Beğeni Ağacı27Beğeniler

Konu:YÖNETİCİLERLE İLETİŞİM KURMA ARACI FORUM DEĞİL Mİ BİZ Mİ YANLIŞ BİLİYORUZ ?

Shoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Shoi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    30
    Beğenme 
    38
    Beğenilme 
    13

ya ip dolu verir yada server dolu olur bıkmayan varmı ? daha 4 char acık geri kalanlar için yapılan açıklama saldırı yediği için oluyor cevabı saldırı ile alakası yok ilgisizlikle alakası var böyle daha susarsanız daha çok girmeyi bekleyin

ban geliyo asgardı deşifre ettim ondan ban atıcak rahat olun siz devam edin düzelir belki :/

Aesir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Aesir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    74
    Beğenme 
    196
    Beğenilme 
    222

Alıntı Asgard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Limit arttırımı ile birlikte gelebilecek olan performans sorunları nedeni ile limit arttırımına sıcak bakmıyoruz şimdilik. Bunun pek çok sebebi var, her zaman dile getiriyoruz bSilkroad 8 yılı aşkın bir server, barındırdığı veri miktarı çokfazla. Performansı sağlamak çok kolay olmuyor. Örnek olarak Abrayı gösterebilirsiniz belki, fakat biz abrada evet 3000 kapasite ile 0 lag sunucu yönettik. Bu doğru fakat her 2 serverda da şartlar eşit değil. bSilkroad harita ve mob sayısı gibi performansı doğrudan etkileyen etkenler çok daha fazla. Buradaki durum bizim yetersizliklerimizden kaynaklanan bir problem değil. Teknik boyutlarının konuşulmadığı pek çok faktörler mevcut. Genelde insanlar bunun fiziksel yetersizlik olduğunu düşünüyor fakat kesinlikle bilgisayar ile çözülecek olsa zaten çoktan çözülmüştü, bu konuda maddiyattan bir çekingemiz olamaz. Halen daha bunun alt yapı yada sunucu yetersizliği ile ilgili olduğunu düşünen kişilere cevap verme gereği dahi duymuyoruz.
    geçici süreligine olsada limit düşürme varmı aklınızda ? 10 cidden fazla 150 kişi 10 açarsa 1500 oluyor zaten. 7 ideal tavsiyem bu sizde düşünün sayın @Asgard

FABRiCATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    FABRiCATOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    421
    Beğenilme 
    707

Alıntı alwaysEFE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt yapı müsait değil.
    Alt Yapısının
    Ronesans bunu beğendi.
    FABRİCATOR 卍 ozusaglam
    Turkisch Deutsch Universitât

Bl0ck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Bl0ck isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    16
    Beğenme 
    99
    Beğenilme 
    135

Kapasite arttırmayı ilerde düşünüyor musunuz @Asgard

KingOfSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    KingOfSky isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    62
    Beğenme 
    69
    Beğenilme 
    126

Limit arttırımı ile birlikte gelebilecek olan performans sorunları nedeni ile limit arttırımına sıcak bakmıyoruz şimdilik. Bunun pek çok sebebi var, her zaman dile getiriyoruz bSilkroad 8 yılı aşkın bir server, barındırdığı veri miktarı çokfazla. Performansı sağlamak çok kolay olmuyor. Örnek olarak Abrayı gösterebilirsiniz belki, fakat biz abrada evet 3000 kapasite ile 0 lag sunucu yönettik. Bu doğru fakat her 2 serverda da şartlar eşit değil. bSilkroad harita ve mob sayısı gibi performansı doğrudan etkileyen etkenler çok daha fazla. Buradaki durum bizim yetersizliklerimizden kaynaklanan bir problem değil. Teknik boyutlarının konuşulmadığı pek çok faktörler mevcut. Genelde insanlar bunun fiziksel yetersizlik olduğunu düşünüyor fakat kesinlikle bilgisayar ile çözülecek olsa zaten çoktan çözülmüştü, bu konuda maddiyattan bir çekingemiz olamaz. Halen daha bunun alt yapı yada sunucu yetersizliği ile ilgili olduğunu düşünen kişilere cevap verme gereği dahi duymuyoruz.
    Reis burda demek istiyor ki artık bsro eski bi oyun 6-7 sene önce açılan charın içinde duran arrow bile sistemi kötü etkiliyor buna bizimde yapıcagımız birşey kalmadı diyor bu yazılanlardan bir ışık görüyorum sessizce beklemeye devam diyorum bugün değilsede elbet bir gün ftw gahpeler

Pharmactive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Pharmactive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    14
    Beğenme 
    167
    Beğenilme 
    56

Alıntı Bl0ck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuanlık gündemimiz de kapasite konusunda arttırmaya gidiş söz konusu değil. Biraz daha IP limit yemeni bekliyoruz ...
    Konu Pharmactive tarafından (10.Şubat.2020 Saat 08:55 ) değiştirilmiştir.

[-POYRAZ-] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    [-POYRAZ-] isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    79
    Beğenme 
    170
    Beğenilme 
    123

Alıntı Bl0ck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Bl0ck

Rhodanthe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Rhodanthe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    87
    Beğenme 
    133
    Beğenilme 
    154

Bir player olarak yaşadığım bir deneyimi sizinle paylaşmak istiyorum.Ben sadece Bahamut serverini oynamıyorum,Bahamut ile birlikte 1 adet daha bahamut kadar eski server 1 adette arkadaşlarımla int. server oynuyorum.Bahamutta sadece Honor karakterleri giriyorum yani bir Bot partym yok,ama almayı ciddi anlamda düşünüyorum.Yani kısaca totalde şuanda 3 server oynamaktayım.Bahamut kadar eski bir sunucudada aynı şekilde bundan 1 sene kadar önce lag,delay aşırı derecede mevcuttu.Orada bir spotta minimum 3 party vardı hala var charlar skilli vurup 3 4 sn bekliyorlardı.Oranın yönetimi 65 level altı,1 seneden fazladır girilmeyen bütün karakterleri sildi.
    Benimde sizlere önerim şu şekildedir.2 seneden fazla girilmemiş,45 level altı bütün honor karakterlerini silmeniz.Bunun tespiti nasıl olur bilmiyorum fakat onlar tespit etmişlerdi ve server o kadar rahatladıki,suanda herhangi bir lag-delay mevzusu olmuyor.3 PT şuanda benim slotta var,sağ ve sol slotumdada aynı şekilde minimum 3 PT var.Herhangi bir lag-delay oluşmuyor bu karakter silme işleminden sonra.Bence sunucu değiştirdiniz,herşeyi yaptınız fakat görüyorsunuz bir sene önceki mevzu gene döndü dolaştı önünüze geldi.Serverin canlanacağından ve limit arttırımına gittiğinizde lag-delay ile karşılaşmayacağınızdan o kadar eminimki bu honor için açılmış 45 level altı karakterleri sildiğinizde.Karar sizin.

WhenPigsFly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    WhenPigsFly isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    284
    Beğenme 
    558
    Beğenilme 
    883

Alıntı Deoxys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir player olarak yaşadığım bir deneyimi sizinle paylaşmak istiyorum.Ben sadece Bahamut serverini oynamıyorum,Bahamut ile birlikte 1 adet daha bahamut kadar eski server 1 adette arkadaşlarımla int. server oynuyorum.Bahamutta sadece Honor karakterleri giriyorum yani bir Bot partym yok,ama almayı ciddi anlamda düşünüyorum.Yani kısaca totalde şuanda 3 server oynamaktayım.Bahamut kadar eski bir sunucudada aynı şekilde bundan 1 sene kadar önce lag,delay aşırı derecede mevcuttu.Orada bir spotta minimum 3 party vardı hala var charlar skilli vurup 3 4 sn bekliyorlardı.Oranın yönetimi 65 level altı,1 seneden fazladır girilmeyen bütün karakterleri sildi.
    Benimde sizlere önerim şu şekildedir.2 seneden fazla girilmemiş,45 level altı bütün honor karakterlerini silmeniz.Bunun tespiti nasıl olur bilmiyorum fakat onlar tespit etmişlerdi ve server o kadar rahatladıki,suanda herhangi bir lag-delay mevzusu olmuyor.3 PT şuanda benim slotta var,sağ ve sol slotumdada aynı şekilde minimum 3 PT var.Herhangi bir lag-delay oluşmuyor bu karakter silme işleminden sonra.Bence sunucu değiştirdiniz,herşeyi yaptınız fakat görüyorsunuz bir sene önceki mevzu gene döndü dolaştı önünüze geldi.Serverin canlanacağından ve limit arttırımına gittiğinizde lag-delay ile karşılaşmayacağınızdan o kadar eminimki bu honor için açılmış 45 level altı karakterleri sildiğinizde.Karar sizin.
    Çok mantıklı @Asgard siz de farkındasınız bir şeyler çoktandır patlak veriyor müdahale edilmesinin zamanı geldide geçiyor.
    NewAdventure

ReaLaMity_

vonCount

WhenPigsFly

Pill

*NWA____HuSo

Hocass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Hocass isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    200
    Beğenme 
    391
    Beğenilme 
    475

Alıntı KingOfSky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reis burda demek istiyor ki artık bsro eski bi oyun 6-7 sene önce açılan charın içinde duran arrow bile sistemi kötü etkiliyor buna bizimde yapıcagımız birşey kalmadı diyor bu yazılanlardan bir ışık görüyorum sessizce beklemeye devam diyorum bugün değilsede elbet bir gün ftw gahpeler
    Bana da yer var mı janıms
    TearOfGod bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş