1. #1
  o0o0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  o0o0o isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  27 Ağustos 2020
  Favori Oyun  
  Silkroad Online
  Konular 
  17
  Mesajlar 
  167
  Beğenme 
  17
  Beğenilme 
  19
  Konum
   

  Standart Silkroad Online Yahoo Kore Kuruluşu ve Gelişim Süreci.  19.08.2003-
  Yahoo! kore,joymax ve avacado entertainement,kore seul deki chosun hotelde bir araya gelerek verdikleri toplantıda silkroad online'ı deniz aşırı ülkelere yaymak amacı ile ortaklık sözleşmesi imzaladılar.
  Yahoo! games 2003 yılından itibaren bu projenin gerçekleşmesi amacıyla ileriki dönemlerde toplam 10 milyon dolar tutarında bir ödenek ayırdıklarını ve bu oyundan beklentileirni çok yüksek olduğunu açıkladı.

  22.08.2003-
  Silkroad bu tarihte ilk kapalı beta testini tamamladı.999 kişiden oluşan +18 yaş üstü kullanıcılar ile gerçekleşen testerlardan olumlu tepkiler aldı.

  12.11.2003-
  joymax ve yahoo! kore,silkroad'ın 2. beta testini kullanıcılara sunulduğunu oyuna eklenen bölgeleri ve jangandaki kumarhaneyi oyuna dahil edildiğini duyurdular.Yeni bölgelerin kullanıcıların serbestce deneyim etmesinini,jangnadaki kumarhane ile oyuncuların ticaretten elde ettiği gelirleri harcayarak yeni ekipmanlar etme özelliklerini test etmeyi hedeflediklerini açıkladılar.

  22.11.2003-
  Yahoo! kore game,silkroad'ı test eden Sangmyung üniversitesi yazılım mühendisliği öğrencilerinden 20 kişilik bir grup ile fikir alışverişi gerçekleştirdi. Konferansa katılan öğrenciler, oyunun hissiyatı gibi konularda görüşlerini dile getirdiler.silkroad'a getirilmesi gereken çift sistemi, eşya güvence yöntemlerinin çeşitlendirilmesi ve oyun içi oyunlar gibi içeriklerin oyuna eklenmesini istedikleri dile getirdiler

  25.04.2004-
  Yahoo! kore games,16-25 nisan tarihlerinde silkroad'ın 3. beta aşamasını başarı ile geçtiğini,betaya toplam 7,000 seçilmiş kullanıcı arsında iyi geri dönüşler aldığını söyledi.3, beta ile oyun animasyonları,eşyalar,canavarlar gibi oyun özelliklerini test ettiklerini ayrıca 7,000 kişinin eşliğinde sunucu stabilizasyonunun test edildiğini duyurdular.

  17.07.2004-
  Yahoo! kore,4. betasın resmen bittiğini oyuna eklenen oasis bölgesini oyunculara tanıttığını ayrıca kervan ve skill sisteminin tam kapsamlı olarak oyuna eklendiğini duyurdu.

  14.11.2004-
  Yahoo! kore 5 kasım-14 kasım ile birlikte Silkroad'ın 5. ve son testinin bittiğini 4. betadan 10,000 tester ile 10,000 yeni testerın dahil edilmesi ile 20,000 tester'ın oyunun her bölgesini kapsamlı olarak inceletti yapılan geri bildirimler eşliğinde oyunda herhangi bir sorun bulunmadığını yapılan geri dönüşlere önem verdiklerini bildirdiler.

  30.11.2004-
  joymax,uzun süredir geliştirdiği mmorpg oyunu silkroad'ı korede aktif olarak yayınladı.

  31.01.2005-
  kore İnternet bilgisayar kültür derneğ,Silkroad'ın internet kafelere ücretsiz dağıtımı hizmet genişletme konusunda joymax ve yahoo! kore ile bir anlaima imzaladı.Kore'de,wow'un ''world of warcraft'' haksız ödeme sistemine karşı kurumlarca güçlü bir destek almıştı.

  14.02.2005-
  Yahoo! kore,18-20 Şubat tarihleri arasında 3 gün sürecek,2 kat altın ve %500 ticaret geliri etkinliği sözü verdi.Bu oyuna yeni başlayan oyuncuların hızlıca öğrenmelerini ve adepte olmalarının sağlamaya yönelik atılan bir adımdı.

  16.02.2005-
  joymax,karikatür ve roman yarışması etkinliğini duyurdu.Bu etkinlikte oyuncuların resmi silkroad web sitesinde fan art bölümünde yanınlanacak ve fanların yeteneklerinin sergilenmesine imkan sağlayacak.

  25.02.2005-
  Yahoo! kore game,Silkroad'ın ilk büyük çaplı güncellemesini duyurdu.Bu güncelleme ile Donwhang Taş mağarasını oyuna ekledi.Ayrıca yeni kıyafetler,yeni yaratıklar ile birlikte artı basma sistemi oyuna entegre edildi.Bu arada oyunda mağaraya giriş seviyesi sınırı 60 level olarak düzenlendiği duyuruldu.

  18.03.2005-
  Yahoo! kore,Silkroad'a yeni eklenicek olan Tah soyluları adı verilen uniqleri oyuna dahil edeceğini duyurdu.İlk belirlenen uniqler arasında holly girl (Tiger Woman) 20 level,Urchi 40 level,İştar(isyutaru) 60 level olarak belirlendi.Ayrıca ek olarak açıklama yapan ceo bu soyluların gıildler ve birlikler halinde kesilmesi gerektiğini,normal moblara ziyaden bu soyluların daha fazla deneyim,altın ve özel ödüllerin vereceğini dile getirdi.

  25.04.2005
  Yahoo! kore,Silkroad online için grafik ve anakart üreticisi olan unitech electronic ile strateşik iş birliğine girdiğini duyurdu.Unitech electronic 'in piyasaya sürdüğü silkroad markalı ürünlerden 5,000 won değerinde 50 silk kuponu dağıtma kararı alındı.Bu anlaşma ile silkroad'ın teknoloji markaları ile reklam yaparak oyunu tanıtmayı hedefliyor.

  12.08.2005
  Yahoo! kore game,Japon online oyun yayıncısı Gameon şirketi ile ticaret anlaşması imzaladı.Kore'de çıkan Silkroad online Tayvan,Çin ve Japonya'da büyük ilgi gördü.Yahoo başkanı,Seungil Lee Silkraod'ın hızla büyüdüğünü ve yakın gelicekte avrupa ve asya'yı tekrar bir birine bağlayacak bir oyun olduğunu dile getirdi.

  14.08.2005
  Joymax,yeni getirdikleri güncelleme ile görevlerden gelen exp ratelerini 2,5 katına çıkaracaklarını açıkladı.Bir çok oyuncunun exp kazanamamasından dolayı sürekli uniq peşinde koşmak zorunda olmasından gelen bildirimleri göz önüne aldıklarını ve bu durumu kısa sürede düzenlediklerini duyurdu.

  22.09.2005
  Joymax,yeni oyuncuların adepte olması,deneyimli oyuncuların yeni oyunculara bildiklerini aktarması için oyun içi eylemlere yardım işareti ekledi.Karakterin üzerinde beliren soru işaretli güneş simgesi ile bildiklerini anlatmak isteyen oyuncular yeni oyunculara bildiklerini anlatmak istediklerini göstere bilicekler.

  23.09.2005
  Düzenli sunucu bakımı sonrası yeni gelen içerik olan sox'lar oyuna eklendi.Bu güncelleme ile karakter özelliştirmelerde çıta yükseltilerek özelleştirmelerdeki farklılıkları ortay çıkarıldı.


  30.09.2005
  joymax,silkroad'ın açılış tarihini kutlamak amacıyla 1. yıl etkinliğini duyurdu.Düzenlenen etkinlikte moblardan düşen kumaş ve bayrak direğini bir araya getirerek ilk özelleştirme olan dragon flagı oyunculara hediye etti.

  01.10.2005
  yahoo! kore games,joymax ve avacado entertainament tarafından Silkraod online global olarak piyasaya sürüldü.Oyun sadece kore kullanıcılarının değil dünya oyuncularınında uzunca bir süre tepkisini çekmiş,F2P mmorpg olarak bir çok kullanıcıyı Silkroad'daki aksiyon dolu savaşlara dahil etmeyi hedeflemiştir.

  07.10.2005
  Yahoo! kore games,yakında getirecekleri avrupa ırklar güncellemesinin oyunculara duyurdu.Bu duyuru sonrası oyuncular tarafından çok büyük bir heyecanla karşılandı.

  16.11.2005
  Yahoo! kore games,Silkroad online nin yeni güncellemesi olan ''avrupaya açılan kapı''yı oyunculara tanıttı.Roc mauntain ve yeni yaratıklar oyuna eklenirken 9 degre bu güncelleme ile oyuna getirilmiş olundu.Ayrıca sunumda demon shaitan ilk kez ortaya çıkmış oldu.

  09.10.2005
  2005 Hanji Craft fuarında,Donseol üniversitesi moda tasarım bölümünden profesör Myung-hee ve öğrencileri Hanji giyim çalışmalarına silkroad online karakter kostümü ile katıldılar.Silkroad online oyun olmaktan çok bir akım olma yolunda ilerlemesine devam ediyordu.

  15.01.2006
  Yapılan mini güncelleme ile oyuncu parti arama sistemi oyuna eklendi.

  18.01.2006
  joymax yeni yıl için kış etkinlikleri düzenleyeceklerini duyurdu.Etkinlikte sıfırdan başlayan yada 10'arlı seviyelere ulaşan kullanıcılara her seviyeye 1 çekiliş hakkı vericeğini,yapılacak olan çekilişler ile projeksiyon tvler,dizüstü bilgisayarlar,hoparlörler,DBM Karasal alıcılar,mp3ler,Tamburlu çamaşır makineleri gibi hediyeler dağıtacağını söyledi.

  22.02.2006
  Yahoo! kore game,silkroad'a yeni güncelleme ile pet sisteminin geliceğini duyurdu.ilk etapta grey wolf ve maymuncuğun oyuna çıkarılıcağını ve grey wolf ögesinin hayvan dükkanından alına biliniceğini maymuncuğun ise item malldan temin edilmesi yönünde isteklerini dile getirdiler.Silkroad geliştiricisi Yoon tae -hee evcil petler sayesinde oyuncuların daha çok kolaylık sağlanmasına ayrıca grey wolf un gelişimi sırasında onlara kendi hayvanları gibi sahip çıkacaklarını düşündüğünü belirtti.

  30.05.2006
  Avacado entertainament,Silkroad'a yakın zamanda büyük bir güncelleme geliceğini,bu güncelleme ile grup savaşları ve lonca savaşlarında ,lonca liderleri tarafından paralı askerlerin (mertchan) tutulabilesine olanak sağlayacaklarını belirtti.Ayrıca thieflerin takma ad kullanmasını sağlayacak bir güncellme de oyuna dahil edildi.

  01.06.2006
  Yahoo! kore Haziran 2006 'da Almanyada düzenlenen dünya kupasını desteklemek için silkroad dünya kupası bayrak yarışı adı altında etkinlik düzenleyeceğini duyurdu.Etkinlikte ödül olarak,pandora box,ex scrool,magic fang goal,Lonca tanıtımı,psp,mp3 ve oyun içi birçok ücretli eşya dağıtacağını duyurdu.


  05.07.2006
  Yahoo! kore silkroad'a yeni konsiye sistemini duyurdu bu sistem ile şehir içinde ''F'' tuşu ile stallar arası gezmeden çok hızlı eşya alıp satabiliyorsunuz.Ayrıca görev yardımı sistemini oyuna ekleyeceklerini oyuncuların aynı alandaki kestikleri moblardan görev eşyaları düşmesine ve daha hızlı görev yapmaya olanak sağlayacaklarını açıkladılar.Bir diğer yenilik ise White wolf bir çok oyuncudan aldıkları geri bildirim doğrultusunda white wolfun oyuna ekleneceğini grey wolfun aksine bunun item maldan elde edileceğini açıkladılar.

  19.07.2006
  Yahoo! kore silkroad'a toplam 11 yeni görev eklendiğini ve bu görevlerin rock dağındaki yüksek seviyedeki oyuncular için geliştirdiklerini duyurdu.Ayrıca meslek sisteminde yenilikler getirerek tüccar ve avcı karlarını arttırdılar.Meslek yükleme sırasında kullana biliceğiniz ürün sayısı 25 ten 40 a çıkarıldı.Bir tüccar ticareti tamamlanırsa hunterların kazandığı iş deneyim puanı arttırıldı.Hunterlarda görünen fazla thief mob çıkma zorluğu düzenlendi,ayrıca ticaret zorluğuna yıldız sistemi getirildi.Ne kadar çok yıldız derecesine sahipsen kervan'a yapılan baskınlarda o kadar artıcaktır.

  29.08.2006
  Yahoo! kore,Silkroad online Avrupa ırkı testlerini 4 Eylül-18 Eylül tarihleri arasında farklı bölgelere sunucağını açıkladı.

  26.12.2006
  Joymax,Global silkraod'a Avrupa sürümünü oyuna sunarken Roma sunucusunu ve ek olarak 8. sunucu Upiteri açıcağını duyurdu.
  27.12.2006
  Geliştirici joymax ve yayıncı Avacado entertainement Silkroad'ın yeni tema şarkısı shining starı bugün piyasaya süreceğini duyurdu.Şarkı modern rock grubu PB'S(phibis) den gitaris Jİ Han tarafından bestelendi ve onu yeni tarz balad müzik ile yarattı.Şarkıyı solist olarak Park jung-ah seslendirdi.
  Bu şarkı,joymax tarafından tüm avrupada kamuya açık tv ve radyo reklamları aracılığı ile duyurulacak.Şarkı daha çok yeni yıl konsepti için yapılmış joymax reklamın iyisi kötüsü olmaz demiş resmen.


  28.12.2006
  Avrupa Temalı bir site olan Silkroad Force Online (kategoriye göre en iyi site ödülünü kazandı)

  14.02.2007
  Joymax,Yeni Yılda başarılar dilemek için Altın şanslı domuz'u yakala etkinliğini düzenledi.14-21 Şubat tarihleri arasında oyunda canavar avlarken kırmızı-sarı-mavi-siyah domuz resimlerini biriktirerek altın domuzcuk kazana biliceksiniz.

  05.03.2007
  Joymax ve Yahoo! kore tarafından geliştirilen.Avacado Entertainemant tarafından sunulan silkroad online büyük ölçekli güncelleme konseptini terk etti ve yılda iki kez legend konsepti ile büyük güncellemelerini tanıtıcağını duyurdu.İlk aşamada Legend VI savaş alanına giriş olarak karşımıza çıkacak olan güncellemede,Silkroad kuşatmalarını eğlencesini ve heyecanının ortaya çıkarılması hedefleniyor.

  23.04.2007
  Kültür içerik ve tanıtım ajansı her yıl hayata geçirdiği yıldız tanıtım projesi tanıtımında silkraod'ın 200 den fazla ülkeye tanıtılması ve 15 milyon üyeye hizmet vermesi ile 2004 yılından beri uyguladıkları destek tanıtım hizmetine devam etmeyeceğini açıkladı.

  11.07.2007
  Avacado Entertainement,3D mmorpg Silkroad online'nin yaz tatili etkinliği için ihtiyacımız olan herşeyi düzenleyeceğini duyurdu.Bu etkinlik 1. olark deneyim arttırma 2. olarak gm ile ticaret ve uniq canavarları yakalama olarak açıklandı.

  22.08.2007
  Joymax ve Yahoo! kore ,Silkroad online Legend VII,Jin Shi Huangneni resmen duyurdu.Bu güncelleme ile jangan cave aktif edildi ve Medusa ilk kez görüntülendi.

  19.09.2007
  Joymax,Silkroad online bayrak savaşı etkinliğini duyurdu.Benzer seviyedeki katılımcılar iki takımdan oluşan gruplar oluşturarak belli canavarlardan düşen altın anahtarı arıycak.Altın anahtarı bulup kapıyı açan ilk ekip bayrağa ulaşma fırsatı elde edicektir.Bayrağı kendi kampına götüren ekip oyunu kazanıcak ödül olarak 1 fiş ve 1 uygulama ödülü kazanır.10 fiş toplayıp eventci seok a götürerek bir değerli eşya ile takas edebilir.
  Ek olarak verilen uygulama ödülünü ise magic pop'tan oyun oynayarak 10. derece sox item elde edebilirsiniz

  24.10.2007
  joymax,yeni getirdiği özellik olan ikinci çember sistemini tanıttı.Bu güncelleme ile 95, seviye üstü oyuncular bir takım görevler yaparak yep yeni bir berzerk görünümüne ve ayrıca birde isminizin önüne gelicek olan bir ünvan ile ödüllendiriliyorlar.Ayrıca gıda npc'sindne alıcağınız ekstra bir ilaç ile berzekin süresini ve etkisini uzatmanız mümkün olucak.

  14.11.2007
  joymax,15 inde matematik değerlendirme testi etkinliği yapacağını duyurdu.15-29 kasım tarihleri arasında yapılacak etkinliğe katılacak 15 kişiye NDSL ve MP3 player gibi birçok hediye dağıtılacağını açıkladı.Ayrıca hergün katılan 10 kişiye 100 silk hediye ediceğinide aktardı.
  Ardından 30 kasım-2 Aralık tarihleri arasında 4 saat'te 1 %50 daha fazla deneyim sağlayacağını da ekledi.
  Bu etkinlik SAT sınavı için,sınava girecek olan katılımcıların sınav sitresini atması adına yapmış olduğu etkinliktir.

  12.12.2007
  joymax,12 sinden 26 sına kadar sürecek olan noel etkinliğini duyurdu bu etkinlikte 19:00-24:00(5 saat) boyunca etrafta kar yağışı başlar ve savaş alanında evcil hayvan şeklinde canavarlar beliri.Canavarlardan toplayacağınız snow fleakleri eventci sook a verirseniz yetenk puanı,simya taşı ve kurtarma kristalleri elde edersiniz.

  13.03.2007
  Joymax,Yahoo! kore ve Avacado entertainement Nisan ayında gelicek olan Legend 8 Gejo rok'u tanıttı.Bu güncelleme ile yeni görevler ödül öğeleri ve 4 uniq canavarın ekleneceğini duyurdu.


  17.01.2008
  Joymax,ABD oyun portalı mmosite'de 15.inde yayınlanan verilere göre en favori F2P(Free To Play) oyunlar arasında 3. oldu.Ayrıca geçen yıl düzenlenen okuyucu seçim ödülü 2007 de en sevilen F2P oyun kategorisinde 1. En iyi grafik kategorisinde 2. En çok tercih edilen oyun kategorisinde Blizzard gibi birinci sınıf geliştiricilerin arkasından 3. oldu

  21.03.2008
  joymaxın Legend 8'in tanıtım klibi büyük ilgi gördü.Gejo rok dahil olmak üzre oyuna 10 canavar ve ilgili görevler eklendi.Oyunculardan roc'un acımasız atmosferi hakkında çok olumlu geri dönüşler alındı.
  Açık test 25-27 mart tarihleri arasında yapılacak.


  03.04.2008
  Joymax,Kore Tanıtım Ajansı (tönetici young-min yoo) tarafından düzenlenen GNGWC(Oyun ve Oyuncu Dünya Şampiyonası) tarafından etkinlik ana oyunu olarak duyuruldu.İlk GNGWC 2006 yılından itibaren resmi bir spor dalı olarak benimsenmesinden gurur duyduklarını belirten yönetici min yoo bu tür etkinlikleri uzun süre devam ettirmek istediklerini ve 3 yıl boyunca silkroad online'ın GNGWC 'de boy göstericeğini belirtti.


  10.04.2008
  Joymax ceosu Chang-woong Jeon,Silkroadın hızlı ve büyük bir güncellemesi olan Legend 8 'in şerefine bir etkinlik düzenleyeceklerini duyurdu.
  Domatör kapısının arka planda olduğu ekran görüntüsünü paylaşırsanız 200 silk hediyeye sahip olma fırsatı yakalayacaksınız.Ayrıca Gejo Lock videosunun altına düşüncelerinizi yoruma yazarsanız 100,000 won değerinde mağaza hediye çeki ve 50,000 won değerinde yemek çeki gibi hediyelerk kazana biliceğinizi açıkladı.

  *10.09.2008
  joymax 10 eylül-1 ekim tarihleri arasında Yahoo! kore'den joymax'a 27 ekimde gerçekleşicek hesap aktarımı için etkinlik düzenleyeceklerini açıkladı.Yeni hesap için kaydolan veya joymax'a bilgi aktarımını kabul eden kullanıcılar bağzı hediyeler elde etme şansını yakalayacaklar.Ayrıca lonca lideri dahil olmak üzere 10 dan fazla guild üyesi joymaxa bilgi aktarmayı kabul ederse çekiliş ile 5 guilde nakit 500,000 won ödeyeceğini açıkladı.


  12.09.2008
  Joymax,Gerçek kahraman etkinliğini duyurdu.24 eylül'e kadar Silkroad'a destek veren Seul'deki 300 internet kafeye çekiliş yolu ile 2 GB ram,16 GB USB,Hediye Çekleri ve Kozmetik ürünleri dağıtacağını duyurdu.Gerçek kahramanların Silkroad'ı destekleyen kişilerin olduğunu Silkroad'ı destekledikleri için herkese teşekkür ettiklerini bildirdiler.


  22.09.2008
  Joymax,doğrudan hizmet verdiği global sunuculara bir yenisini ekleyerek toplamda 31 sunucuya ulaştığını açıkladı.Joymax.com tarafından sağlanan silkroad online eş zamanlı artan abone ve kullanıcı artışlarının devam ettiğini,giderek büyüyen silkroad online 200'den fazla ülkeye hizmet verdiğini 2006'nın ilk çeyreğinde 20,000 eş kullanıcı ile global sunucunun acılması ile artışa geçildiğini,ikinci çeyreğinde bu rakamın 160,000'e yükseldiğini duyurdu.
  Ayrıca geçen yılın 3.çeyreğinde 15 milyon abone sayısını 3 milyon arttırarak 18 milyon'a yükseltti.Joymax 2008 yılının ilk yarısındaki satışları geçen yılın aynı döneminde 8,5 milyar KRW iken bu yıl 2 katına çıkararak 14,5 milyar seviyesine yükseldiğini de ekledi.

  13.11.2008
  Joymax,üçüncü çeyrekte 14 milyar WONluk faaliyet kârı,12.3 milyar WON net kâr ile 2008'de 23.3 milyar WONluk satış gerçekleştirdi.Silkroad'ın yutdışında gösterdiği bu başarı şirkete %86 lık büyüme sağladı.

  16,12,2008
  Joymax,Merry chrismas ve My little item eventini duyurdu.Etkinlikte bayrak savaşı,Noel babanın hediyesi ve ipek dondurma gibi itemlerle 9 çeşit 10.derece SOX eşya,popüler parşömenler ve silkraod diz battaniyeleri gibi çeşitli ödüllerin verileceğini duyurdu.
  My little item etkinliğinde ise karakterin temel görüntüsünü ve yeteneğini değiştiren devil spirit'i hatıra etkinliği için dağıtacağını duyurdu.

  26.03.2009
  Silkroad online yine dünya oyuncuların sıcak geçicek bir savaş alanı olarak seçildi.Bugün silkroad,kore yazılım tanıtım ajansı tarafından üst üste 4. kez düzenlenen GNGWC nin resmi oyunu olarak yer alıcak
  GNGWC 2009 da resmi spor olarak seçilen silkraod GNGWC,nin piyasaya çıktığı 2006 dan bu yana 4,kez üst üste resmi spor olarak kabul edilmiştir.GNGWC nin büyük finaline ev sahipliği yapacak olan kore'ye sırasıyla ABD,JAPONYA,BREZİLYA ve ALMANYA gerçekleşecek olan turnuvalar ile belirlenicek.Joymax ayrıca bu 5 ülkenin yanı sıra yarışmaya sadece Mısır ve Türkiye'de ev sahipliği yapmayı planladıklarını duyurdu.
  Joymax geçen yıl Mısır ve Türkiyede ilk kez yerli bir kore firması olarak oyun yarışmasına ev sahipliği yaptı ve yarışmaya Mısır ve Türkiyeden 20,000 enin üzerinde kullanıcı başvurdu.


  15.04.2009
  Joymax geliştirdiği güncelleme ile oyun içi sistemi yeniden düzenleyeceğini duyurdu.29 unda yapılması planlanan yama ile yeniden düzenlenecek olan ana sistem,Geojo kilit dengelemesi,simya ve uygunsuz olan görevlerin düzenleneceğini oyun ödüllerini geliştirerek mevcut zorluğu hafifletmeyi hedefleniyor.

  29.04.2009
  Joymax,yeni etkinlik ile ''Gejo Lock Rebirth Big 4 Event ve New Spring Eventi'' düzenleyeceğini duyurdu.Gejo lock eventinde gejo rok avlarken rast gele bir nişan kuponu elde edersiniz bu nişanı elde eden kullanıcılar gejo rok amblemini alabilirler.Ayrıca haftada 3 kez 19:00-22:30 arası roc kapısı açılıp kapanana kadar %40 daha fazla deneyim puanı elde edersiniz.Bunların dışında yeni bahar etkinliği ile yeni başlayan oyunculara belli bir düzeye kadar nadir eşyalar ve nadir scrollar verilecek

  09.06.2009
  Joymax,Astrum online Entertainement (Başkan Gor Matfanuk) ile sözleşme imzalayarak Silkroad onlinenin rusyadaki yayın haklarını astruma devrettiler.


  17.06.2009
  Joymax,Silkroad için Tayland'lı şirket INI3(CEO Pattera Apithanakoon) ile yerel servis adı Black Rogue adı altında sunulacak oyun için yayın sözleşmesi imzaladı.


  17.09.2009
  Joymax,22 Eylül'e kadar Silkroad için Ramadan Etkinliği düzenleyeceğini duyurdu.Bu tarihten itibaren her yıl boyunca düzenli olarak Yeni yıl,Paskalya,cadılar bayramı gibi bir çok etkinliğin yanısıra bir çok kültürün özel günlerini Silkroad online ile herkese tanıtmayı planlıyor.

  01.10.2009
  Joymax,Silkroad'a 14 Ekime kadar sürecek olan harika bak etkinliğini duyurdu.Etrafta çıkan park canavarlarını avlayarak pandora box gibi event eşyalarını kazana biliceksiniz.
  Ayrıca çoğu oyuncu tarafından satın alınan instant resurrection scroll ve devil spirit satın alırsanız.Reverse scroll ve Extencion gear kazanacaklarını söyledi.

  12.10.2009
  Joymax,GNGWC 2009 Brezilya finalinin Sao Paulo'da başarı ile gerçekleştiğini duyurdu.Etkinliğe Arkadaşları ve Aileleri ile katılan ziyaretciler ile onlarca kişi akın etti,Özellikle finale giren oğlunu desteklemek için toplanan bir aile dikkat çekti,oyun boyunca babası oğlunu izleyerek çevredeki katılımcıları kıskandırma amacıyla sürekli destek mesajları verdi.
  Birinciliği Lopez Gusatavo ikinciliği ise Hiremine Helio elde etti.

  22.10.2009
  Joymax yerel adı Black Rogue olan Tayland silkroad'ın betasının başarı ile gerçekleştiğini duyurdu.

  18.11.2009
  Joymax,Silkroad için Türkçe hizmetini duyurdu.Türkçe ile başlayap Arapça,Almanca ve İspanyolca dillerinide hizmete sokucağını duyurdu.

  25.11.2009
  Joymax,Silkroad'ın 5.yılı şerefine metin toplama etkinliği düzenleyeceğini açıkladı.5, yıl metninin toplayıp event'ci sook 'a götürene %50 deneyim kağıdı,20 milyona kadar beceri deneyim kağıdı,10 derece silah ve çeşitli öğelerin yer aldığını açıkladı

  15.12.2009
  Joymax,kış etkinliği olarak Winter princess'i duyurdu.Bu etkinlik ile kar adam canavarları avlayıp içlerinden çıkan snow fleakleri eventci sook tan bozdura bilirsiniz.Princess miyene ve onun şovalyesi White knight'ı avlayarak yüksek derecede exp elde edebilirsiniz.

  08.02.2010
  Joymax,gelicek aylarda oyunculara sunucağı etkinlikleri tanıttı.Triple and Yutnori ve Love Love Valentine etkinlikleri ile eğlenceye doyamayacaksınız.Triple and Yutnori ile topladığınız lucky baglari sook a verirseniz değerli silk eşyalarına sahip olabiliceksiniz.
  Love Love Valentines Day etkinliğinde ise iki karakter bir araya gelerek aynı avatar dressi giydikleri ekran görüntüsünü web sayfamısına atarlarsa yarışma sonunda çekiliş ile Hanbok Dress'i elde edebilecekler.

  11.03.2010
  Joymax yaklaşan beyaz günü kutlamak için Beyaz gün tatlı şeker etkinliğini düzenleyeceğini duyurdu ve ayrıca joymax web sayfası için 500 silk ödüll tasarım yarışması düzenleyeceğini açıkladı.

  16.03.2010
  Joymax,silkroad'ın büyük çaptaki en son güncellemesi olan Legend 5 Alexandria Heroes i tanıttı.Yeni güncelleme ile seviye sınırı 100 den 105 e yükselicek ve oyuna yeni itemler eklenecek.Güncelleme konseptine göre mısır İskenderiyede geçicek olan yeni güncelleme etkinlik pazarlaması ile 200 den fazla ülkedeki kullanıcıyı etkilemiş durumda,ayrıca çok dilli hizmete geçiş ve destekler sayesinde joymax'a yapılan geridönüşlerde çok olumlu etkiler oldu.
  Joymax bir hafta önce Şubat ayında düzenlenen Reader's Choice Award 2009 un en iyi MMORPG 'de 1.ci ve en iyi oynanışta 2. oldu.

  25.05.2010
  Joymax,Silkroad Almanca hizmetlerinin resmen açıldığını duyurdu.Türkçe ile başlayan Arapça ve İspanyolca olarak devam eden hizmetlere 4, olarak Almancada eklendi.
  Almanya,Silkraod online nın hizmet verdiği 180 ülke arasında en çok satış yapan bölge olduğundan joymax yılın ilk yarısında en yüksek satış yapan büyük bölgelere dil desteği getirmeyi hedefliyor.

  31.05.2010
  Silkroad 5 yıl üst üste GNGWC etkinlik oyunu olarak seçildi.Temmuz ayından itibaren ABD,Almanya,Brezilya ve Kore'de dahil olmak üzre 5 bölgede de yapılacak.Bu yılki etkinliğe Türkiye ve Japonya dahil olmak üzre 10'dan fazla ülkeden katılımcılar yer alacak.


  22.07.2010
  Joymax,Yeni güncelleme lansmanı ile Legend 10 Forgetten World'ü duyurdu.Kısa bir tanıtım videosu ile tanıtılan içerik ünümüzdeki ay kullanıcılara ulaştırılmayı hedefleniliyor.

  24.11.2010
  Silkroad,6. yılını kutluyor.Yurt içinde kasım 2004'te başlayan yerel açık betadan itibaren devam eden serüven 6 yılını doldurdu.Joymax 6. yılın şerefine etkinlik düzenleyeceğini 24 kasım-31 kasım tarihleri arasında her akşam 19:00-24:00 arası gerçekleşicek %20 exp eventi düzenleyeceğini duyurdu.

  17.05.2011
  Silkraod japon hizmeti olan jsro'nun 1 Ağustos itibari ile Gameon ile olan şözleşmesinin bitmesi ile tüm hakların Wemade'e aktarıldığı duruldu.Joymax ceosu Nam-cheol Kim ortak olan wemade ile japon kullanıcıların görüşlerine dayalı memnuniyetli bir oyun yaratmak istediklerini dile getirdi.

  22.06.2011
  Joymax,Silkroad'a gelicek olan Legend 12 Jupiter Heroes güncellemesini duyurdu.Yeni güncelleme ile seviye sınırı 110 dan 120 ye yükseltilicek ve yeni olarak bir takım 120 yetenekler oyuna eklenicek.

  ** 27.06.2012
  Joymax,Silkroad'a Reverse Update apıcağını duyurdu.Bu ters güncelleme ile Irklar ve karakterler arası beceri dengesi ayarlanıcak,ödül deneyimini ve beceri puanını geliştirme,öğe düşme oranını arttırma ve yeni başlayan kullanıcılar için destek gibi içerikler düzenlenicek ve oyuna dahil edilecek.
  Özellikle alt seviye oyuncuların hızlı seviye atlaması için ekipman desteği ve oyuna uzun süre giremeyen oyunculara takviye desteği sunacağını açıkladı.

  05.10.2016
  Joymax ve U1 Game Silkroad mobil oyunu için anlaşma imzaladılar.Oyunu tam olarak yapımı ve geliştirmesi için çin merkezli U1 Game'e yetkiler verildi.

  27.02.2019
  Silkroad Mobil piyasaya sürüldü.

  22.07.2019
  Joymax,Tayvan,Hong kong ve Makao için mmorpg oyunu Silkroad'ın yayım haklarını Digeam'e verdi.Joymax CEO su Gil-hyung Lee çevrimiçi oyun hizmetinde deneyim ve bilgi sahibi olan Tayvanlı ortak Di-kim ile bir hizmet sözleşmesi imzalamaktan çok memnun olduklarını belirtti.

  19.03.2020
  Joymax,Türk oyun şirketi Gamegami ile Silkroad Online'nin yayın hakkı sözleşmesi imzaladı.Joymax Ceo'su Gil-hyung Lee Türkiye pazarına çeşitli oyun hizmetleri veren Gamegami ile hizmet sözleşmesi imzalamaktan gurur duyduklarını dile getirdi.


  ALINTIDIR! 2. #2
  Kenakort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  Kenakort isimli Üye şuanda online konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  18 Şubat 2016
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  65
  Mesajlar 
  850
  Beğenme 
  376
  Beğenilme 
  152
  Konum
   

  Standart

  güzel paylaşım + rep

 3. #3
  bannedx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  bannedx3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  15 Kasım 2014
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  26
  Mesajlar 
  282
  Beğenme 
  74
  Beğenilme 
  159
  Konum
   

  Standart

  İsroda o kadar oynuyorduk ki oyuna alması için bekleme sürecinden bahsediyorum kore sroyu indirmiştim account alıp tekte oyuna girmiştim sırf oyun oynayabilmek için klavyeyi kore diline çevirme falan az daha uğraşsaydım tercümandım şimdiye aq
  Mr_WorldWide

 4. #4
  o0o0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Durum 
  o0o0o isimli Üye şimdilik offline konumundadır
  Üyelik Tarihi 
  27 Ağustos 2020
  Favori Oyun  
  Silkroad Online
  Konular 
  17
  Mesajlar 
  167
  Beğenme 
  17
  Beğenilme 
  19
  Konum
   

  Standart

  Alıntı Kenakort Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  güzel paylaşım + rep
  Ne rep i ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş