Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı50Beğeniler

Konu:Oyun dengesi adına öneri

Monk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Monk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    16
    Beğenme 
    58
    Beğenilme 
    97

Standart Oyun dengesi adına öneri

Merhaba Bsro yöneticileri ve oyuncuları herkesin keyifli vakit geçirmesi dileğiyle.

Önecelikle bize bu platformde güvenli ve uzun ömürlü bir oyun sunan formda aktif halde bulunan yöneticilere teşekkür ederim.

Herkesin fikirlerini belirtme özgürlüğü vardır ve bunun yanı sıra özgürce eleştirme özgürlüğüde vardır yalnızca saygı çerçevesi içinde lütfen fikirleriniz olumlu veya olumsuz bir yönde olduğunda yapıcağınız yorumlar gereksiz iğneleyici alaycı bir hal almasın beğenmediğinizi yanlış bulduğunuzu yazmak sizin hakkınız buna şuandan saygı duyuyorum.

Şunu belirtmek isterim dünya üzerinde en çok oynanan oyunda her hafta 125 karakterin dengelenmesi adına yenilikler güçlendirme kısıtlama vs gidiliyor ve bu yüzden çok aktif bir oyun bunu söylememdeki amaç her hafta yenilik gelmesi değil sadece bu dengelenme unsurları üzerinde özen gösteren bir oyunun çok ileri mevkilere gelişini belirtmektir her hafta yenilik değilde sadece ufak rutuşlar atarak tek seferde herşeyin daha mükemmel olucağı kanısındayım

istediğim şeyler büyük abartı şeyler değil oyun dengesi için eular üzerinde bir kaç durum içinde fikir sunacağım

bunları yazarken 8 senelik bir eu oyuncusu olarak bu serverde keyif amaçlı chine karakter oynadığımı belirtmek isterim bir çıkar söz konusu değil ki çıkar söz konusu olduğunu düşünen arkadaşlar eu açmak bize yasak değil bende biliyorum eu açıp oynamayı tek derdim oyunda farklı renklerinde bazı yerlerde bize keyif verip izlerken veya oynarken daha keyifli ve çeşitli çekişmeler içinde bulunabilmemiz

fikirlerimi şu şekilde sıralamam gerekirse

Pacheon

Kırmızı renkte gözüken iki sikile 20 şer olmak üzere toplamda 40 atack rate artımında bulunması

sarı renkteki skilde bulunan atack rate oranına 10 daha eklenilmesi

beyaz renkte bulunan skilin stun süresinin 7 sc den 8.5 sc yükseltilip bir skil daha fazla atarak zafere ulaşmadaki pasif rolunü biraz daha aktif kılınmasını sağlanmasını rica ediyorum

BİCHEON

Kırmızı renkte bulunan skillerin crit ihtimallerinin 5 - 10 dan 10-15 e yükseltilmesini

sarı renkte bulunan phy ve mag atack veren skile her iki atağı olarak 70 er atack eklenmesi

HAUKUSAL

kırmızı renkte bulunan skillerin atacklarının 110 levelde maxlanan bir ilerki skillerin atacklarıyla ve 10 degre olan dul ve stun ihtimallerininde 11 d ye çekilmesini rica ediyorum

bu pek anlaşılır olmayabilir diye şunları söylemek istiyorum
    80 cap 90 cap 100 capte aktif hale kullanılan bu skiller 110 levelde yeni lerinin gelmesiyle düşük levelde kaldığı için az damage çıkarınca kullanılmamaktadır yeni gelen skiller ise çok slov hareket ettiğinden tehlike arzetmemektedir int spearlar için windles spear seri bir skil olduğundan vazgeçilmezdir
    soul spear ise stun attığından sonra bi skil daha tercih edilip arkasına Ghost spear kullanılabilmektedir fakat yeni gelen soul spear skili stun attığında çok yavaş olduğundan diğer skil bitiminde ghost spear kullanılmadan geçince karşı rakip ittirme heal stun vs yönelip durdurmaktadır glavie 1 hit atamadığından zaten ihtimali çok fazla düşmektedir şun unutmayınki zaten skiller acayip güçlensin demiyorum sadece 110 levelde diğer skillerin atacklarıyla aynı olsun istiyorum yani diğer tercihen kullandığımız skillerle aynı damageleri atıcaklar

COLD

kırmızı ile gösterilen cold skillerinin efecktleri arttırlıp donma ihtimalinin aktif olmasını arada birde olsa kullanıldığında işe yaramasını

beyaz ile gösterilen cold nükesinin biraz daha damagesinin arttılıp fire yerine light tercih etmiş spearlar için hızlı bir combo elde edebilmesi için kullanılabilir hale getirilmesini

FİRE

sarı ile gösterilen phy atack skillerine %1 er toplamda %2 olmak üzere artmasını rica ediyorum

LİGHT

mavi ile gösterilen pary rate skillerine 20 şer olmak üzere toplamda 40 pary rate artımı olmasını

kırmızı ile gösterilen mag atack skilinin %2 artmasınır rica ediyorum

ROGUE

kırmızı ile gösterilen desp ve extrem skillerinin sürelerinin kısaltılıp yanlışlıkla açıldığında süresini beklerken yatılan defansta sıkıcı gereksiz geçen sürenin önlenmesini rica ediyorum

CLERİC

kırmızı ile gösterilen skillerin zehir silme adetlerinin 2 adetten 1 adete düşürülmesini ve 2 adet mevcut olan ve bir adeti zaten 2 adet zehir silen pillerin dışında bu skillerinde arka arkaya kullanılması ile zehir atan karakterlerin etkisiz kalışını azda olsa kırmak için rica ediyorum

WARRİOR

kırmızı ile gösterilen dare devil skiline atack artımına gidilip elinde silah var iken double crite tek atmasını sağlıyarak bu ihtimali dakikalarca bekleyen playerlerin emeklerinin ve bekleyişlerinin boşa gitmesinin engellenilmesini rica ediyorum

WİZARD
    Auto atack modunun tamamen kaldırılıp bugun engellenmesini rica ediyorum
    auto atacka ihtiyaç duyulucak biryer olduğunu düşünmüyorum çok extrem bir durum bu bug olmadan oyun daha iyi bir hal alıcağı kanatindeyim

Bu konuyu açarken 3 kez nasıl başardıysam silindi ve tekrardan yazdım hep o yüzden saatlerimi aldığından sonuncusu pek ayrıntılı ve net olmadı hakkınızı helal edin teşekkürler.

Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder.
    Ölülerden bazıları da yaşamı.
    Yaşamı onlara verebilir misin?
    Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma.
    En bilgeler bile her sonucu bilemez.

camcome12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    camcome12345 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    50
    Beğenme 
    17
    Beğenilme 
    16

Sadece dare devil skiline katılmadım atak arttırımı yerine critik şansı eklenirse (makul bir seviyede) daha iyi olucaktır.
    Birde wizarda özel auto atack kalkmıyor diye biliyorum her karakterde kaldırılması gerekir o zamanda yeni başlayan biri kasamaz.
    Güzel konu eline sağlık.
    Monk bunu beğendi.

Medicine Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Medicine Doctor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    226
    Beğenme 
    305
    Beğenilme 
    596

Alıntı camcome12345 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece dare devil skiline katılmadım atak arttırımı yerine critik şansı eklenirse (makul bir seviyede) daha iyi olucaktır.
    Birde wizarda özel auto atack kalkmıyor diye biliyorum her karakterde kaldırılması gerekir o zamanda yeni başlayan biri kasamaz.
    Güzel konu eline sağlık.
    Başka bir swde görmüştüm.. Adamlar Frozen Spear skilline hareket efecti eklemişler ve bu otomatikmen kalkmış..

@Asgard
    Monk bunu beğendi.

alper19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    alper19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    40
    Beğenme 
    41
    Beğenilme 
    75

Güzel bir konu açmışsınız, sadece gözüme takılan; Eu da iki tane (integrity ve İnnocent) zehir silme skili var. Ancak bu iki skil kullanım alanı olarak aynı değil, yani bir tanesi tüm partide bulunanların zehirlerini silebiliyor (integrity) diğeri (innocent) ise sadece tıklanan kişinin skilini siliyor yani, ikisi aynı skil olsa belki dediğinizde haklı olabilirsiniz ama bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum. Ayrıca warrior oynayan biri olarak DD skilinde tavsiye ettiğiniz iyileştirmeye katılmamak mümkün değil güzel hazırlanmış bir çalışma elinize sağlık...
    RaKKaNi ve Monk bunu beğendi.

Monk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Monk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    16
    Beğenme 
    58
    Beğenilme 
    97

Alıntı alper19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir konu açmışsınız, sadece gözüme takılan; Eu da iki tane (integrity ve İnnocent) zehir silme skili var. Ancak bu iki skil kullanım alanı olarak aynı değil, yani bir tanesi tüm partide bulunanların zehirlerini silebiliyor (integrity) diğeri (innocent) ise sadece tıklanan kişinin skilini siliyor yani, ikisi aynı skil olsa belki dediğinizde haklı olabilirsiniz ama bunun pek mümkün olacağını sanmıyorum. Ayrıca warrior oynayan biri olarak DD skilinde tavsiye ettiğiniz iyileştirmeye katılmamak mümkün değil güzel hazırlanmış bir çalışma elinize sağlık...
    Değerli yorumunuz için teşekkürler fakat anlatmak istediğim iki skilin arka arkaya kullanılabildiğidir birisi partiye etki edip diğeri tek bir karaktere kullanılsada ihtiyaç duyulduğunda ikisinide kulluanmaya açıktır arka arkaya onu belirtmek istedim silme degresi 10d olarak ayarlanırsa zehir silme oranı otomatikman 2 adetten 1 düşecektir warriorun ise damage sorununu gidermek amaçlı düşünmüştüm tekrardan çok saolun yorumunuz için

Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder.
    Ölülerden bazıları da yaşamı.
    Yaşamı onlara verebilir misin?
    Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma.
    En bilgeler bile her sonucu bilemez.

DonnaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    DonnaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    377
    Beğenme 
    1070
    Beğenilme 
    2685

kardeş güzel bir konu açmışsın fakat pek ilgileneceklerini sanmıyorum kölü oturmuş bir server oldugu için dengelerin değişmesi kötü ola bılır diye fazla radikal yenilik yapılamıyor
    __MarjuanA__, MuRo, Monk ve 1 kişi bunu beğendi.
    Trip_Kolik & DonnaR_

M4rJiNaL

BuYuGe_SYGl

RedLine & OttomanHeRoS

"Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr"--لا فتى الا على لا سيف الا ذوالفقار

__MarjuanA__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    __MarjuanA__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    45
    Beğenme 
    78
    Beğenilme 
    58

Eline saglık kardeşm güzel konu inş ilgilenen olur.

Ne demişler sevgi saygı anlayıs.
    Acıma yetime,döner koyar gotune

RaKKaNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    RaKKaNi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    78
    Beğenme 
    611
    Beğenilme 
    835

eski oynadigim swde koklu bir yenilik yapicagi zaman playerlar denesin diye test swde denenmisti sonra getirilmisti oyunu cok degistircegi icin boyle bisey yapilabilir.
    ayrica kesinlikle destekliyorum warriorun az vumasi yuzunden birakanlar oldugunu duymustum yenilikler player artisinada sebeb okucagini dusunuyorum
    Monk bunu beğendi.
    RoadRunneR

_EhLiFarabi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    _EhLiFarabi_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    10
    Beğenme 
    139
    Beğenilme 
    242

Aynn böle twk karakteri deil cogu karakter için bişeyler var bence çok mantıklı ama yönetim inşallah ilgilenir
    RaKKaNi, erdinc and Monk like this.
    Guild ComradeS
    Nick _EhLiFarabi_
    Jop Nick CS_AMICA

ComradeS te olmak ayrıcalıktır bunu aileden olanlar anlar gerisi ancak laf yapar.

MyRuless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    MyRuless isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    72
    Beğenme 
    1179
    Beğenilme 
    739

Gayet güzel bir konu yapılırsa ne âlâ. Sanmıyorum ama .
    Arkadaş devil zerkli kesemedi dün ben utandım ..s konudaki tek gereksiz öneri warior önerisi duble crit atarsa silahda yakalaninca bir çok kişi oyundan soğur sonuçta boru değil fighyt 13 14 12 yada power 14 17 13 bu tür silahlar 11 setli accli10 devilli chara hertürlü tek atar. Olursa şahsen işime gelir hayirlisi.
    Monk bunu beğendi.

RedLine
    Hanifi Mete
    _AsKaN_
    Biz Varken Siz Yoktunuz !

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş