Beğeni Ağacı13Beğeniler

Konu:Serverin gelecegi hakkında char soyulmaları

ULEMAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ULEMAA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    1099
    Beğenme 
    973
    Beğenilme 
    1963

Ben 4.5 yıldır oynuyorum hiç bir charım soyulmadı tabiki bu hiç soyulmıycak anlamına gelmez ama bunun en buyuk guvenlıgını kişi kendisi saglamalı 2. Kişilere bile söylememesi gerek bence

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

manismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    manismo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    126
    Beğenme 
    241
    Beğenilme 
    156

şifre bilen 2. kişi yok hiç bişey yok charı soyan adama gaipden bir ses kardeş şifre şu ıd şu gir bak mı diyor yoksa ak sakallı dedemi giriyor rüyalarına

MyRuless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    MyRuless isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    72
    Beğenme 
    1179
    Beğenilme 
    738

Alıntı manismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şifre bilen 2. kişi yok hiç bişey yok charı soyan adama gaipden bir ses kardeş şifre şu ıd şu gir bak mı diyor yoksa ak sakallı dedemi giriyor rüyalarına
    EMİN OL GM BİLE MEVZUYU BİLMIYOR BILSE MANTIKLI BİR AÇIKLAMA YAPARDI İLLAKİ

RedLine
    Hanifi Mete
    _AsKaN_
    Biz Varken Siz Yoktunuz !

SROTAXI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    SROTAXI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    73
    Beğenme 
    466
    Beğenilme 
    209

Alıntı Olympius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın yönetim
    son 1 haftadır guıldımızden tam 4 char soyuldu ilk üçünde karekterlerımızın ilk 3'ünün şifrenin 1-2 kişi tarfından bilinmesi nedıyle kendimizde hata bulduk ve nıhayetınde charlarımızı soyan ksının ıtem ıadesını kabule etmesıyle bırlıkte sorunu cozduk ama lakın aksam Privatelaz'ın soyulması ıle şüphelerımızın artmasına sebeb oldu alican arkadasımız cahrın pwsini ve mail'ını degıstırmıs ve ondan baska kımse bılmedıgı halde char soyulmustur bu olayın olma sebebı ıle oyun ıcınde bır supheye dustuk sabah charlarımızı acarken acaba soyulmus mu dusuncesı aklımızdan cıkmıyor bugun bıze yapılan baska bırıne olacagı kuvettle muhtemel bu yuzden yarında bır charın soyulmayacagı garantı durumda degıl suan bız ıtemlerımızı nasıl muhafaza edıp koruyacagımzı dusunuyoruz buna bır acıkla beklemek bızım gayet dogal hakıkımız butun arkadaslarımız bugun emaıl ve char bılgılerını degıstırecek yarında bır char soyulursa bunu nasıl acıklayacaksınız

Saygırımla Arz ederım @Asgard @Odin

Konu ile alakam ve bağım olmasa dahi ufak bir açıklamada bulunmak istiyorum. Eğer oyunun veri tabanı çekilmiş olsa. Bunu başarabilen kişinin önünde bir engel daha olacak. Şifreleriniz sistemde yani oyunun kendi veri tabanında MD5 ile şifrelenir. Örnek olarak

Resimde gördüğünüz (123456) sizin şifreniz olarak varsayalım.
    Bu şifre veri tabanında (e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e) bu şekilde görünür.
    Uzun lafın kısası anlatmaya çalıştığım eğer sizin tabiriniz ile site hacklenmiş olsaydı. Bu veri tabanını çalan kişinin önünde böyle bir engel oluşacaktı. Bu kodlamaları kırması da oldukça zordur.
    %100 Eminim ki hesap soyulmalarının hepsi kullanıcı kaynaklıdır. Yani şifre paylaşımı veya keylogger gibi yazılımlar ile ele geçirilmiştir...
    Konu SROTAXI tarafından (24.Ocak.2016 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.
    Asgard bunu beğendi.

Olympius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Olympius isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    102
    Beğenme 
    614
    Beğenilme 
    680

Alıntı Bubbax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 4.5 yıldır oynuyorum hiç bir charım soyulmadı tabiki bu hiç soyulmıycak anlamına gelmez ama bunun en buyuk guvenlıgını kişi kendisi saglamalı 2. Kişilere bile söylememesi gerek bence

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bak harun tamam dunde soyulan char oldu ama sıflerı bılen vardı bız kabul ettık ve dun zaten cocgumuz emaıl ve sıfrelerı degıstırdık zaten asgard ıle konustuk soyan kısı ıtemlerı alıp kacmak ıcın soymadı 2 saat sonra asgrda yazmıs ben ıtem ıadelerını kabul edıyorum ıtemler gerı ıade edılsın demıs ben sahsen oyle bırsey yapsam banlansın ıtemler banane der gecerım ınsanın aklına bın bır turlu sey gelıyor artık

Redline-Dehset
    ​O ŞİMDİ KOMANDO UZMAN ÇAVUŞ

mychoice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    mychoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    74
    Beğenme 
    301
    Beğenilme 
    212

MD5 hakkında eğer şifrenizde özel karakter, büyük küçük harf kullanırsanız kırılması da o kadar zordur.

Cahille etme muhabbet , kendisini derya bilir.
    THEPIRATES
    NoThing2Lose - MissHarvey - Stephen - Squall

Simhonss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Simhonss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    13
    Beğenme 
    139
    Beğenilme 
    314

Alıntı Mete46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şifreyi 2. bilen şahıs olmadıgı halde char soyuldu buna ne demeli ?
    bsroda keylogger olma ihtimali düşük ha olabilirmi olabilir. keyloggerdan soyulma nedeni itemlerin hangi charlara aktarıldığıyla birlikte bağ kurulursa belli olur yönetim tarafından.

benim isroda charlarım soyulmuştu keyloggerdan dolayı soyulsaydı bsroda soyulurdu o anda 2 senedir pw değiştirmedim-değiştirmedik bsroda çünkü benden başka kimse girmiyordu chara hiçbirşeyde olmadı alakası varmı bilmiyorum ama isrodaki charlar gidince bsrodada giderdi diye düşünüyorum server ipsinden bulur indirir girerdi bsrodaki charlara.

Simhonss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Simhonss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    13
    Beğenme 
    139
    Beğenilme 
    314

Alıntı SROWIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakam ve bağım olmasa dahi ufak bir açıklamada bulunmak istiyorum. Eğer oyunun veri tabanı çekilmiş olsa. Bunu başarabilen kişinin önünde bir engel daha olacak. Şifreleriniz sistemde yani oyunun kendi veri tabanında MD5 ile şifrelenir. Örnek olarak

Resimde gördüğünüz (123456) sizin şifreniz olarak varsayalım.
    Bu şifre veri tabanında (e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e) bu şekilde görünür.
    Uzun lafın kısası anlatmaya çalıştığım eğer sizin tabiriniz ile site hacklenmiş olsaydı. Bu veri tabanını çalan kişinin önünde böyle bir engel oluşacaktı. Bu kodlamaları kırması da oldukça zordur.
    %100 Eminim ki hesap soyulmalarının hepsi kullanıcı kaynaklıdır. Yani şifre paylaşımı veya keylogger gibi yazılımlar ile ele geçirilmiştir...
    md5 çok düşük bi ihtimalde olsa bazı şifreleri verir ama türkçe karakterler ve rakam+harf kombinasyonu olursa şifreyi verme ihtimali çok çok düşüktür.

sitelere vs kaydolurken şifrelerde harf+rakam kombinasyonu yapmanızı ister nedeni ise budur.

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    714
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5604

Bu konuda yaratılan spekülasyon ve yanlış bilgilere son vermek amacıyla açıklama yapma gereği doğmuştur.

Öncelikle bizi ilgilendiren ve ciddi anlamda itibarımızı zedeleyecek türde bir yanlış bilgiye açıklama getirelim. İlk olarak sitelerimizin arada kapanması dediğiniz hususlarda biz gerekli bakım bildirisini yapıyoruz. Sitelerin kapanması sunucu veya site bakımından kaynaklıdır. Bu esnada veritabanı erişimi yada hesaplarınızın siteden bir açık/bug vasıtası ile çalınması söz konusu olamaz. Tüm güvenlik tedbirlerimiz uzman yazılımcı arkadaşlarımız tarafından yapılmakta ve 4 yıldır hizmet vermekteyiz. 4 yıldır 1 kez olsun soyulmayan binlerce karakter mevcut. Kalkıp aynı guildden 3-4 kişinin soyulması bizim problemimiz olmadığı açıkca ortadadır. Özellikle aynı guildden soyulması tam aksine sizin guildinizde var olan bir probleme işarettir.

1. Keylogger ihtimali her zaman için önceliklidir. Arkadaşlarınız ile teamviewer, skype gibi bazı sistemler aracılığı dosya alışverişi yapmanız bu ihtimali arttırır.
    2. İnternet cafe yada evden bağlananlar için ARKADAŞ, KARDEŞ, KUZEN faktörleri oldukça sık yaşanan hadiselerdir. Biz 4 yılda komşunun komşusunu soyduğuna, kardeşin abiyi soyduğuna defalarca şahit olduk. Bunlar hikaye değil gerçekler.
    3. Şifre, eposta gibi bilgilerin paylaşılması her zaman için bu riski en üst seviyede arttırır.

Maalesef şuna inanıyorum ki hala daha bir çok arkadaşımızın "o asla yapmaz benim kardeşim gibidir, dostumdur" dediği ve güvendiği kişiler var. İşte bu durumu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın ve kimseye güvenmeyin. Yazımın başında da söylediğim gibi bu oyun 4 yıldır aktif ve size isim vermeme gerek yok, oyunun belli başlı meşhur oyuncularını zaten tanıyorsunuz. Onlarca, yüzlerce adet ve bugüne kadar hiç soyulmamış karakterler mevcut. Hatayı lütfen kendinizde arayın ve bu tarz spekülasyonlara yol açacak ithamlarda bulunmayın. Karakterlerinizin soyulmasının üzüntüsü ile doğru düşünemiyor olabilirsiniz. Sakin bir akıl ile değerlendirirseniz eminim burada yazılan ihtimallerin ne kadar mantık dışı ve gerçekleşmesi mümkün olmayan şeyler olduğunu anlayacaksınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş