Beğeni Ağacı8Beğeniler

Konu:Yeni Job Sistem Öneriler

Sentinel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Sentinel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    110
    Beğenme 
    1072
    Beğenilme 
    846

Standart Yeni Job Sistem Öneriler

Madem sistem değişmeyecek daha iyi hale gelmesi için önerilerim var

~Mal satma harici herhangi bir şekilde (2 job içinde) exp alınamasın.

~Kalelerde, kesilen vergi oranında o kaleye kâr oranı arttırılmalı. Yani kervan çeken kişide bir kesinti olmamalı ki kaleye kervan çekilsin ve umduğunuz şekilde ratelere bağlı olarak kaledeki gelirler artsın

~Belli yerlerin kâr oranları ile oynanmış. Eski haline dönmesini tavsiye ediyorum aksi halde değişen job sistemi ile thiefler joba asıldı. Kervancılarada çekecek 2 yer kalıyor. Alex-Samar / Alex-İstanbul. ve thiefin yoğun olduğu bölgeler burası kolayca bulabileceği. Eğer sadece burdan çekilirse kervanı yattığından sürekli olarak. kervan çekilmez amacınıza ulaşmamış olursunuz. (Çeken olursada cemal abi sabahın köründe 7 civarı çeker ). Dediğiniz gibi isteyen ranka oynar sistemden dolayı, serbest bırakın.

~Ox'un mal alma kapasitesi arttırılıp 5* olduğunda Bufalo ile eşdeğer olacak sanırım.(Ox 3.3, Buffalo 5* almasına rağmen 3.6'lık mal alabiliyor) bakıma alındığında bu da es geçilmemeli.

~Suitlerin görünümü eski haline gelmeli.

~Elinde bir şekilde special suiti olanların; Odinle iletişime geçip elindeki suit ile jobu aynı ise Levellerinin 7 olması gerekir mağduriyet yaşanmaması için. Satılmıyor en azından kullanılabilsin . Kimi gold verip aldı, kimi rank kastı aldı fakat almak için birşeyden fedakarlık yaptı.

~Herşeye rağmen levelin bu kadar zor olmaması gerekir. Zaten sizde değinmiştiniz duruma göre değiştirilir diye. Önemli olan suiti almanın zorluğu; ne kadar zor yaparsanız o kadar iyi her zaman dediğimiz gibi piyasada fazla olursa bir farkı bir anlamı-değeri kalmaz. Ayrıca belirtmek isterim ki ben ranka başladığımda CHEWY 700 milyardı ben 0 idim istenilirse geçilebiliyor. Ancak herkes suiti almanın zorluğundan değilde istediği miktarda para gelmediğinden dolayı veya malı yatırdıklarından dolayı kervanı çekmiyordu. Belki ben oyunu oynadığım sürece benden sonra kimse alamayacaktı ama bu demek değil ki suitler aynı kişide kalacak. Belli bir piyasası var isteyen basar parayı alır. Son yazdıklarımı Bakım tamamlanmıştır konusundaki odinin mesajına cevaben yazdım geri kalanlara yazsamda ne birşey ifade eder ne birşeyi değiştirebilirim.

@Odin @ThreePoint
    HiddenPower*RoyalGuard

RoyalFamily

Durum 
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    110
    Beğenme 
    1072
    Beğenilme 
    846

2. Önerime alternatif olarak kaledeki vergilerin specialty npclerinden alınamaması. bunuda yenilik konusunda link vermiştim ancak güzel olacağı düşünülmedi demekki.(En iyi ihtimalle Hotan'dan alınan vergiyi merak ediyorum. Elle avuçla tutulacak bir gold miktarı gelmiyor) Yinede bu yorumu buraya perkedeyim
    LittleMiddle bunu beğendi.
    HiddenPower*RoyalGuard

RoyalFamily

NEWDAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    NEWDAY isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    3
    Beğenme 
    66
    Beğenilme 
    78

Silkroad job diye kitap cikar alicam

I_DEDE_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    I_DEDE_I isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    22
    Beğenme 
    41
    Beğenilme 
    47

Konu açılmışken şu hususlara değinmek isterim.

Genel rankta 1. olan suiti alıyor ve yoluna devam ediyor demişsiniz, ben ranka başladığımda 1. sıradaki 30 milyonlardaydı ben emek sarf ettim şurda 2hafta daha uğraşıp 1. olacaktım emeğim çalındı o ayrı mesele. Uğraşan emek veren kazanır emeği çalınmadığı sürerece. Bunu geçelim

Diğer bir husus ise muşteri/oyuncu memnuniyetinden bahsetmişsiniz.
    Bu sistemden memnun olan oyuncu sayısı parmakla gösterilecek kadar. Bunu da geçelim.

"Bazı emekler zarar görecek diye yenilik getirmemek." bunu bazı örneklerle açıklamışsınız
    Oyunda ve forumda silk fiyatlarından şikayetçi player görmedim
    Drop rateler ile ilgili değişiklikler zaten oldu buna karşı gelen ve "Ben swye ilk başladığımda böyle değildi benim 2 günde kastığımı adam 1 saatte kasmış" gibisinden bir yorumla karşılaşmadım.

Biz yenilik yaparken birilerine yarasın diye düşünmeyiz demişsiniz ama bu sistemin yeni oyunculara kolaylık olsun diye getirildiğini söylüyorsunuz.

Oyunun geleceği demek bizim emeklerimizin garantiye alınması demekse benim ve benim gibi rank ile uğraşanların onca yıllık emeklerini neden garantiye almadınız ?

Oyuncuların sizin için değerli olduğundan bahsetmişsiniz fakat değerli olan oyuncuların önerileri ve istekleri neden dikkate alınmıyor ?

Emeğimizi korumak ve ortamı eğlenceli hale getirmekten kastınız bu sistem ise kusura bakmayın bu sistem sw genelinin eğlencesini bozmuş görülüyor ki bu player sayısındaki düşüşten anlaşılıyor.

@Odin
    Odin: Eleştiri ve önerilere her zaman açığız. bSilkroad Öneri ve İstekler bölümüne konularınızı açabilirsiniz. Hepsini tek tek değerlendiririz. Bundan şüpheniz olmasın.

İyi Eğlenceler
    ŞAH'I KURBAN ETTİM PİYONA

LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LittleMiddle isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    490
    Beğenme 
    1252
    Beğenilme 
    1199

Beyler önerileriniz emin olun dikkate alınacaktır.4 senedir ne zaman bu oyunda hak yendiğini gördünüz.Ortada bir boşluk var doldurması gereken yönetim.Üzerine düşen görevi yerine getireceğine ben eminim.

Mallardaki gold ratelerin artması üzerine de şöyle bir şey söylicem .Bu artış emin olun oyuna yeni başlayacak arkadaşlara ilham kaynagı oldu.1 lvl kervan çekerek en azından kendı başlangıç yapılanmasını halledebilecek.

Ama Genel Rank 0lanmamalıydı.Ya da dönüşüm yapılabilirdi bu zor tabi ama bir şekilde haklıya hakkını teslım etmek gerek bundan da benım yonetım adına suphem yok .

ama aşk ile son bir kez daha #AsgardGMolsun
    Ne mutlu Türk'üm Diyene- Resmi ARACILIK İŞLEMLERİ için PM>>> WOLWO <<<

LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LittleMiddle isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    490
    Beğenme 
    1252
    Beğenilme 
    1199

Alıntı TheBright Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem sistem değişmeyecek daha iyi hale gelmesi için önerilerim var

~Mal satma harici herhangi bir şekilde (2 job içinde) exp alınamasın.

~Kalelerde, kesilen vergi oranında o kaleye kâr oranı arttırılmalı. Yani kervan çeken kişide bir kesinti olmamalı ki kaleye kervan çekilsin ve umduğunuz şekilde ratelere bağlı olarak kaledeki gelirler artsın

~Belli yerlerin kâr oranları ile oynanmış. Eski haline dönmesini tavsiye ediyorum aksi halde değişen job sistemi ile thiefler joba asıldı. Kervancılarada çekecek 2 yer kalıyor. Alex-Samar / Alex-İstanbul. ve thiefin yoğun olduğu bölgeler burası kolayca bulabileceği. Eğer sadece burdan çekilirse kervanı yattığından sürekli olarak. kervan çekilmez amacınıza ulaşmamış olursunuz. (Çeken olursada cemal abi sabahın köründe 7 civarı çeker ). Dediğiniz gibi isteyen ranka oynar sistemden dolayı, serbest bırakın.

~Ox'un mal alma kapasitesi arttırılıp 5* olduğunda Bufalo ile eşdeğer olacak sanırım.(Ox 3.3, Buffalo 5* almasına rağmen 3.6'lık mal alabiliyor) bakıma alındığında bu da es geçilmemeli.

~Suitlerin görünümü eski haline gelmeli.

~Elinde bir şekilde special suiti olanların; Odinle iletişime geçip elindeki suit ile jobu aynı ise Levellerinin 7 olması gerekir mağduriyet yaşanmaması için. Satılmıyor en azından kullanılabilsin . Kimi gold verip aldı, kimi rank kastı aldı fakat almak için birşeyden fedakarlık yaptı.

~Herşeye rağmen levelin bu kadar zor olmaması gerekir. Zaten sizde değinmiştiniz duruma göre değiştirilir diye. Önemli olan suiti almanın zorluğu; ne kadar zor yaparsanız o kadar iyi her zaman dediğimiz gibi piyasada fazla olursa bir farkı bir anlamı-değeri kalmaz. Ayrıca belirtmek isterim ki ben ranka başladığımda CHEWY 700 milyardı ben 0 idim istenilirse geçilebiliyor. Ancak herkes suiti almanın zorluğundan değilde istediği miktarda para gelmediğinden dolayı veya malı yatırdıklarından dolayı kervanı çekmiyordu. Belki ben oyunu oynadığım sürece benden sonra kimse alamayacaktı ama bu demek değil ki suitler aynı kişide kalacak. Belli bir piyasası var isteyen basar parayı alır. Son yazdıklarımı Bakım tamamlanmıştır konusundaki odinin mesajına cevaben yazdım geri kalanlara yazsamda ne birşey ifade eder ne birşeyi değiştirebilirim.

@Odin @ThreePoint

birisi bu kardeşimizi JollyGame Ekonomiden sorumlu bakan yapabilir mi İlk oy benden
    Ne mutlu Türk'üm Diyene- Resmi ARACILIK İŞLEMLERİ için PM>>> WOLWO <<<

DonnaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    DonnaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    398
    Beğenme 
    1083
    Beğenilme 
    2696

Alıntı I_DEDE_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken şu hususlara değinmek isterim.

Genel rankta 1. olan suiti alıyor ve yoluna devam ediyor demişsiniz, ben ranka başladığımda 1. sıradaki 30 milyonlardaydı ben emek sarf ettim şurda 2hafta daha uğraşıp 1. olacaktım emeğim çalındı o ayrı mesele. Uğraşan emek veren kazanır emeği çalınmadığı sürerece. Bunu geçelim

Diğer bir husus ise muşteri/oyuncu memnuniyetinden bahsetmişsiniz.
    Bu sistemden memnun olan oyuncu sayısı parmakla gösterilecek kadar. Bunu da geçelim.

"Bazı emekler zarar görecek diye yenilik getirmemek." bunu bazı örneklerle açıklamışsınız
    Oyunda ve forumda silk fiyatlarından şikayetçi player görmedim
    Drop rateler ile ilgili değişiklikler zaten oldu buna karşı gelen ve "Ben swye ilk başladığımda böyle değildi benim 2 günde kastığımı adam 1 saatte kasmış" gibisinden bir yorumla karşılaşmadım.

Biz yenilik yaparken birilerine yarasın diye düşünmeyiz demişsiniz ama bu sistemin yeni oyunculara kolaylık olsun diye getirildiğini söylüyorsunuz.

Oyunun geleceği demek bizim emeklerimizin garantiye alınması demekse benim ve benim gibi rank ile uğraşanların onca yıllık emeklerini neden garantiye almadınız ?

Oyuncuların sizin için değerli olduğundan bahsetmişsiniz fakat değerli olan oyuncuların önerileri ve istekleri neden dikkate alınmıyor ?

Emeğimizi korumak ve ortamı eğlenceli hale getirmekten kastınız bu sistem ise kusura bakmayın bu sistem sw genelinin eğlencesini bozmuş görülüyor ki bu player sayısındaki düşüşten anlaşılıyor.

@Odin
    Odin: Eleştiri ve önerilere her zaman açığız. bSilkroad Öneri ve İstekler bölümüne konularınızı açabilirsiniz. Hepsini tek tek değerlendiririz. Bundan şüpheniz olmasın.

İyi Eğlenceler
    Bu konuya şunu eklemek isterim kimse yanlış anlamasın kimsenin bir şeyini kötülemşiyorum
    herkes bsroya yenı baslayan bırakan dönen kım olulrsa bsro emeklerımıze sahp cıkıyor dıyerek bu sw de oynuyor adam rank kasmıs yenı baslayan o ranka erısemez hevesı kacar dıyerek bu rank sıfırlandıysa kimse kusura bakmasında atı alan üsküdarı geçti sw de taş taş karakterler var ve 11 L.A setler çok aşırı oldu ilerde mılletın setı cok salam honoru uçmuş 20k lra gelmıs yenı başlayan honoru görupğ sw terk edıyor flan dusuncesıyle honora sıfırlama yada ıtemlere sıfırlama gelmez inşallah sonucta honoru nasıl zorlukllarla kasıyorsak thıef rankıda o zorluklarla kasıyruz asroda rank sıfırlandı nasıl dusus oldu rank sıfırlanmayana kadar nasıl doluydu sw lutfen bunları baz alalımm suan rank 7 olmaz zaten bu sıstemı degıstırırler dusuncesıyle kımse rank kovalamıyor bunları bır sekılde duzeltmenız gerekıyr ve bıraz acele etmek gerekıyor bu sure uzun bır sure ıse ara bılgılendırmelerle galyanı önlemek gerekıyor playerları tatmin edecek bir açıklama yaparsanız herkesin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmış olursunuz teşekürler kolay gelsin . @ThreePoint @Asgard
    Trip_Kolik & DonnaR_

M4rJiNaL

BuYuGe_SYGl

RedLine & OttomanHeRoS

"Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr"--لا فتى الا على لا سيف الا ذوالفقار

Rainn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Rainn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    7
    Beğenme 
    18
    Beğenilme 
    13

Gelecek ramazana inş

Durum 
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    110
    Beğenme 
    1072
    Beğenilme 
    846

Güncel
    HiddenPower*RoyalGuard

RoyalFamily

Simhonss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Simhonss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    13
    Beğenme 
    140
    Beğenilme 
    318

çok değil eski sistem devam edecekti sıfırlanmadan ve speacial job suite blue basılacaktı yani bu kadar kolay birşey neden zorlaştırmışlar anlamadım

tamam şimdi bug olmucak ama milletin tüm rankı neden sıfırlanmış onuda anlamış değilim

oyun içindede genel rankla alakalı hiçbirşeyim olmadı çünkü zor iş bunun kıymetinin bilinmesi lazım yazık bu kadar uğraşan insanlara genel rank sıfırlanması saçmalık
    I_DEDE_I ve DonnaR bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş