Beğeni Ağacı5Beğeniler

Konu:dolandırıcı hakkında bi soru

slimfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    slimfit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    61
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    33

Question dolandırıcı hakkında bi soru

teneke isimli karakter danzaııı yı falan soyduğunda ben oyunda karakter arıyordum, bana bi char satıcaktı ama dolandırıcı olduğunu bilmiyordum bi karakter satın aldım ondan asgard a danıştım itemleri aktarmalı mıyım geri çalacak yoksa demiştim aktarmanzda fayda var demişti. sonra satın aldığım gün onun charlarıyla birlikte benim itemli karakterim de kapatıldı inceleme amaçlı kapatıldı yazıyor o günden beri, acaba açılma ihtimali var mıdır?

Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Asgard isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    1244
    Beğenme 
    518
    Beğenilme 
    10488

Sizin bu soruyu bana ilettiğiniz zamanı ben hatırlıyorum fakat siz karakterin kapatıldığını dile getirmemiştiniz. Ayrıca bu söylediğiniz yaklaşık 3 ay önce olmuştu. Karakter yakın zamanda kapatıldı ise yakın zamanda tekrar bağ kurulmuş demektir. Buda otomatikman suçlu yapar.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    61
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    33

yani beni mi suçlu yapar? yakın değil 2-3 ay oluyor hakkınız var. Hiç bir şeyi unutmyorsunuz şimdi tenekenin banlandığını görünce sürekli bu işi yapıyor heralde dedim gm belki benim suçum olmadığını anlamıştır falan. yani açılması gibi bir durum söz konusu değil öyle mi?
    Konu slimfit tarafından (02.Mart.2016 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    61
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    33

Question

Alıntı Asgard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin bu soruyu bana ilettiğiniz zamanı ben hatırlıyorum fakat siz karakterin kapatıldığını dile getirmemiştiniz. Ayrıca bu söylediğiniz yaklaşık 3 ay önce olmuştu. Karakter yakın zamanda kapatıldı ise yakın zamanda tekrar bağ kurulmuş demektir. Buda otomatikman suçlu yapar.
    o gündür oyuna girmiyorum bırakmıştım da zaten şimdi bi umut işte sorayım dedim bir suçum yok inceleme amaçlı kapatmıştınız. açılması söz konusu decğil midir
    Wonderweiss bunu beğendi.

Durum 
    Konular 
    1244
    Beğenme 
    518
    Beğenilme 
    10488

Sizin olayınız da sanırım E-Posta bilinmiyordu , bu yüzden item aktarmanızı önermiştim.

Karakter satışlarında dikkatli olmalısınız , bir kişi size şüpheli bir şekilde karakter satıyor ise almayın . Bir dolandırma sonucu itemleri size satarsa başınız ağrıyabilir .

http://www.jollygame.net/forum/19-bs...-hakkinda.html

Bu konuda bahsi geçen duruma örnektir.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    61
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    33

Question

Sizin olayınız da sanırım E-Posta bilinmiyordu , bu yüzden item aktarmanızı önermiştim.

Karakter satışlarında dikkatli olmalısınız , bir kişi size şüpheli bir şekilde karakter satıyor ise almayın . Bir dolandırma sonucu itemleri size satarsa başınız ağrıyabilir .

http://www.jollygame.net/forum/19-bs...-hakkinda.html

Bu konuda bahsi geçen duruma örnektir.
    yeni değilim biliyorum herşeyi zaten param ya da malım çalınsaydı asla başınızı ağrıtmazdım kendi suçum olduğunu bildiğimden dolayı. Fakat size mesaj attım charı almayayım çalacak diye, siz de alıp itemleri aktarmanın bi zararı olmayacağını söylediniz kişiye söyledim direkt yeni açtığım karaktere verdirdim itemleri. epostası herşeyi bendeydi o şifrede oynarım dedim. sonra işte şikayet edildi sanırım inceleme amaçlı kapadınız karakterimi, bi daha açılmadı. o kişi teneke' adlı karakterdi. şimdi forumda tt olduğunu görünce sormak istedim. karakterimi açabilme şansınız varmı oyuna tekrar dönücem açılırsa. ama bi hatam varsa da sorun değil sorup öğrenmek istedim
    Wonderweiss bunu beğendi.

Durum 
    Konular 
    1244
    Beğenme 
    518
    Beğenilme 
    10488

Alıntı slimfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni değilim biliyorum herşeyi zaten param ya da malım çalınsaydı asla başınızı ağrıtmazdım kendi suçum olduğunu bildiğimden dolayı. Fakat size mesaj attım charı almayayım çalacak diye, siz de alıp itemleri aktarmanın bi zararı olmayacağını söylediniz kişiye söyledim direkt yeni açtığım karaktere verdirdim itemleri. epostası herşeyi bendeydi o şifrede oynarım dedim. sonra işte şikayet edildi sanırım inceleme amaçlı kapadınız karakterimi, bi daha açılmadı. o kişi teneke' adlı karakterdi. şimdi forumda tt olduğunu görünce sormak istedim. karakterimi açabilme şansınız varmı oyuna tekrar dönücem açılırsa. ama bi hatam varsa da sorun değil sorup öğrenmek istedim
    Fakat arada fark var. Bu farkı iyi görmek gerekiyor . Sizin item aktarmanızı , karakterin E-Postasını değiştiremediğiniz için önerdim . Sorunuz şu şekilde olsaydı ; Karakter sahibi itemleri dolandırarak elde etti ise ne yapabilirim gibi . O zaman almamanız gerektiğini dile getirebilirdim .

Siz Char satın aldınız item aktardınız , eğer birisi sizi TL ile item almak ile suçlayacak olursa buna karşın size bir koruma ilettim diyebiliriz. Kişinin dolandırıcı çıkması sizin için şansızlık olmuş. Bu konuda bilgim yoktu.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    61
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    33

Question

Fakat arada fark var. Bu farkı iyi görmek gerekiyor . Sizin item aktarmanızı , karakterin E-Postasını değiştiremediğiniz için önerdim . Sorunuz şu şekilde olsaydı ; Karakter sahibi itemleri dolandırarak elde etti ise ne yapabilirim gibi . O zaman almamanız gerektiğini dile getirebilirdim .

Siz Char satın aldınız item aktardınız , eğer birisi sizi TL ile item almak ile suçlayacak olursa buna karşın size bir koruma ilettim diyebiliriz. Kişinin dolandırıcı çıkması sizin için şansızlık olmuş. Bu konuda bilgim yoktu.
    kimse benim tl ile item aldığımı söylemiyor şikayet de etmez zaten oyunda herkesle iyi geçinen biriydim karakter satın aldım hatta size mesaj atmam da isabet olmuş olaydan haberdarsınız. birinden calıp mı sattı yoksa fake çar açtığı için hesapları mı silindi bilmiyorum ama satın aldığımdan haberdardınız. yani demeniz şu mu ; bir hırsızın sattığı karakteri almanız talihsizlik olmuş bu durumda yapabileceğimiz bir şey yok? bunu demeye çalıştıysanız eğer evet kötü olmuş ama bu durumda alıcının bi suçu yok sanıyordum ben, yine de son sözünüzü merak ediyorum açılmayacaksa neden? yani tam olarak benim suçum ne konudaki

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    61
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    33

tabii ki itemleri tek tek kendisi mi düşürdü hepsini dolandırdı mı yoksa herhangi bi fake olayından mı cezalandırıldı hiç bir fikrim yok bunu sizler bilebilirsiniz sadece madur olduğum bir konuyu dile getirdim

Durum 
    Konular 
    1244
    Beğenme 
    518
    Beğenilme 
    10488

Alıntı slimfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse benim tl ile item aldığımı söylemiyor şikayet de etmez zaten oyunda herkesle iyi geçinen biriydim karakter satın aldım hatta size mesaj atmam da isabet olmuş olaydan haberdarsınız. birinden calıp mı sattı yoksa fake çar açtığı için hesapları mı silindi bilmiyorum ama satın aldığımdan haberdardınız. yani demeniz şu mu ; bir hırsızın sattığı karakteri almanız talihsizlik olmuş bu durumda yapabileceğimiz bir şey yok? bunu demeye çalıştıysanız eğer evet kötü olmuş ama bu durumda alıcının bi suçu yok sanıyordum ben, yine de son sözünüzü merak ediyorum açılmayacaksa neden? yani tam olarak benim suçum ne konudaki
    Açıkçası şuan net bir şey söylemek istemiyorum. Yanlış bir karar olabilir . Dilerseniz siz Özel mesaj ile karakter adı ve ID sini gönderin bir inceleyelim. Olayı kafamda tam canlandıramadım . Yanlış bir karar vermeyelim .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş