[SeZeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    [SeZeR] isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    295
    Beğenme 
    809
    Beğenilme 
    355

Standart Ders seçimi hakkında unv.

Merhaba arkadaşlar birşey danışacaktım , her yıl bir üst sınıfa geçerken üniversitelerde ders seçimi yaparken , zorunlu olan bütün dersleri seçtim fakat seçmeli derslerde bu sene kafam karıştı , yetkililer sayesınde birisi 1 tane seçiceksin başka biriside bütün seçmeli dersleride seçiceksin dedi , sizlerede danışayım dedim , seçmeli derslerin seçerken 1 tanemi seçicez yoksa ortalama yettiği kadar seçmeliler dahil bütün hepsinimi ? bu konu biraz acildir bilgili olanlardan yorumlarını bekliyorum iyi eğlenceler.
    Kıvırmak kalçada şık duran bir eylemdir,
    Ruhunuza Taşımayın.

Forever BLacK_RoGuE_ <3

OYUNDAN VEYA FORUMDAN ULAŞAMAYANLAR BURADAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ : http://www.jollygame.net/forum/priva...o=newpm&u=3534

TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    TheMorgoth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    867
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1777

Bu konuda sana en iyi bilgiyi öğrenci işleri verir ama kendimden örnek vermek gerekirse zamanında üniversitede öyle bir ikilemde kalmıştım ve 3 tane seçmeli dersi de almıştım
    FeaR_DreaM
    Romeo1447
    V4N_HELLSiNG
    _Arsonist_

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir Since 2011

FmY__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    FmY__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    64
    Beğenme 
    379
    Beğenilme 
    415

Okulun ders içeriklerine/programına bak orada yazması gerek kaç tane alınacağı eğer ora senı tatmin etmıyosa öğrenci işlerini araman en iyisi.Benım 1. Sınıfta 1 tane,3.sınıfta 2 tane seçmelı dersim var örneğin.
    Lawyer Of Future

Medicine Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Medicine Doctor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    226
    Beğenme 
    305
    Beğenilme 
    597

SDÜ de zorunluları seçiyorsun seçmelilerde sana bağlı. Ama bildiğim kadar belli bir krediyi tamamlamak zorundasın. Seçmelileri biraz araştır kolay kıyak olan hocalarınkini seç.

Ay___YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Ay___YILDIZ isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    79
    Beğenme 
    51
    Beğenilme 
    157

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ'nde seçmeli ortak zorunlu dersler var bunları seçmemiz lazım. Ne kadar cok secersen ve notları yüsek tutarsan ortalaman o kadar yüksek olur. Bu hem avantaj hemde dezavantajdır.

Leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Leon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    129
    Beğenme 
    657
    Beğenilme 
    678

Dönem içi akts zorunlu derslerden boşluk kalırsa istediğin kadar seçmeli alabilrisin. Okulda derslerden kalma geçme ders akts olaylarını öğrenci işlerine veya çok çalışmayı sevmeyen öğrenciler bilir. ben geçen dönem akts yetiyordu 3 seçmeli aldım üstten. ama senin üniversitende durum ayrıdır onu bilemem
    Konu Leon tarafından (05.Eylül.2016 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.
    Darth_VadeR_

RedLine ReaLFriendS

[SeZeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    [SeZeR] isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    295
    Beğenme 
    809
    Beğenilme 
    355

Alıntı Medicine Doctor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SDÜ de zorunluları seçiyorsun seçmelilerde sana bağlı. Ama bildiğim kadar belli bir krediyi tamamlamak zorundasın. Seçmelileri biraz araştır kolay kıyak olan hocalarınkini seç.
    ömer abi SDÜ de sıkıntım şu zaten ortalamada sıkıntı yok ilk dönemden kalan 2 ders var onları aldım + zorunlu bütün hepsini seçtim ordada sıkıntı yok ama kafamı karıstıran nokta bu gecen yılkinde öğrenci işlerindekı kimisi seçmeliyi 1 ders seçceniz biride seçmelilerinde hepsini seçiceniz diyor orda kafam karıştır ,

ve @Leon , seçmeli derslerin hepsini birden seçdek bir sıkıntı çekermiyiz ? ortalamada sıkıntı yok ama ders fazlalığı oluyor
    Kıvırmak kalçada şık duran bir eylemdir,
    Ruhunuza Taşımayın.

Forever BLacK_RoGuE_ <3

OYUNDAN VEYA FORUMDAN ULAŞAMAYANLAR BURADAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ : http://www.jollygame.net/forum/priva...o=newpm&u=3534

Leon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Leon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    129
    Beğenme 
    657
    Beğenilme 
    678

Alıntı [SeZeR] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ömer abi SDÜ de sıkıntım şu zaten ortalamada sıkıntı yok ilk dönemden kalan 2 ders var onları aldım + zorunlu bütün hepsini seçtim ordada sıkıntı yok ama kafamı karıstıran nokta bu gecen yılkinde öğrenci işlerindekı kimisi seçmeliyi 1 ders seçceniz biride seçmelilerinde hepsini seçiceniz diyor orda kafam karıştır ,

ve @Leon , seçmeli derslerin hepsini birden seçdek bir sıkıntı çekermiyiz ? ortalamada sıkıntı yok ama ders fazlalığı oluyor
    Ders fazlalığının sıkıntısı sana olur tek vize final dönem içi akts yettiği sürece alabilirsin. biri öyle biri böyle der ama transkriptinde yazan o dersleri sonuç olarak bi dönemde vericeksin. ders yoğunluğuna göre seç seçmelileri
    Darth_VadeR_

RedLine ReaLFriendS

MyRuless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    MyRuless isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    72
    Beğenme 
    1179
    Beğenilme 
    738

Alıntı [SeZeR] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar birşey danışacaktım , her yıl bir üst sınıfa geçerken üniversitelerde ders seçimi yaparken , zorunlu olan bütün dersleri seçtim fakat seçmeli derslerde bu sene kafam karıştı , yetkililer sayesınde birisi 1 tane seçiceksin başka biriside bütün seçmeli dersleride seçiceksin dedi , sizlerede danışayım dedim , seçmeli derslerin seçerken 1 tanemi seçicez yoksa ortalama yettiği kadar seçmeliler dahil bütün hepsinimi ? bu konu biraz acildir bilgili olanlardan yorumlarını bekliyorum iyi eğlenceler.
    bildigim kadarıyla alman gereken kredi zorunlulugu var onu doldurdugun sürece hepsini alman gerekmez zorunlu oldukların ve geriye kalan kredi puanı kadar ders alman yeterli.

RedLine
    Hanifi Mete
    _AsKaN_
    Biz Varken Siz Yoktunuz !

MyRuless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    MyRuless isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    72
    Beğenme 
    1179
    Beğenilme 
    738

Alıntı Leon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dönem içi akts zorunlu derslerden boşluk kalırsa istediğin kadar seçmeli alabilrisin. Okulda derslerden kalma geçme ders akts olaylarını öğrenci işlerine veya çok çalışmayı sevmeyen öğrenciler bilir. ben geçen dönem akts yetiyordu 3 seçmeli aldım üstten. ama senin üniversitende durum ayrıdır onu bilemem
    kardo adam alttakileri alsın bırak üstten nıye ders aldırıp sıkıntıya sokacaksın alttan dersi olmasa dedigin dogru üstten ders alabilir ve bir sonraki sene için yukunu hafiflete bilir ki enınde sonunda butun kredisini almak zorunda.transkript de zaten yazıyor alması gereken kredi puanını (alttakı dersler zorunludur ve krediye dahildir.

RedLine
    Hanifi Mete
    _AsKaN_
    Biz Varken Siz Yoktunuz !

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş