

Durum 
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    162
    Beğenme 
    534
    Beğenilme 
    249

Alıntı Asgard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın ama son derece mantıksız ve uygulanması türlü buglara yada sorunlara yol açabilecek bir yöntem .. Biz zaten kişilerin karakterlerini inceleyeceğimiz zaman İtem ID lerinden yola çıkarak inceliyoruz ilk etapta . Fakat o item o kişiye türlü yollar ile geçtiği zaman detaylı inceleme yapıyoruz vs vs.

Ayrıca en ufak bir ID sorgusu bile sunucu da anlık laglara ve donmalara yol açar . Bu uygulamayı kullanıcıya açmak büyük sorunlara yol açar.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Sadece bir öneriydi. Doğabilecek sorunlar ve buglar hakkında bilgim yoktu.
    Asgard bunu beğendi.

Medicine Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Medicine Doctor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    227
    Beğenme 
    310
    Beğenilme 
    596

Alıntı Asgard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ayrıca en ufak bir ID sorgusu bile sunucu da anlık laglara ve donmalara yol açar . Bu uygulamayı kullanıcıya açmak büyük sorunlara yol açar. Bu sistem farklı türde oyunlarda kullanışlı gözükebilir fakat Silkroad sistemlerinde tatmin edici bir sonuç vermeyecektir.
    Şuanki kullandığınız server makinesinin ram işlemci vs özellikleri onları söyleyebilir misiniz?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş